Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca - Tudtátok, hogy...

Trónok harca - Tudtátok, hogy ez sose volt George RR Martin művének a 100%-os adaptációja és mégis ugyan az lesz a vége?

Figyelt kérdés

Csak néhány példa az 5. évados nagy elszakadás előttről:


-Jaime nem harcol Ned-del. Ned máshogy sérül le

-Ros, a ribi nincs jelen a könyvben

-Talisa van Jeyne Westerling helyett

-Daenerys látomása totál más

-Arya nem Tywin pohárnoka lesz, hanem Roose-é

-Melisandre nem talizik a Testvériséggel és nem Gendry-t cibálja el magával

-Vargo Hoat(sorozatban Locke) története egész más irányba megy el

-Brienne nem küzd meg a Vérebbel


A legfontosabb karakterek végkifejlete eddig mégis ugyan oda lyukadt ki. A legfontosabb karakterek száma azonban egyre jobban szűkült, ahogy elhagytuk a 3. kötetet, mert az író bazisok újat hozott utána. Ő is csak két külön könyvbe tudta megírni a folytatást.



2016. aug. 5. 18:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A legtöbb könyv/képregény alapján készült sorozatnál így van.
2016. aug. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudom, de annyian szidják miatta, mint a bűn.
2016. aug. 5. 20:27
 3/14 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem vagyunk egy páran még akik olvasták a könyvet, de azok közt is van jó pár aki nem olvasta de ezt mégis tudja (nem feltétlenül a konkrétumokat, hanem az alap állítást a kérdésben). Amúgy nem is értem, szerinted te vagy az egyetlen aki erről tudomást szerzett, vagy mi?:D Nem bántásból mondom, de ha meg más volt a célja a kérdésnek akkor miért nem azt írtad.

Amúgy 100%os adaptáció nincs és nem is lehet, de ez nem is baj alapjáraton. Mondjuk attól még én mondhatom azt hogy szerintem a sorozat néhol lehetne hűbb a sorozathoz szellemiségében (a könyv az teljesen antiklisé, de sorozatban azlét van egy pár pl). Azzal nincs bajom hogy nem ugyanaz történik ha van értelme és beleillik a képbe, de előfordult hogy nekem nem illett bele. Persze ettől még szeretem a sorozatot is és mindig ugrottam amikor megjelent az új rész és az évadzáró fenomenális lett.

2016. aug. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Jézusom :D Ezt mindenki tudta már :D Nem te vagy az egyetlen,a kiválasztott aki rájött ha esetleg ezt gondolnád :D
2016. aug. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azt akarod mondani, hogy George RR Martin hangja a fejemben csak a képzeletem szüleménye és nem is én vagyok a prófétája?
2016. aug. 6. 18:13
 6/14 anonim ***** válasza:

"A legfontosabb karakterek végkifejlete eddig mégis ugyan oda lyukadt ki."


Nem igazán.

Az 5. könyv úgy ért véget, hogy Jont megkéselték. A sorozatban ezen már túlmentek, így nem tudhatjuk, hogy ugyanaz lett/lesz-e.

Sansa a könyvben King's Landing után mindvégig a Völgyben van, ahol megpróbálja elcsábítani Harryt és Kisujj játékát Játszani. A sorozatban ehelyett ő kapta meg Jeyne szerepét és így Északon van.

Arya a könyvben még Izembarónál van és tudjuk, hogy a következő könyvben fogja megölni Raffot. A sorozatban a másik lány (waif, nem tudom mi lett magyarban) teljesen ellene van, míg a könyvben segíti őt, így a sorozatban Arya megöli őt és Westerosra ment.

Danyt az 5.könyv végén körbeveszi a khalasar és megérkezik Drogon. A sorozatban elhurcolták őt, Drogonnak se híre se hamva ekkor még, így Dany Jorah és Daario közbenjárásával szabadul meg, így ez is túlment a könyvön és nem tudjuk abban hogyan lesz (szerintem Drogon egyből felfog perzselni mindent, beteljesítve így a jóslat egy következő pontját).

Brienne a könyvben Cathez csalogatta Jaimet, miután Biter lerágta az arcát és felakarták őt akasztani. A sorozatban Sansának segítkezik.

Jaime a könyvben a Folyóvidéken volt és épp belesétálni készül a törvényenkívüliek csapdájába. A sorozatban először Dorneba ment, utána a Folyóvidékre és a Freyeknél hűsöl.

Cersei a tárgyalására vár a könyvben. A sorozat ezen már túlhaladott. Így ezt sem tudjuk, hogy hova fog kilyukadni.

Bran Bloodravennél van, aki okítja őt. A sorozatban az öreg (aki lehet nem is Bloodraven volt benne) már meghalt, Bran a Fal felé tart és a Mások tudják őt követni amerre megy. Plusz a sorozatban az egyik Mást kinevezték "Night King"-nek, aki a többi Mással és wighttal együtt egyértelműen a gonosz oldalt képviselik.

Davos a könyvben Skagosra ment megkeresni Rickont. A sorozatban Stannis halála után Jon mellé állt.

Stannis itt él, ott meghalt.

Soroljam még? :D

2016. aug. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én örülök hogy másmilyen kicsit a sorozat, mint a könyvek.

Pl a könyvekben mindenkinek kb 3-4 testvére, 3-4 gyereke van. Greyjoyok, Tyrell-ek, Martellek. Ezeknél mind kb kétszer annyi karakter van a könyvben, mint a sorozatban.


De nagyon helyes hogy nem rakták bele mindet, mert egy 50 perces sorozatban már a mostani számú karaktereket is sokkal nehezebb követni, mint egy többszáz oldalas könyvben.


Martin nagyot alkotott, de a sorozat írói nagyon helyesen tudják azt, hogy a világon szinte sosem működik az, ha szóról szóra próbálnak egy irodalmi művet a képernyőre adaptálni.

2016. aug. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ne sorold hatos mert nagyon szűk látókörű vagy. Te tipikusan olyan rajongó vagy aki nem lát tovább a saját orránál és csak akkor hiszi el a dolgokat amikor szó szerint a pofájába üvöltik 1 cm-ről.
2016. aug. 7. 20:55
 9/14 anonim ***** válasza:

Miből gondolod azt, hogy szűk látókörű vagyok?

Mert rávilágítottam, hogy amit mondtál, az egyáltalán nem helyes?

2016. aug. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem világítottál rá te semmire se. Inkább a magadban lévő homályt terjeszted.
2016. aug. 7. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!