Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tenyleg annyira jo film a...

Tenyleg annyira jo film a Saul fia?

Figyelt kérdés
Meg nem lattam, es nem is terveztem hogy megnezzem, mert sosem szerettem, amikor hype-olnak egy filmet, de most hogy golden globe dijat is kapott, erdemes elgondolkoznom hogy megnezzem? Vagy csak mert zsidokrol szol azert kapott dijat?
2016. jan. 11. 09:10
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem az utóbbiról van szó.
2016. jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a helyzet ahogy nezem meg Lady Gaga is dijat kapott (ismerem a sorozatot- american horror story es abba is hagytam a nezeset, mert sokat romlott az elso ket evad ota). De ha ilyen pocsek dolgokra adnak dijakat, akkor nem lep meg hogy mar semmi hitelessege nincsen ezeknek a dijaknak
2016. jan. 11. 09:54
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem is tervezed megnézni, akkor minek foglalkozol vele?

Te már látatlanban eldöntötted magadban a kérdést, itt csak megerősítést vársz.


Ja, mellesleg Lady Gaga nem kapott semmilyen díjat, csak jelölést. De Te annak a sorozatnak a nézését is abbahagytad ( mondjuk 4. évad tényleg pocsék volt, a 3. meg épphogy elment), így látatlanban meg tudod ítélni, hogy az a jelölés is hiba volt, hiába írják mindenhol, hogy az 5. az eddigi legjobb évad.

Azért te nagy filmes spíler lehetsz! :-)

2016. jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Nem azért kapott díjat mert a zsidókról szól vagy a holokausztról, persze szeretik azok ezt mondani akik ég nem is látták. Ez a történet amiről szól az egyedülálló és a megközelítése is. Azt ajánlom hogy nézd meg és rájössz. A film maga kapta a díjat, ha kicsit is reálisan gondolkozol nem lehet csak azért díjat kapni mert "zsidó film". Egyszerűen butaság ezt feltételezni.
2016. jan. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
3an ültek a Saul fián a moziban. HÁRMAN! Most hogy díjat kapott hogy érdekel mindenkit. Az egyetlen értelmes film volt idén amit magyar mozi leadott, még is a CGI Hányadékokon meg tömve volt minden. Ennyit számítana a hype? Szánalom... komolyan.
2016. jan. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Lehet azért mert nem mindenki akar depressziósan kijönni a moziteremből, az általad említett CGI filmek meg szórakoztatóak. A nagyközönség inkább szórakozni akar.
2016. jan. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
66%
Ne szépítsünk ezen! A Saul fia olyan film amit bárki megcsinálhatott volna, fogod a kamerád és veszed a körületted lévődolgokat. Ennyi erővel a budapesti 8 kert is filmezheted az ottani népek életéről készítesz valami kis művész filmet. Feltéve ha meg nem vernek...Na de lényeg itt zsidókról szól, ők készítették a filmes világban meg köztudott hogy ők pénzelik az egészet, az oscart is. Még szép hogy oda dobják erre a filmre! Már előre eldöntve amióta az első kisebb díjat elvitte. Sok zsidós filmet láttam már háborúst meg művészt egyaránt. De ez a film baromi unalmas!
2016. febr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Sajnos közel sem annyira jó film a Saul Fia, mint amekkora hájphullám gerjedt fel körülötte.

Pedig hozzáteszem, hogy bizakodva vágtam neki a filmnek és ezzel együtt félretettem minden ellenérzésemet ezzel a megkopott témával kapcsolatban, de sajnos mindez nem ért semmit.


Én imádom a drámákat és a lélektani erejű filmeket, de ez a film nem volt az.

Sajnos nem tudok örülni annak, hogy erre a filmre odavágtak egy valag díjat, miközben a legnagyobb magyar filmek soha, semmilyen díjat nem kaptak!


