Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi az éhezők viadala utolsó...

Mi az éhezők viadala utolsó részének a lényege?

Figyelt kérdés
Megnéztem a filmet, de nem értem, hogy akkor most végül ki kivel lett, miért történt az ami stb. Valaki el tudná magyarázni?

2016. febr. 20. 19:04
 1/6 anonim válasza:
Hát én szívesen elmagyaráznám de még nem láttam
2016. febr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz? :) Szívesen elmagyarázom, olvastam a könyvet is.
2016. febr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

SPOILER veszély!!

Arra lennék kíváncsi, hogy miért bombázzák le a civileket, gyerekeiket, miért nem Snow elnököt lövi le. Igazából miután elkapják Galet, azután nem világos.

2016. febr. 20. 19:36
 4/6 anonim ***** válasza:

A könyvben van egy rész (lehet, hogy a filmben is, nem emlékszem), ahol Gale és Beetee egy új csapdát terveznek, aminek a "szimpátia" az alapja. A lényeg, hogy az első adag bomba felrobban, akkor beszalad a segítség (jelen esetben pont Primék), és felrobbannak ők is.


Azért bombázzák le a civileket, mert ugyebár köztudott, hogy a kis esernyős csomagok az arénában tűnnek csak fel, és a repülő amiből kidobták szintén a Capitol tulajdonában van, így az ott tartózkodó emberek (békefenntartók, civilek, mindenki) rögtön átállnak a lázadók oldalára, mert úgy nézett ki, mintha Snow keze lett volna a civilbombázás mögött. Ez konkrétan Coin elnök terve volt, hogy mindenkit átállítson a lázadók oldalára.


Katniss később gondolkodott, hogy kinek az ötlete lehetett Primet, egy 13 éves lányt a csatamezőre küldeni, vagy egyáltalán megengedni, hogy odamenjen. Rájött, hogy csakis Coin lehetett.

Miután Coin felhozta a szimbolikus viadal ötletét, már akkor is világos volt hogy körülbelül semmiben sem különbözik Snowtól. Katniss meg akarta akadályozni, hogy ugyanaz történjen, ami ellen végig küzdöttek. Lelőtte Coint, így választhattak egy másik vezetőt.

2016. febr. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Így már érthetőbb, erre jutottam én is csak zavaros volt. És a végén mi lesz Kathniss-el?
2016. febr. 21. 09:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Röviden: bezárták amíg lement a tárgyalása a gyilkosság miatt, majd ejtették a vádakat és hazaengedték a 12-be. Az anyja ott maradt a Capitolben és a munkába temetkezett Prim halála miatt.

Katniss pedig Peetával élt tovább.

2016. febr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!