Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Bran Stark a Fény Ura (Lord...

Bran Stark a Fény Ura (Lord of Light)?

Figyelt kérdés

A 6. évadban megtudtuk hogy Bran vissza tud nézni az időbe és valamennyire tudja is befolyásolni azt, DE EDDIG MÉG CSAK ÚGY, hogy a már korábban megtörtént dolgok beteljesüljenek a régi tetteitől. Ahogy mondták, ami megtörtént az már megtörtént, de ennek ellenére mégis Bran odaszólt az apjának aki meghallotta őt, vagy megbolondította Hodort is.

A lényeg: Később Bran annyit fejlődik majd, hogy még jobban tudja a múltat befolyásolni és "a kört bezárni".


Pl lehet hogy Bran volt az, aki megbolondította az Őrült Királyt is, mert az időben visszamenve figyelmeztetni akarta őt a White walkerekre, de ugye nem tud közvetlenül szavakkal kommunikálni, mert a múltbéli emberek csak suttogásokat hallanak. És Aerys (az Őrült király) lehet hogy azért bolondult meg, mert Bran folyamatosan próbált vele kommunikálni, hogy adja törvénybe hogy el kell égetni a halottakat az egész királyságban ("Burn them all"), de ez nem jött át rendesen és a király bele is őrült.

Ugyanígy a még későbbi jövőben lehet hogy Bran annyira pro lesz, hogy már valamilyen szinten tényleg vissza is tud utazni az időben.

BRAN EGYMAGA VOLT AZ ÖSSZES BRAN STARK A TÖRTÉNELEMBEN. Bran az Építő (Bran the Builder) aki a falat építette is ő volt és még ugye volt másik jó néhány Bran Stark az évezredek alatt, akik fontos tetteket hajtottak végre. Mi van ha mindegyik a mostani Bran volt az időben visszautazva? (Akár közvetlenül visszautazva, akár átvéve az irányítást egy múltbéli ember teste felett, akár csak sugalmazásokkal (amiket később jobban megtanult hogy kell, nem úgy mint az őrült királynál) arra felé irányított múltbéli embereket, amerre szeretett volna.)


Ja igen: Ő a Fény Ura is. A világban lévő varázslat egy része magától Brantől ered. Az időben visszamenve különböző emberekkel próbált kommunikálni a világ különböző pontjain és "csodákkal" elhitetni nekik, hogy ami történt az varázslat. Miatta alakult ki Essos-ban ez a vallás is. Ami előbb aztán Stannis-t, később Jon-t segítette, de ő támasztja fel mindig Beric Dondarrion-t is, mert rá is még szükség lesz a white walkerek elleni csatában, illetve a vallásának követői Essos-ban most Daenerys-t támogatták, mert az ő sárkányaira is szükség lesz.

Ő volt az a hang is többek közt, amit Varys hallott a tűzön keresztül, amikor kasztrálták őt.


És persze a végén kiderül, hogy mindezeket az összeset azért csinálta, hogy végül le lehessen valahogy győzni a white walkereket.



2016. szept. 28. 09:04
 1/8 anonim válasza:
Képzeld el hol tartana Európa, ha a történelmünket figyelnéd ilyen kritikusan, és nem-hivatalos történelmet olvasnál, és összeraknád a darabkákat.
2016. szept. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Történelemből emelt szintű érettségiztem, amim 89%-os lett.

Már 17 évesen megcsináltam előrehozottban a középszintű érettségit töriből, ami meg 92%-os lett.

Bölcsészeti szakon (is) tanulok az egyetemen, ahol a mai napig foglalkozom törivel, mert van heti pár ezzel kapcsolatos órám.


Mi a véleményed a témáról, amiben a kérdést feltettem?

2016. szept. 28. 18:39
 3/8 anonim válasza:

Ha ennyi indoktrináción mentél keresztül, akkor eeember, de nem szívesen beszélgetnék veled történelemről!


Egyébként mi lenne a véleményünk erről? Lehetséges. Sőt, vannak emberek, akik ezt a valóságban is lehetségesnek tartják (mármint az ilyen szintű "örök életet") - de ez már okkult filozófia.


Mivel a GoT világát csak önmagával tudjuk összehasonlítani, tényleg fogalmam sincs milyen válaszra vársz azon kívül, hogy "ja, lehet." Kétség kívül érdekes és új perspektíva, de "ja, lehet".


Ami azt illeti, szerintem nem sok fordulat lesz már a sorozatban. A könyvben persze még előfordulhat, de a sorozatnak pár éven belül (<2) vége van. Amire én tippelnék, hogy most már végre elindulnak azok a mocskos walkerek és megérkezik Daenerys, és minden megtörténik aminek meg kell történnie. Vagy nem. De szerintem nincs már idő túl sok részletes és mély csavarra, hacsak nem történik valami idő közben.

2016. szept. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mire várok?

1. Oaaa, igazad van. Erre még sosem gondoltam amit mondtál, de így hogy olvastam mondasz valamit.

2. Igen, simán lehet.

3. Nem, ez biztos nincs így, mert...


Azt nem értem, ha szereted játszani a szkeptikust, akkor a többi Trónok harcás kérdésnél ezen az oldalon miért nincsenek ott ilyen válaszaid, mint amit ide írtál.

Ha meg érdekel a Trónok harca, miért nem tudsz ezzel kapcsolatban rendes beszélgetést kezdeni.


Ne vedd magadra, de szerintem ha jobban megnézed te is látod, hogy miért érzem úgy, hogy egyszerűen csak belefosol a kérdés közepébe egy büdöset, ahelyett hogy válaszolnál.

2016. szept. 28. 21:02
 5/8 anonim válasza:

Természetesen az a helyzet áll fenn, amit az utolsó mondatodban olyan érzékletesen felvázolsz. Egyébiránt nem vagyok túl nagy Trónok Harca rajongó, ellenben szeretem a fantasyt és nézem a sorozatot, illetve ez a kérdés bekerült valahogyan a kulcsszavaim közé. Ezért válaszoltam - más Trónok Harcás kérdésem pedig úgy néz ki, hogy nem kerülnek be.


A felsorolt lehetőségeid közül a másodikat válaszoltam. Nem szkeptikust játszottam, csupán a létjogosultságát vontam kétségbe az ilyen kaliberű kérdéseknek. :)


Semmivel nem látok több esélyt arra, hogy a te verziód megvalósuljon, mint hogy annak az embernek a verziója megvalósuljon, aki ide jönne neked janicsárkodni, hogy "nem úgy van, mert...".

Mindebből arra tudok következtetni, hogy csak beszélgetni szeretnél erről.


Viszont mint mondtam, szerintem érdekes az ötlet. Ha nem így fejeződne be a történet, én elolvasnám a fanfic-et amit ezen ötlet alapján írsz.

2016. szept. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a Fény ura nem ő lesz, mert suttogással szerintem nem tudja feltámasztani az embeteket.
2016. szept. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy szóval: nem.
2016. szept. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6-7: Köszi a válaszokat!


6: De később is még lehet szerez magának új képességeket. Az 1. évadban sem tudtuk még hogy milyen képességei derülnek majd ki később, amikor csak egy nyomorék kisgyerek volt még

2016. okt. 5. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!