Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi kellene az európai filmipar...

Mi kellene az európai filmiparnak, hogy olyan legyen mint a hollywoodi?

Figyelt kérdés
Persze értem én, hogy pénz kell mindenhez, de Hollywood hogyan jutott el idáig? Mi kellene ahhoz, hogy a filmiparban ne legyen egyeduralkodó, és az európai filmek olyan mennyiségben és minőségben jelenjenek meg?

2015. dec. 5. 19:45
 1/6 HalkHogen ***** válasza:
100%

A mennyiség másodlagos, minőségben meg bőven ott van Hollywood szintjén. Minden évben legalább annyi jó európai film van, mint hollywoodi.

Skandinávok, németek, angolok, spanyolok, lengyelek, románok egészen fantasztikus filmekkel szoktak előállni. Ilyen Megmaradt Alice-nak- meg A szív bajnokai-színvonalat bőven túlszárnyalnak. Jó is, hogy nincs benne akkora pénz, legalább van jó történet meg forgatókönyv.

2015. dec. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A francia filmek se rosszak. Orosz filmek se. Én már láttam (igaz nem film) de nézhető izraeli sorozatot, sőt láttam jó izraeli filmet is. Jó észt filmet is láttam már. Jó lengyel filmet is. És lehet nem fogjátok nekem elhinni de jó magyar filmet is :) Igaz nem Hollywood egyik sem, mert hát annyi pénz nincs bennük, de ezen a kontinensen kevesebb pénzből legalább olyan minőséget ki tudnak hozni. Képzeld ha ugyanannyi lenne a pénz mint ott, lepipálnák Hollywoodot. :D
2015. dec. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 HalkHogen ***** válasza:

Kettes, igazad van, véletlenül kihagytam pl. a franciákat meg az oroszokat.


német:

A fal

Barbara


francia:

Rozsda és csont

2 nap, 1 éjszaka

A némafilmes


orosz:

Száműzetés

Leviatán


lengyel:

Szavak nélkül


spanyol:

La Isla Mínima


román:

Anyai szív


skandináv:

A vadászat

Nyomtalanul

Vakon

Fejvadászok


Amik így hirtelen eszembe jutottak az utóbbi 2-3 évből. De ezek mellett is van sok jó film.

2015. dec. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A mennyiséget és minőséget együtt értettem, tehát sok jó filmre gondoltam. Értem én, hogy itt is sok jó film van, de ezek mégsem kapnak annyi reklámot, pedig európaiak, ráadásul szerintem ne kövezzetek meg, de több jó hollywoodi filmet lehetne felsorolni, mint európait, mert egyszerűen kevesebb film készül itt. Persze az is lehet, hogy csak én nem ismerem őket. Ráadásul nem jönnek olyan gyakran és annyi pénz sincs bennük. De miért?
2015. dec. 5. 22:39
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Ha olyan minőségi filmek készülnének Európában mint Hollywoodban, akkor kénytelen lennék csak távol keleti filmeket nézni. :O
2015. dec. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám, hogy a hollywood-i filmek feltétlen jobbak lennének, mint az európaiak. Európában leginkább a franciák, a dánok, a németek és az angolok tudnak jó filmeket készíteni.

Amerika gazdag ország és elég régen terjedt el, hogy amerikában vannak a nagy színészek, rendezők stb. és így ma már sok pénz van ott fordítva a filmgyártásra. A legtöbb filmet az àtlag nèző csak bambulja, nézi, hogy mennyire látványos, mennyire szèp és elfelejt gondolkozni, értékelni meg nem tud. A blockbusterekből meg garantáltan sok bevételt hoz.

Európában kevés nagynevő rendező ès színész van, emiatt nincsenek blockbusterek és a reklámra sincs akkora pénz fordítva, így maradnak az amcsi filmek.

2015. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!