Nagyon sajnálom, hogy a film fő története egy olyan cselekményre épül, ami a Spielberg filmek legrosszabb hagyományival operál. Most gondolok itt arra, hogy Saul a halott kisfiát hurcolássza és én a néző közben úgy érzem magam, mint amikor Spielberg anyuci egyetlen kisfiát akarja megmenteni a frontról a Ryan Közlegényben: Tudjuk, hogy ez a hamis drámázás átbűzlik a filmvászonról.


Ennek a filmnek szinte semmi drámai ereje nem volt. Persze, tudom, hogy szörnyű dolog volt ez a holokauszt, csakhogy tényleg ideje volna már ÚJFAJTA megközelítést vinni ebbe a témába, ami mondjuk nem mindig ugyanabban a történelmi közegben játszódik...


5/10

2016. ápr. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kukorika ***** válasza:
0%

Az divat-antiszemita idiotizmusra szót sem kéne pazaroljak, mert agyhalott, ember jelzőre nem méltó elmeroggyantak nem érdemelnek szót. De annyit azért kénytelen vagyok hozzáfűzni , hogy ad egy, kb egyetlen IQ elég volna felfogni, hogy nincs ilyen a valóságban, hogy egy film azért kap díjat, mert zsidó film, és vagy mert zsidó sztori, vagy mert holokauszt sztori. Az Oszkár zsűri nem csak zsidókból áll, de ha azokból állna, akkor sem osztanák a díjat csak arra, hogy a sztori zsidókról szól. Aki elhisz ilyen ostoba szánalmas összeesküvés elméleteket, hogy a zsidók pénzelnek mindent, meg lefizetnek mindenkit, az egyfelől leteszi saját maga értelmi fogyatékosságának vitathatatlan bizonyítékát, másfelől morálisan PONTOSAN ARRA A SZINTRE SÜLLYED, mint a holokausztot végrehajtó nácik... Ugyanis az egész antiszemita, náci népirtás, pontosan ilyen idióta baromságokra és hazugságokra volt alapozva... mítoszokra, mendemondákra, s azokból gyűlölet keltő agymosás felépítve...

A Saul Fiáról aki azt képzelte, hogy húdejó szórakoztató film lesz, mint a Batman, az eleve egy szánalmasan ostoba idióta... Előre látatlanban lehetett pontosan tudni hogy miről van szó, bemutat egy egyedi, forradalmi és ütős perspektíván keresztül, egy egyedi és ütős sztorit. A Saul fia nem azért jó film mert látványos, vagy mert baromira sztoris (bár végülis egy náci haláltábor túlélése azért annyira nem gyenge sztori), hanem a sajátos és újszerű látásmód, a perspektíva, a koncepció, amit nem sorolok fel mert benne van minden kritikában (de pl ugyebár a hangok főleg), ami egyszerre meghökkentően puritán, mondhatni primitív (de nem a túl művészkedés miatt, hanem egyszerűen a realitás fokozása miatt), mégis sokkoló immerzivitást ad, olyat amit nem sok film eddig, a film történelemben... Nyilván persze értelem kellene mindezt felfogni, egyáltalán észlelni... akinek az értelme egy plankton szintjén van (már pedig, aki képes ilyen gondolatot magából kiböfögni, hogy azért kap díjat egy film mert zsidó, annak nyilvánvalóan e szinten leledzik), teljesen felesleges megnézni ezt a filmet, egyáltalán foglalkozni sem javallott számára (számotokra).... ahogy a csirkét sincs túl sok értelme az ABC-re tanítani... tessék nézni inkább CGI piffpuff agyhalált, az való nektek..! Kinek nem inge, nem veszi magára..!

2016. ápr. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Régi kérdés tudom. Viszont, ha a népírtásnál tartunk, utána kéne nezned, kik voltak a Szovjetunió vezető emberei. Kik voktak, akik a Gulag-ot szervezték. Elárulom: Nem oroszok...
2020. nov. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!