Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Éhezők viadalában miért...

Éhezők viadalában miért szövetkeztek, mikor csak egy maradhat?

Figyelt kérdés

Nem egészen értettem, az első részében mikor már az arénában voltak, és Kateniss a fán volt, alatta meg 5-en elmentek, akik szövetkeztek. Miért szövetkeztek, ha csak egy maradhat? Ekkor még nem volt szabályváltoztatás, hogy 2 nyertes lehet, ha egy körzetből vannak.


A másik meg a 2. részéből van. Ugye a 75. viadalra a nyertesek közül választottak. A többi körzetben is a párok úgy mentek, hogy korábban ketten nyertek, vagy külön-külön nyertek, de mivel egy körzetből voltak, így párok alakultak ki? Itt a végén kiderülhetett, hogy a lázadás készülete miatt álltak Katenissék mellé.


A filmet láttam, a könyvet nem olvastam.



2015. ápr. 18. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően ha a párosok nem szövetkeznek, akkor ketten vannak mindenki ellen. Ha szövetkeznek,akkor pl. 6-an összetartanak és egyből kevesebb ellenségük van...egy ideig. Életben tartják egymást, megölik a többieket, így több esélyük van győzni. Aztán ha már csak ők maradnak, akkor végeznek egymással. Persze itt fennáll annak a lehetősége,h vmelyik tag hamarabb hátbatámadja a többit, szal kockázatos.

A 2. részben csak azt akarták,h Katniss megmeneküljön és lázadást szítsanak.

2015. ápr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1: erre most egy elég gyenge, hétköznapi és gyerekes példát tudok mutatni de mondjuk képzeld el, hogy egy rakás gyerek kidobósozik. Olyan kidobóst amelyikben a végén csak egy nyertes lesz. Biztos lesznek olyanok akik megbeszélik, hogy én nem doblak ki téged,te se dobj ki engem, vagy akik, jóba vannak azok nem dobják ki egymást stb. Nyilván a Viadalon sokkal többre megy ki a játék, de a szövetkezés elve körülbelül ugyanez. Meg egyébként is amíg együtt vannak mindannyiuknak sokkal nagyobb az esélye a túlélésre, hisz 1, annyival kevesebb egyenlőre az ellenség, 2, megtudják osztani a feladatokat. Aztán mikor már csak ők maradnak akkor esnek egymás torkának.


2, 74. viadalon volt egyedül az, hogy egyszerre ketten győztek. Minden körzetből a már egyszer nyertesek közül választottak. Pl. Katnissék körzetéből is mehetett volna Haymitch is, Peeta helyett.

2015. ápr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. ápr. 18. 17:58
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Még mondja is Cato mikor az egyik lány kérdi hogy miét nem ölik meg mondja hogy csak Peeta vezetheti őket Katniss nyomára , tehát mert meg akarták ölni Katnisst mert tudták , hogy veszélyes.

2. Meg lett beszélve hogy kijuttatják Katnisst hogy a forradalom arca legyen.

2015. nov. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!