Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyek az alap horrorfilmek?...

Melyek az alap horrorfilmek? Amit egy horror rajongónak "illik" látni.

Figyelt kérdés

Szerintem ezek:

Sikoly

Péntek 13

A kör

Rémálom az Elm utcában

Halloween

Végsó állomás

Szerintetek mi az,amit kihagytam vagy ami nem illik bele?



2016. febr. 20. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Igen, ezek között tényleg van megkerülhetetlen "alapfilm", és néhány olyan, amiket még alapként sszoktak emlegetni.


A végső állomást kihagynám.

És kiegészíteném ezekkel (ezen művek voltaképp fontosabbak is, mint a többi, amit felsoroltál:


Alien, A dolog, Radírfej, Dellamorte Dellamore, A testrablók támadása, Freaks, Cápa, Psycho, Peeping Tom, Rosemary gyermeke, Tortúra, Ragyogás, Az ördögűző, A ház hideg szíve (1963), A texasi láncfűrészes mészárlás (1974), A vesszőből font ember, Iszonyat (1965), Elátkozottak falva, Suspiria, Gonsoz halott (1981), Deliria.


Párat khiagytam ,de amiket írtma, nos, ezek megkerülhetetlen alapok.

2016. febr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 HalkHogen ***** válasza:

Cápa

Ómen

Rosemary gyermeke

Engedj be! (az eredeti)

2016. febr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó kérdés! Szerintem a felsoroltak közül néhány inkább túlértékelt klasszikus, nem éppen a műfaj legjobbjai :)


Én ezeket mondanám:


Mártírok

Kill List

28 nappal később

Bone Tomahawk

A betolakodó

You're next

Ideglelés

Sleepaway camp

Antikrisztus

Shutter

Magasfeszültség

Session 9

Texas chainsaw 1974

Kör

Funny games

It follows

Fűrész

Utolsó ház balra

Jákob lajtorjája


raktam ide filmet szerintem mindenféle alműfajból, van köztük 2015-ös is de szerintem ezek azok a filmek amiket mindképp látni kell ha akarunk valami fogalmat a horror műfajáról. A Péntek 13 filmeket szeretem valamennyire, de nem akarom elhinni, hogy régen sem csak nevettek rajtuk. Sikoly inkább fanoknak való, így nem nevezném alapfilmnek. A rémálom az Elm utcában talán még beleférne. Halloween is jó film de pár jelenet miatt átmegy szinte már vígjátékba, pedig a hangulata jó lenne. A második rész viszont már jó :)

2016. febr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"raktam ide filmet szerintem mindenféle alműfajból, van köztük 2015-ös is de szerintem ezek azok a filmek amiket mindképp látni kell ha akarunk valami fogalmat a horror műfajáról."


xDDD

2016. febr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
The cabin in the woods
2016. febr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Gyerekjáték 1., The Babadook, Goodnight Moommy, Lights Out.
2016. nov. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!