Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca kérdések? Többi lent

Trónok harca kérdések? Többi lent

Figyelt kérdés

Én igazából csak a sorozat adaptációját követem figyelemmel,de tervezem,hogy a könyvet is elkezdem. Van egy-két homályosabb rész,amit talán ha jobban figyeltem volna megérthettem volna,de inkább felteszem itt őket.


1. Ki ölte meg akkor Jon Arrynt? Az első évadban elég világos volt,hogy Cercei lehet mögötte,hisz fényt derített Arryn a Jaime-vel folytatott kapcsolatukra,és nyomozott Robert fattyai után. Aztán Ser Hugh került szóba mint Arryn fegyverhordozója. Végül Kisujj és Lysa Tully mint Jon felesége.


2.Miért bukott el Stannis és serege,mikor Melisandra megjósolta,hogy győzni fog,és hogy Ő maga R'hllor? Később Jon Snow-t véli ugyanannak,pusztán mert feltámadt,holott Beric Donndarion kb 6x támadt fel. Ő nem lehetne?


3. Mi oka volt Kisujjnak eltenni Joffrey-t láb alól? Olenna szándéka még nagyjából oké,de az Övé nem.


4. Észak a legnagyobb tartomány egész Westeroson,nagyobb mint a másik hat királyság együttvéve. Robb mégis Frey támogatással tudott összeszedni mindössze 18-20 ezer embert,mikor a Lannister sereg volt vagy 60-70 ezer fős. Renyl-nek kb ugyanennyi volt,és a Tyrel sereg még ennél is nagyobb volt. Ennyire lakatlan hely Észak?


5. Mikor a Hit harcosai átvették az irányítást Királyvárban,Tommen miért nem végezte ki Őket nemes egyszerűséggel? Kétlem hogy Joff két évadon át tökölt volna velük,és hagyta volna,hogy meggyalázzák a Lannister nevet és a saját anyját.



Egyenlőre ennyi,később biztosan lesz még több. Előre is köszi a válaszokat. Ne rójatok meg,ha teljesen egyértelmű kérdést tettem fel,még csak most szippantott be ez a világ magába,és van még mit megértenem.


2016. aug. 19. 15:57
 1/7 A kérdező kommentje:
elfelejtettem írni,hogy SPOILER!
2016. aug. 19. 15:58
 2/7 anonim ***** válasza:

1. Kisujj és Lysa Tully.


2. Melisandre tévedett, mert nem Stannis volt a "kiválasztott". Jont nem azért hitte annak, mert feltámadt, már korábban is sejthette.


3. Sok oka lehetett, közöttük az, hogy Joffrey a trónörökös Tommennél erősebb kezű és nehezebben befolyásolható király volt.


4. Részben ritkán lakott, részben pedig a sereg egy nagy része hazament (pl. a Karstarkok), így sokat vesztett a seregből.


5. Mert Tommen úgy látta, hogy van más megoldás is.


Szerintem kb ezek a jó válaszok, ha nem akkor bocsi:D

2016. aug. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Kisujj es Lysa

2. Tevedett a voros papno es igazabol erre nem tudom a valaszt

3. Azert tette el lab alol mert o maga szeretne lenni a kiraly ezt mar ki is jelentette es igy konnyebb lesz neki megszerezni a tront

4. Igen legnagyobb tartomany de lakatlanabb is. Pl a faltol levo deli teruletek az őrségé es mivel ők kevesen vannak az kb lakatlan. Rengeteg az erdő is. Ja és azt is vedd azert szamitasba hogy a Lannister család nagyon gazdag es azert penz is kell hogy felszerelj egy hadsereget. Szoval a Lannistereknek tobb penzuk van igy nagyobb lehet a sereguk is. A Starkoknak hiaba van sok emberuk ha nincsenek kikepezve es nem tudnak rajuk pancelt adni meg fegyvert a kezukbe

5. Azt ense ertem hogy annyit kellett volna csinalni, odamenni katonakkal es megolni oket. Semmi ertelme nem volt annak a szalnak es unalmas is volt szerintem

2016. aug. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. A felesége, Lysa Arryn mérgezte meg. A 4. évadban elmondta.


