Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért ez a neve a Harry...

Miért ez a neve a Harry Potterben?

Figyelt kérdés
Hogyhogy a magyar szinkronnál, illetve a könyv fordításánál is Roxfort szerepel? Nem Howgarts az iskola neve? HOnnan jött a Roxfort ötlete?

2016. júl. 8. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az Oxford egyetemről jött.
2016. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
oké, de akkor is. minek változtatták meg? én ezt nem értem. mert ekkora dolgokat ritkán változtatnak.
2016. júl. 8. 13:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokkal jobban hangzik. Én örülök hogy megváltoztatták.
2016. júl. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebb kiejteni is. Sok karakter neve is 'magyarosabb' lefordítva.
2016. júl. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Sokkal jobban hangzik, mintha a magyar szinkronszínészek ejtenék ki az eredetit. Egyébként nagyon sok mindent fordítottak le, nem csak Roxfortot. Például:

Hufflepuff-Hugrabug

Ravenclaw-Hollóhát

Slytherin-Mardekár

Gryffindor-Griffendél

Mad Eye Moody-Rémszem Mordon

McGonagall-McGalagony

Severus Snape-Perselus Piton


...és még sorolhatnám. Gyermekek és szüleik, nagyszüleik számára is érthetőbb és megjegyezhetőbb így.

2016. júl. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Liki István ***** válasza:
Szerintem a"Boszorkányt vettem feleségül"című filmből vette ki a szinkronstúdió!Ebben ugyanis Roxfort a város neve,ahol egy boszorkányt és egy varázslót égetnek el máglyán!Ha jól emlékszem a film szinkronja 1963-as és szerintem ekkora véletlen nincs!
2016. júl. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy csomó dolgot megváltoztattak, hogy ne legyen nehéz a magyaroknak a kiejtés
2016. júl. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem beszélve Suette Pollts professzorról :)
2016. júl. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. tudtam, hogy sokat változtattak és magyarosítottak, csak nem értettem, hogy honnan jött a roxfort ötlet. mert a többit kb. angolról fordították, vagy törekedtek, hogy hasonlítsanak, de itt nagy volt az eltérés. de még egyszer, köszönöm!
2016. júl. 11. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!