Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerinted milyen a Ragyogás...

Garrison 2001 kérdése:

Szerinted milyen a Ragyogás című film (1980)?

Figyelt kérdés
Én elismerem, nagy mestermű, de én nem bírnám megnézni. Elég félelmetes a témája azért, hogy az apa megőrül. Meg én alapból nem bírom a horror filmeket, sőt ez a film elvileg pszichológiai horror, ami talán még nagyobb kegyetlenség a véres-zombis horrornál a gyenge idegrendszerűeknek.

2015. szept. 20. 21:40
1 2
 1/17 anonim válasza:
Nagyobb a füstje mint a lángja. Túl hosszú,lassú és vontatott, nekem konkrétan unalmas, de az alap ötlet remek mivel nem más az atja mint Stephen King. Korodat nem írtad, de egy kis off..én kb.3-4 éves koromba láttam az Az élőhalottak éjszakája (1990), meg a Kedvencek temetője 1-et 5 évesen xD, szóval ha te ettől parázol akkor ajánlom meg nézni elötte a South Park 16.évad Rémálom a Facetime-on részt!!
2015. szept. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem a kedvenc horrorfilmem, de én is maximálisan elismerem. Azt hiszem, lassan eljut oda, hogy alapműnek lehesen nevezni - még ha King nem is rajong ezért az adaptációért. Utánozzák, és/vagy utalnak rá más horrorokban. Mindenkinek megvan, hogy mitől fél. Van, akire az ilyen típusú fil mek nem tudnak hatással lenni. Ez még egy olyan korban készült, mikor a jó horror ismérve nem az volt, hogy mennyi vég és belsőség fröccsen ki a filmvásznon. Viszont ha valaki képes beleélni magát mondjuk az anya helyébe, akkor megérezheti azt a rettegést, amit átélt, látva, hogyan válik a férje egyre pszichopatábbá.
2015. szept. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem nagy cucc, és a könyvhöz alapsztori - hotel, megőrülő apa - szintján van köze.

Mellesleg utálom Nicholsont :D


A könyvön paráztam - bár egy idő után untam -, ami abszolút kedven, az Állattemető Kingtől.


Jó filmje még a Salem's Lot, csak a vége más. Az Állattemető is érdekes, de egyértelműen mindegyikből a könyv jobb.

2015. szept. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A South Parknak azt a részét már láttam, van benne utalás erre a filmre, de az más, mert az SP-ről tudom, h csak humor, a horror viszont nem igazán vicc... Az is igaz én könnyen bele tudom élni magam mások helyzetébe, akár filmben is, szóval talán ezért sem bírnám azt a filmet, ilyen szempontból érzékeny vagyok. 18 vagyok amúgy. Meg én ennek a Ragyogásnak az 1997-es filmváltozatába néztem bele, ami elvileg thriller és csak 16 karikás, de attól is kicsit megijedtem, pl az elején a zene nagyon ijesztő, sztem ilyen sátánista jellegű, meg amikor az apa javítja a tetőt, és meglátja a darázsfészket, megijed és hátraesik, akkor nagyon megilletődtem, azt hittem, le fog esni, de végül nem. Aztán még mikor bement egy szobába, és ott lehetett látni a hőmérőn, h nagyon hideg van, ezt mondta:"Fagyjatok szét!", azt nem értettem mire mondta és ezért volt félelmetes, csak arra tudtam gondolni, h Wendy-re és a fiára mondta, de az elég durva. És ha megijedtem ettől, akkor ez a 80-as Ragyogás 18-as, ráadásul horror, szóval ha azt megnézném, tuti nagyon beparáznék, és nem aludnék éjjel.
2015. szept. 21. 17:26
 5/17 anonim ***** válasza:
20%

Ebből a filmből kettőt forgattak. Amiben Jack Nicholson játszik az gagyi. Ott már az elején elmebetegnek látszik az apa. Ez Kingnek sem tetszett ezért forgatták le a másikat, ami már sokkal jobb.

Bár nekem a könyv jött be igazán.

2015. szept. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
22%
nem nagy szám elég unalmas
2015. szept. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
remekmű
2015. okt. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Utolsó: ezt elismerem én is, utaltak rá pl a Family Guyban meg a Simpsonban-ban is, utóbbiban az egész cselekményt kifigurázták "A horror lombháza" részben", azt megnéztem, de kicsit az is bizarr. Ám egyelőre nem nézem meg, mert én úgy érzem, lehet, hogy rossz hatással lenne rám. Amúgy köszi a választ :D
2015. okt. 17. 21:06
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát ha ennyire félsz a filmtől, olvasd el könyvben.Vannak ennél durvább horrorok is.Vagy nézd meg akkor, ha nem vagy egyedül.

Amúgy vannak ennél véresebb horrorfilmek is.Nekem azért tetszik, mert vagy egy jellegzetes hangulata, nem túl véres, nem túl kegyetlen, inkább csak "kellemesen sejtelmes és ijesztő".Tetszik a környezet is, a díszlet.Jó helyen játszódik a történet.Jó, szerintem nézd meg nyugodtan.

2015. okt. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Hát már egy kicsit belenéztem, annyira nem rémisztő, csak a zene néha, meg pár jelenet. Arra is gondoltam, h majd később, idősebb koromban nézem meg és tényleg valaki(k)vel/kel. Amúgy tényleg szép helyen játszódik, meg a díszlet is jó, de azért a szállodán érződik, hogy elég kísérteties. :)
2015. okt. 18. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!