2. Melisandre annyit mondott, hogy ''Láttam ahogy a nyúzott ember lobogója a porba hullik. Láttam magam végigsétálni Deres várfalain.'' A vízió igaz volt. De mint Melisandre bevallotta, ő is csak egy ember, aki félreértelmezheti a víziókat. És ez azért volt mert nem Stannis volt a kiválasztott, hanem Jon. A víziói Jonnal válnak valóra.


3. ''A káosz létra.''


4. Észak valóban a legnagyobb, viszont a legritkábban lakott terület.


5. Azért mert Tommen nem szadista Joffrey, hanem egy mimóza. Több esze van mint Joffreynak, de emellett egy madárlelkű kissrác.

2016. aug. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Cersei és Jamie csak örültek a fejüknek hogy meghalt. Littlefinger és a felesége ölték meg, hogy a Starkok előtt a Lannistereket keverjék gyanúba a gyilkossággal.


2. A nő is elmondta hogy az emberek néha hibának. Ő is csak részleteket, felvillanásokat lát a jövőből amit értelmezhet jól vagy rosszul is.


3. Elmondta ezt a sorozatban is. Joffrey túl kiszámíthatatlan és irányíthatatlan volt. Bábnak nem volt jó. Petyr még azzal sem számolt hogy Joff majd megöli Nedet és ez később csak rosszabb lett.


4. Igen, ezt is többször elmondják. Skandinávia is van akkora mint Németország vagy Franciaország mégis kevesebben élnek ott sokkal a hidegebb időjárás miatt. (Ami még nyáron is hidegebb.)

Az Észak amúgy ha több ideje van, 20 ezernél több katonát is ki tud állítani, de Robb nagyon sietett dél felé a háborúba és nem mozgósította az észak minden erejét.


5. A Faith Militantot maga Cersei hozta létre ostoba módon, remélve hogy letartóztatják Loras-t és így nem kell hozzámennie. De a papok már előttük is ott voltak.

Mondták is hogy nem Joffrey, hanem Tywin miatt nem voltak ott a fővárosban korábban, miatta nem mertek ott megjelenni és prédikálni a sima papok.


Nem lehet csak úgy kivégezni őket. Szerinted a középkorban is a királyok csak úgy kivégezhették a papokat vagy akár a pápát ha olyan kedvük volt? A sorozatban nem jelenik meg eléggé, de főleg az egyszerű emberek életében elég nagy szerepe van a vallásnak.

2016. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lysa Arryn


Ha olvasod majd a könyvet Stannis egyáltalán nem bukott el, fölényben van


Kisujj terve szerint at kellett adni a hatalmat Cerceinek, hogy ténylegesen mindent tönkre tegyen maga körül.


Északon egyetlen nagyváros van Fehérrév, a többi része alig lakott, mig Lannisrévet félmillió ember lakja, ahogy Óvárost is legalább 6 száz ezer, es Renlynek a Tyrellekkel együtt volt százezer fős serege


Tommen csak egy gyerek nincs a kezében hatalom akkor Cercei irányított és ő adott hatalmat a verebeknek, ezen lépésével Kisujj szamitasat igazolja

2016. aug. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1 Lysa Arryn tette mivel Petyr-t szerette de jon Arrny útban volt


2 Azért bukott el mert nem az ő csatáját jósolta meg melisandre hanem havas jon-ét és azért nem beric mert nem ő élesztette újra


3 ő maga mondta hogy néha kell értelmetlen dolgokat tenni mert különben kiismernek


4 Igen kb egymillió ember van ott és annak nagy része harcképtelen


5 joffrey idejében nem voltak ott tommen pedig P U H A P Ö C S Ű volt hogy eltávolítsa öket

2022. júl. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!