Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért ennyire népszerűek a...

Miért ennyire népszerűek a Walking Dead, Trónok harca és hasonló szörnyű sorozatok?

Figyelt kérdés
2016. okt. 25. 20:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

még a banshee-t is ide lehetne venni,vagy a spartacust.

amúgy a 7es jól összefoglalta.

2016. okt. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Nem olvastam el az elozo valaszokat, szoval bocsanat, ha valamit megismetlek. Tovabba azert is szeretnek bocsanatot kerni, amiert ekezet nelkul irok, angol gepem van, nincs kedvem keresgelni a billentyukombinaciokat, amivel ekezeteket irhatok, es szerintem tokeletesen ertheto ekezet nelkul is.

Ez csak az en sajat velemenyem lesz, nem tenyek.

En szemely szerint azert szeretem mind a ketto sorozatot, mert nem tundermese. Nem olyan sorozatok ezek, ahol tudod, hogy az osszes (kedvenc) foszereplod biztonsagban van, tudod, hogy soha nem eshet bantodasuk, sosem halhatnak meg stb. Nem olyan, mint rengeteg sorozat/film, ahol a vegen a jo gyoz, a rossz meg megkapja az neki jaro buntetest.

Ezek a sorozatok sokkal inkabb valosaghuek ilyen szempontbol (sok szempontbol pedig nyilvan semennyire nem valosaghuek). Itt igenis megtortenik az, hogy reggel meg minden rendben van, este meg temeted a legjobb baratodat. Itt megmutatjak azt, hogy az emberek mennyire meg tudnak valtozni a tuleles miatt. A Walking Deadben a zombi tema nem is igazan fontos. Ott az a legerdekesebb, hogy az emberek egy ilyen helyzetben termeszetukbol adodoan hogyan viselkednek. Nem mind osszefognak es segitik egymast, hanem klikkesednek, a klikkek kihasznaljak egymast, nem biznak egymasban stb. Ez az egesz errol szol. A Tronok Harca pedig megmutatja, hogy a hatalom mive teszi az embert. A Kiralyok es testoreik, lovagjaik stb buntetlenul olhetnek naluk kevesbe rangos embereket, es meg is teszik minden szemrebbenes nelkul. Ez igy volt regen, most is igy lenne, ha nem olyan jogrendszerben elnenk amilyenben.

2016. okt. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
41%

A Walking Dead-ből egy évadot bírtam, annyi bőven elég volt. Azóta mást se olvasok, csak, hogy milyen pocsék sorozat, ahhoz képest rengetegen nézik. A dráma gyenge volt benne, Nicotero-Berger páros hozza a kiváló effekteket, amúgy meg túl üres. És amiért zavar: sokan nézik, ettől túlértékeltté vált a zombi horror, ezért aki csak a horror közelébe kerül zombikról akar filmet készíteni.


A Trónok Harca első évada zseniális, a második-harmadik jó, a negyedikkel-ötödikkel már gondok voltak, a hatodiknál meg egész komoly a baj, lévén az írók kezdenek szembemenni az alapszabályokkal (meglátszik, hogy Martin kezét elengedték). Szóval a GoT se akkora szám, sőt, viszont ennyi év után érdekel, hova fut ki a dolog.


A Banshee első három évada piszok jó, erős, nyers, szórakoztató. A negyediket viszont borzasztóan elbaszarintották.


A sorozatok pedig azért népszerűek mert a mozit az anyagi szempontok kb. 90%-ban hazavágták. A filmek döntő többsége langyos középszar és a plázaközönségnek szól (tisztelet a kivételnek). A TV ugyanakkor zártabb formátum, ha van pénz, a kisebb keretek miatt könnyebben lehet nyújtózkodni és a korhatárbeli kötöttségek is lazábbak (kábelen meg ugye nincs is). Más szóval: lassan a TV minőségileg felülmúlja a mozit, főleg ha mellétesszük, hogy egy nagyobb és magasabb felbontású készülékek kerülhetnek az állványra vagy a falra.

2016. okt. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
2016. okt. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 13-as.

Pont a walking dead-ben gyenge a dráma? :D

Hát ez érdekes...mondjuk egy évad után sokat nem várok senkitől.

