Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek az új...

Opened paradise kérdése:

Mi a véleményetek az új Szellemírtók filmről?

Figyelt kérdés

Tudom,még nincs kint,de magáról az alap ötletről.

Egy régi nagy,mondhatni kult filmet elővenni és új részt csinálni,csak nőkkel.

Meg úgy alapból ez bőrlehúzás,vagy nem?

És a zenéjéről?


2016. júl. 6. 22:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én minden ilyesmit utálok. Bármi ilyen filmet csinálnak az gagyi lesz. Miért nem tudnak valami újat kitalálni?
2016. júl. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ahhoz kreativitás kell...
2016. júl. 6. 23:00
 3/15 anonim ***** válasza:
De azért fizetik őket. Az a baj, hogy az emberek minden vackot megvesznek, ha eleget reklámozzák
2016. júl. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Bemutató alapján elég ciki film lesz szerintem.

Alapból utálom, ha nőkkel csinálnak ilyesmi stílusú filmet. A bugyuta poénok, stb stb pf....

2016. júl. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
14%

Ja, sok pasikafilmeken felnőtt nyomigyerek ki fog rajta akadni. Ez van. Az senkit nem érdekel, hogy eddig a nők hallgatták a faaszos vicceket, meg látták, hogy bombanők jönnek össze Seth Rogen kaliberű emberekkel, meg van annyi szerepük, hogy a háttérben mosogatnak.


Bezzeg ha nekem a Star Wars csak a IV-V-VI részeket jelenti, mert a többi csak a nyomorékok lehúzása, akkor csúnya vagyok.

2016. júl. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Biztos jó lesz minőségileg, de én az eredetit szeretem. Az tökéletes még a régi kicsit gagyi effektekkel is. Nem tudom, hogy miért kell néhány évenként újrafeldolgozni ugyanazokat a klasszikusokat. Nem azzal van a bajom, hogy nőkkel újraforgatják, hanem hogy egyáltalán ugyanazt megcsinálják és állítólag a történet is lényegében megegyezik.

Még ha inkább egy folytatása lenne az eredeti szereplők felnőtt gyerekeivel, az is jobb lenne.


Lassan a Vasemberből is lesz egy reboot és az összes filmből ami 5 évnél régebbi. A pókemberből is milyen hamar készült reboot, de legalább más történettel, ellenfelekkel. Egyre több klasszikust tesznek tönkre. Már arra leszek kíváncsi, hogy a Vissza a Jövőbe mikor lesz újraforgatva és legyalázva. Egy lélektelen digitális effekt erőfitogtatás lenne csak belőle. A Robotzsaru, a Total Recall, a Judge Dredd feldolgozásai is üresek, lélektelenek lettek, hangulat nélkül.

Viszont van jó példa is, a Star Trek reboot jól sikerült.

A Star Warst is elszúrták, de még Lucas. Az előzmények helyett az eredeti trilógiát kellett volna folytatni a 90-es évek végétől az akkor még nem idős szereplőkkel, a könyvek alapján. Az előzményeket ráért volna most készíteni.

2016. júl. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem erről a sorozatok jutnak eszembe.


Mert egy film ma már nem nagy szám. Úgy értve, hogy most vagyok 28, lánykoromban volt egy csomó "klasszikus" film, amit egy héten hatszor megnéztünk az HBO-n, és ha valamiben megemlítették, vagy kiparodizálták, fel lehetett ismerni. Ma már mindenki mindent néz, nem biztos, hogy pont azt.


De pl. Heroes. 2006-2010-ig. Az írók megemberelhették volna magukat, írhattak volna rendes negyedik szezont. Akkor nem lett volna 2015-ben Heroes Reborn, amit senki nem nézett. Vagy a Prison Break. Ugyanez a helyzet. Börtönben vagyunk, szökésben vagyunk, börtön, szökés, kitörünk, betörünk.


Na mindegy, a lényeg, hogy a producerek olyanok, mint én a 20-as éveim elején a fogyókúrákkal. Ha egy hét alatt nem megy le 5 kiló, akkor nem ér semmit, sztornó. Csak ők a nézettségre várnak egy részt, és törölnek. Közben meg csinálják a tök egyforma CSI showkat, meg sitcomokat, amiben előre mondom a poént.


JJ Abrams-t meg utálom, elegem van, hogy ott vigyorog mindenhol, hogy gazdag, és mégis mit képzel, hogy egyszerre csinál Star Trek-et és Star Wars-t? Hát semmi emberség nincs benne?


Person of Interest eltörléséért is őt hibáztatom.

2016. júl. 7. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Hát semmi emberség sincs benne?"

Ámen!:'D


Mondjuk nekem a star wars ugyanez.

Először volt 3 rész,ahol az univerzumban csak 2 nő volt és egy Lendo. Utána az új részekben meg nem a sztorira mentek,hanem arra,hogy mindenkinek pol correct legyen. Afroamerikai és női főszereplők,meleg főgonosz.

