Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Jurassic Park 2 (Az elveszett...

Jurassic Park 2 (Az elveszett világ) vagy Jurassic Park 3 -- melyik tetszik jobban?

Figyelt kérdés

A legtöbben egyetértenek abban, hogy eddig egyik folytatás sem ért fel az első filmhez, és máig sokan vitáznak arról, hogy a kettő közül melyik a jobb, illetve "kevésbé rossz".


Mindkettőnek vannak hasonló hiányosságai (gyenge szövegkönyv, gyenge sztori, amit az akcióval próbáltak kompenzálni, túlnyomórészt béna vagy idegesítő szereplők, stb, stb), de vannak pozitívumaik is. Egyesek állítják, hogy a második jobb, mert megpróbálta kibővíteni az első film világát, mert érdekesebb a háttérsztori, és mert hangulatos és az akciójelenetek is szórakoztatók. Mások szerint a harmadik jobb, mert a sztorija lazább, nincs benne olyan csapnivalóan tálalt környezetvédelmi üzenet, vagy mert hamarabb beindul az akció és mert a film rövid, azaz nincs úgy elnyújtva, mint a második. Aztán lehetne még sorolni az érveket mindkét film mellett vagy ellen.


Kíváncsi voltam, ki mit gondol. Én egyiket se tartom valami jó filmnek, sőt, mindkettő csak úgy roskadozik az idegesítő dolgoktól, de a másodikat valamivel szórakoztatóbbnak találom a rengeteg hibája ellenére is. Ahogy mondani szokás, egy "bűnös élvezet". A harmadik számomra olyan semmilyen, végül is nem utálom (annyira), de nem is vált ki belőlem semmilyen erős pozitív érzelmet sem.



#folytatás #Jurassic Park #őslény #dinoszaurusz #ősállat #Steven Spielberg #Joe Johnston #akrobata raptorölő sötétbőrű kiscsaj VS repülőn beszélő punkfrizurás álomraptor
2015. márc. 28. 23:49
 1/7 anonim válasza:
100%
Nekem egyértelműen a 2. rész tetszik jobban. A 3. rész nekem már nagyon erőltetettnek tűnik. Persze a második is az. De a harmadiknál inkább érzem ezt. A második izgalmasabb nekem. Viszont amire nagyon kíváncsi leszek, hogy az új rész a Jurassic World milyen hatással lesz rám. Vajon fog-e tetszeni. Mert így első körben nem sok reményt fűzök hozzá.
2015. márc. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
A 2. egyértelműen jobb. Valóban vannak benne marhaságok, de abban azért még hűek maradtak az első részhez. A harmadikban nem egyszer gyenge a grafika (elmosódott a Spinosaurus), horrorrajongóként a halálok számát is hiányolom. Azt gondolom, valahol az első két rész kiherélése, ahogy az addig rettegett és elpusztíthatatlan T-Rex az egyik jelenetben döglötten odanyekken a placcra. Aztán a raptorok is túl vannak benne misztifikálva, és nem tetszik, hogy kitollasodtak. És még elég hosszan sorolhatnám. Kb. egy hónapja szereztem be DVD-n, de csak gyűjtői megfontolásból. Az első két rész már hosszú évek óta a polcomon díszeleg.
2015. márc. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

a második rész elég gyér kis film, tele ostobaságokkal (az artista csaj mekkora hülyeség, te jó ég...). spielberg az indiana jones 2 mellett - ami amúgy nem is rossz - ezt tartja a legrosszabb filmjének, csak azért készítette el, mert szerződés kötelezte rá.

mindezek ellenére a borzalmas b-filmes, rövid, unalmas, elcsépelt harmadik rész fényében jó film a lost world.

2015. márc. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat, nagyjából egyet is értek. A JP III szerintem elmegy egy agyatlan, középszerű szörnyfilmnek, de még ebben a tekintetben sem állja meg olyan jól a helyét -- a "felesleg" szereplőket túl korán megölik, a T. rex VS Spino párharc szintén túl korán történik, ráadásul röhejes és rém erőltetett, ahogy lecserélik a rexet. A film vége is lapos, és a "szuper intelligens" raptorok sem sok vizet zavarnak.


Igazából a JP II befejezése ennek szinte szöges ellentéte: épp hogy túlontúl el van nyújtva, mintha két csúcspontja lenne a filmnek, és a városrombolós rész kész nevetséges. Simán vége lehetett volna a filmnek, miután elkapják a rexet, aztán ez felvezethette volna a III-at. Másfelől a rex városbéli rombolása nagyon szórakoztató is, tehát legalább nyújt valamit, és értékelem, hogy ez lényegében egy tisztelgés az 1925-ös Elveszett világ előtt (amiben egy Brontosaurus tör-zúz Londonban) és az eredeti Godzilla előtt, ami Spielberg kedvenc őslényes témájú filmje volt.


A Jurassic World-öt illetően én is kíváncsi vagyok, hogy ugyanilyen agyatlan szörnyfilm lesz-e, vagy próbálnak "okosítani" rajta, visszahozni valamit az első film "varázsából". Illetve ha lesz valami mélyebb üzenete (naná, hogy lesz), azt olyan idétlenül közvetíti-e, mint a JP II. Nem vagyok se túl optimista, se túl pesszimista, de ha esetleg nem tetszik, attól még mindig ott lesz az első film, amit továbbra is élvezhetek.

2015. márc. 29. 17:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 2. és 3. rész szánalmas volt az elsőhöz képest, sosem említeném ezt a 3 filmet egy lapon. Mind a két folytatás izzadtságszagú és erőltetett, de ha már mindenképp választani kell, akkor a 2. rész a jobb. A 3. olyan, mintha óvodásoknak készült volna. Az idiótán sipítozó hölgyeményt szívesen kinyírattam volna egy T-Rex-szel az elején. A 2-ben a legnagyobb baromság a szigeten lévő események sitty-sutty lezárása (A vörös hajú csaj pont Malcolmék elé esik ki az ablakon és happy minden... áhh). De a béna hajóval való megérkezés a városba és egyáltalán, az egész városi rész, annyira el lett cseszve, hogy emiatt nem bírom sokszor végignézni a 2. részt.


Most, hogy láttam a 4-et, nekem az az igazi folytatása az 1-nek. Gyönyörű film, szimpatikus szereplőkkel, vagány dínós harcokkal! 5*

2015. jún. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 3. nagyon is tetszett a 2. viszont csak elment, de az sem rossz
2015. júl. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%

A másodikat minden hibája (van neki bőven) ellenére szeretem, volt hogy nálam egy szinten volt az elsővel. Most már azért látom a hibáit, baromságait, faxságait (vagy 100x láttam), de még mindig kedvelem. Azért látszik, hogy Spielberg rendezte, a sztori is nagy volumenű, és 2(!) T Rex van benne.


A harmadikat már kezdetben sem szerettem igazán. Egyrészt a sztori olyan pitiáner. Komolyan egy gyerekért van minden? Vagyis inkább egy tilosban járó felelőtlen faxkalap pótpapa miatt kellett meghalnia 4+ embernek.

Egy szó, mint száz, ennek a hibáis és faxságai sokkal idegesítőbbek. Az elején lévő dinó csata pedig szégyen!

2017. júl. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!