Az pedig,hogy sokan szidják a az nem meglepő, minden más sorozattal is így van. pl Trónok harca is

Én jelentkezem ésszerintem még sokan mások,hogy ez a sorozat igenis jó!

2016. okt. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más az ízlése, neked lehet gyengébb a gyomrod, vagy ki tudja. Csak te tudjatod mi a problémád az említett sorozatokkal.


A Walking dead-et nem szólom le, mert 1 részt sem láttam belőle, egyszerűen nem érdekel. Talán ha már nem lesz más amit nézhetek, akkor nekiülök, de addig biztos nem.


A Trónok harca eleinte nem érdekelt. Édesanyám nézte, és a főcímzenéjét sokszor hallottam. Úgy voltam vele, ha ennyire jó egy sorozat zenéje, akkor maga a széria egyszerűen nem lehet rossz. Elkezdtem, és az egyik kedvenc sorozatom lett. Megragadott pár szereplő, akiket nagyon megszerettem, szerencsére ők még nem haltak meg:) Maga a történet is tetszik, és a sárkányokat is csípem. A regénysorozatot is olvastam, amennyi itthon megjelent belőle, az is zseniális.


Vannak akiknek tetszik, és vannak akiknek nem. Ennyi.


Miért zavar téged, hogy mások jónak tartják? Ha neked ezek szörnyűek, akkor nézz Barátok köztöt, ha neked az jobban bejön...

2016. okt. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Előre leszögezem, a Trónok harca mai napig jó nekem, a Walking Dead-nek inkább csak az első 3-4 évadát szerettem, de azt is okésnak tartom.


Azért szeretik az emberek, mert meglepődtek, hogy lehet a valóságra hajazó sorozatokat is csinálni. És most nem a sárkányokra vagy zombikra gondolok!

Hanem valós emberi érzelmek, kapcsolatok, karakterek ábrázolására.


Tudod mit utálok a legtöbb sorozatban? Hogy mindenki olyan jó benne. Aki jó az végtelenül jó, aki rossz az végtelenül rossz. Nincs megmagyarázva hogy ki miért milyen ember. Nincs olyan mondjuk egy CSI-ban, Jóban rosszbanban (de a sorozatok 95%-át említhetném), ahol a főszereplők ne lennének mesebeli jó karakterek, akiknek mindig helyén van az igazságérzetük, erkölcsösek, ha bűnt követnek el akkor megbánóak, mindig kiállnak a gyengék és elesettek mellett, stb-stb.


A valóság sem ilyen! Mi is itt mind emberek vagyunk hibákkal, hiányosságokkal. Nem meséket akarok nézni, ahol mindenki földöntúli módon tökéletes, hanem olyan emberi kapcsolatokat, karaktereket akarok látni, amik visszaadják azt a mindennapi valóságot, amit itt tapasztalunk mi is az életben napról napra.


A megcsalás nem mindig derül ki, a főszereplő nem mindig marad életben, a kiskutya/kisgyerek/kismajom/stb sem mindig marad életben, a mester, a jó barát, a házastárs nem mindig szerető és tökéletes. Mindenki önző és megvannak a maga céljai az életben és ha ezek kereszteződnek más emberével, akkor ott konfliktusok lesznek.


Nem azt mondom, hogy a Trónok harca vagy pl a Walking Dead olyan mint a valóság, de kevés egyéb sorozat van, ami jobban hasonlítanak rá.

2016. okt. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem is ez ízlés kérdése. Ha nem tetszik, ne nézd. Attól még ne szóld le. A Trónok Harca az egyik kedvenc sorozatom.Legalább nem valami spanyol szappanopera, aminek ha nem láttad 1 évadát, akkor is megérted, miről szól.Ezektől a sorozatoktól inkább kíméljenek.
2016. okt. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerinted akkor melyek a jó sorozatok, Kérdező? (no offense)


Én a TWD-t elkezdtem (sokszor...) de abszolút nem tudott megfogni (ettől még lehet jó a sorozat, az egyik barátom egyenesen imádja). A GoT nekem nagy kedvencem, tegnap fejeztem be a 6. évadot, de még mindig fenn tudja tartani az érdeklődésemet (plusz a könyvek is rohadt jók).

2016. nov. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!