Bár egyikkel sincs bajom,csak nekem fura,hogy erre mentek rá.


Ha a vissza a jövőbéhez hozzá mernek nyúlni,csúnya verekedést rendezek...

2016. júl. 7. 22:42
 9/15 anonim ***** válasza:

Az egész vállalkozást és a köré kikerekedett botrányokat szánalmasnak tartom. De főleg a stúdió részéről.


Alapból nincs bajom azzal, hogyha megint elővesznek valami régit. Hollywood ma már erről szól, nem húzom fel magam rajta (sőt, több olyan franchise-t szeretek, amiket állandóan újragondolnak, szóval álszentség lenne, ha csak úgy elítélném a remake/reboot gondolatát). Az se nagy baj, ha nőket tesznek egy adaptációba. Az Alien vagy Terminátor filmek bemutatták, hogy női szereplők is tökéletesen megfelelnek a hős szerepre. Még Az igazi szellemirtók rajzfilmsorozat is bebizonyította ezt Janine karakterével (legalábbis a korai évadokban).


Itt más a helyzet. A filmről szinte csak azt hallani a médiában, hogy nők vannak benne, mintha ez önmagában bármi pozitívum lenne. Ahelyett, hogy egy önálló, saját lábán megálló adaptáció készítését tűzték volna ki célul, az embernek olyan érzése van, hogy teljesen önkényes módon erőltettek új, női karaktereket a szerepbe, hogy direkt eltérjenek az alapműtől. Ez nem feltétlen a film hibája, hanem a róla író riportereké és a film kritikusaié is. Belekeverik a politikát, a feminizmust, teljesen felemészti a film körüli beszélgetéseket ez a téma.


Ez ezért is gondos, mert a Szellemirtók tipikusan egy olyan franchise, amit az eredeti színészek és az eredeti szereplők juttattak sikerre. A reboot akkor is hihetetlen nehéz helyzetben lenne, ha férfiak szerepelnének benne -- új arcokkal nemtől függetlenül nagyon könnyű elrontani azt, ami az eredetit népszerűvé tette.


Erre jön rá az, hogy az előzetesek szarok, a humor vacak, a film egy jellegtelen, rosszul megírt, erőltetett szerencsétlenségnek tűnik pocsék effektekkel. Vannak, akik csak azért utálják előre a filmet, mert nőkre cserélték a főszereplőket. De sok rendes kritika is érte a produkciót, egyesek mégis minden kritikusra egyből ráhúzzák a "nőgyűlölő" jelzőt. Ahelyett, hogy reagálnának a kritikákra, csak vádolgatnak másokat, és bebeszélik maguknak, hogy márpedig nincs a filmmel semmi baj, minden negatív vélemény hibás. A Sony a trailer YouTube kommentjeből is törölgeti a negatív hozzászólásokat. Ez teljesen a film ellen uszítja a leendő nézőket, és tovább szítja a haragot a kedvelői és a gyűlölői között.



Mindez alapján elég nagy pofára esésre számítok, ha kijön a film. Nincs olyan, hogy ennek a sok negatív hangnak le legyen visszhangja a film bevételein, és szinte borítékolható, hogy a hivatásos kritikák is lehúzzák majd.


A Sony-t ismerve ez az ügyetlenkedés egyáltalán nem meglepő. A 90-es években teljesen agyatlan üzletstratégiájukkal kukáztak egy nem túl jónak, de legalább érdekesnek tűnő Godzilla adaptációt, és helyette piacra dobtak egy olyan minősíthetetlen moziszemetet, ami a szörnyes filmek egész műfaját évekre tönkre vágta és ráadásul pénzt is alig hozott. Próbálták kiengesztelni a rajongókat, de utána lemondtak a licencről. Nem sokkal később sikerre vittek két Pókember filmet, majd a harmadikkal kinyírták a szériát. Második nekifutásukra két film alatt tönkretették a Pókember sorozatot, most meg kénytelenek osztozni a jogokon a Marvel stúdióval, mert belátták, hogy nem értenek hozzá. Jelenleg a látottak alapján ugyanezt az elbarmolást követik el a Szellemirtók márkával is.

2016. júl. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A gagyi jelmez, gagyi autó stb. az egy olyan dolog, hogy anno jó volt, mert hát olyan volt, de most nem a retro érzést fogja elhozni egy új filmnél, hanem azt hogy úristen de gagyiiiii, mert már nagyon durva dolgokon edződtünk. Komolyan egy rakás dolog olyan, mint valami gagyi műanyag. 2016-ban?


Meg ez szerintem egy eléggé "pasis, haveros" film volt, és hát ezek a nők komolyan... Ki akar ilyen dagadt gagyi pizsamába öltöztetett nőket nézni? Ezek a nők nem ilyen filmbe valók, hanem a bridget jones naplójába!

2016. júl. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!