Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi volt számodra 2015 legjobb...

Mi volt számodra 2015 legjobb filmes élménye?

Figyelt kérdés

#film #top2015
2016. jan. 23. 01:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Heló!


Whiplash és a Walk - az utóbbi azért, mert nem hittem, hogy az "előd" után/ellenére is kéeps lesz rám úgy hatni, mitn ahogy tette a finálénál.

2016. jan. 23. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mivel sajnos a Straight Outta Compton kissé csalódás lett ezért egyértelmű hogy az: Ex-Machina!
2016. jan. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Liza a Rókatündér

A mese, amit elmond jópofa. Az adaptációja intelligens. A megvalósítása nagyon ügyes: mind a vizuális effektek, mind a színészi teljesítmény, mind a díszlet, a kamera szögek, a hosszú snittek, az ötletes és egyedi megoldások. Ezek időtlenné varázsolták ezt a filmet. Számomra ez vitte az aranyérmet.



Amy - Amy Winehouse története

Dokumentum filmnek is elmegy, mégis inkább biográfiai film. Korszak alkotó abból a szempontból, hogy nagyon sok eredeti felvétel van benn. A mai fiatalok állandóan selfiznek és videózzák magukat. Ezért könnyű rekonstruálni ezekből egy teljes életet. A tényfeltárás és az elfogulatlanság ellenben nem a mai kor jellemzője. Pedig ez vitte végig az érdekességet a filmben. Nem áll az egyik, vagy a másik oldalra, nem kezd el manipulálni olyan szinten, ahogy azt egy amerikai biográfia szokta csinálni.



Sicario

Harmadik helyezés. A történet nem egyszerű, de életszerű. Egy nyomzós-FBI-os story. A színészek hitelesek az elsőtől az utolsó pillanatig. Az operatőr számomra meglepetés volt. Végre egy akció film, ahol a premier plan és a nagy total helyes alkalmazását megértette és nem akart elfedni jeleneteket a megszokott vacak kamera mozgásokkal, amik csak keveset mutatnak meg az amúgy nagy képből. Itt látjuk a teljes képet és látjuk az egyéni reakciókat is. Nagyon megérdemli a mozivásznat ez a mű! A képszerkesztése ad még életszerűbb élményt a filmben. Kíváncsian vártam ezt a filmet, mert jókat olvastam róla és nagyon tetszett.

Egy életre megjegyeztem Roger Deakins nevét.



The Martian

Negyedik helyezés. A filmben a story jó volt. Annyira, hogy érdekelt, ki találta ki a történetet. Amikor megtudtam, hogy egy viszonylag kis (még pénz által nem megrontott, hanem őszinte) írótól van, elolvastam a könyvet, ami még jobb volt. Tele van humorral. Tele van sci-fivel, amire még nem találtunk példát. Ösztönző. Pozitív üzenetet hordoz. Aquaman... te jó ég az a poén, azon sírtam a röhögéstől. A filmbe persze máshogy ültették át, ami külön tetszett. Megcsinálták a filmet úgy, hogy nem spoilerezte a könyvet és nem majmolta, hanem adaptálta azt. Extra infó, hogy Magyarországon forgatták nagy részét! :) és bizony észrevehető annak, aki ismerős BP-n. A színészkedés és a képek nem annyira jelentősek, de a történet pörgős és ütős. Akinek kicsit is tetszett, keressek meg a könyvet!



Ex Machina

Ötödik helyezés. A történet lerágott csont azoknak, akik ebben a műfajban mozognak. A történet nagyon egy síkon mozog és szép lassan eszkalálódik. Minden érdekesség előre van jelezve a filmben és nem is tér el attól a rendező. Elsőre nézve is minden mozdulat érezhető, sejthető. Ez elveszi az izgalmat a filmből. Ám kevesen használták ki még a megtévesztés ilyen szintű feldolgozását ebben a műfajban, ezért mondom, hogy érdemes volt megnézni.



Bár még Kapribogyó Revenant filmjét nem láttam, az még lehet érdemes a top5-be

2016. jan. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Top 5, amit meg akarok nézni:

Room

Trumbo

The Revenant

Hotel Transilvania 2

Creed

2016. jan. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon élveztem a Legend című britt gengszterfilmet, melynek mindkét főszerepét Tom Hardy játssza. Szerintem kihagyhatatlan lett volna. Jah! És Based on a true story
2016. febr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Based... Azaz van egy rész, ami az alapján készült, amit az író igaz történetből merített. Továbbra is fikció, de az alap ötlet egy részét a valóság inspirálta :)
2016. febr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!