Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen módon jogvédettek a tv...

Béluska2016 kérdése:

Milyen módon jogvédettek a tv műsorok?

Figyelt kérdés

Nem kifejezetten Mozi/DVD filmre gondolok, mert tudom, hogy "másolás védett", tilos nyilvánosan vetíteni, megosztani, moziban kamerázni, stb...

Hanem azok a sorozatok, szappanoperák, tv műsorok, ami napi rendszerességgel mennek a tv-ben. Hiszen a technika lehetővé teszi már nagyon régen (vhs magnó), de újjabban előfizethető módon is a felvételét, többszöri lejátszását, adathordozóra mentését. Gondolok egy olyan helyzetre, hogy elmegy a család egy hétre nyaralni, és megkér valakit, hogy minden nap vegye fel nekik az átlagosan nézett műsorokat, (úgymond ne maradjanak le semmiről). Majd hazaérkezésükkor kapnak egy hordozható tárat teli videókkal. Esetleg a jótevő pénzt is kér a munkájáért !NEM AZ ADAT TARTALOMÉRT!, hanem az időért, az elhasznált áramért, munkáért...

Tehát egy ilyen dolog mennyire legális - inlegális?



2016. máj. 29. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Senkit sem érdekel ha otthoni megnézésre rögzíted a műsort.
2016. máj. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A magamnak rendben van... :)

De ha, nekem nincs ilyen technikám és nem is vagyok itthon, mivel nyaralok a világ túlsó végén, és nem is előre időzítek be felvételeket, mint régen a videó-n.

Hanem valakit felbérelek és konkrétan pénzért vállalja?

Akkor mi a helyzet?

2016. máj. 29. 18:50
 3/4 anonim ***** válasza:
elvileg akkor van baj ha fel is veszel egy műsort le is másolod, majd azt pénzért árulod, ami nem a te tulajdonodban van és még pénzért el is adod szerintem az lennne a baj
2016. máj. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen ezt a "bűnt" követné el egy szomszéd, ha erre kérem. Hiszen felveszi és átadja nekem. Igaz a pénzt nem a MŰSOR TARTALOMÉRT, hanem a költségei és munkájáért kéri. De nem is várnám el senkitől, hogy 2 hétig nap mint nap a szabad idejét, munkáját, villamosenergiáját és technikáját rám pazarolja. Tehát most ez BŰNCSELEKMÉNY vagy sem?
2016. máj. 31. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!