Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a Tűzgyűrű...

Mi a véleményetek a Tűzgyűrű c. film effektjeiről?

Figyelt kérdés
Persze minden film számítógépes effektje előbb-utóbb "megkopik" de engem sikerült egyrészt kicsit lenyűgőznie. Nem csak a számítógépes effekt volt részletgazdag, de a kaiju-k dizájnja is. Egyszerre találtam átgondoltnak és örültségnek. Közben nem felejtem el, hogy nem jönnek át ilyesmik a Földre egy dimenziókapun, de legtöbbször úgy néztek ki mintha ott lettek volna. A jaegerek nem mindig, de kaiju szörnyek csak elvétve tűntek számítógépesnek.

2016. nov. 6. 15:34
 1/3 A kérdező kommentje:

[link]

Ez. Ezen leesett az állam:D

2016. nov. 6. 15:39
 2/3 anonim ***** válasza:
Engem nehéz lenyűgözni az effektekkel, és mindig ódzkodok az ilyen akciófimektől hiszen rengeteg esetben nagyon gyatra lesz az effekt. Ez a film megvett kilóra mikor kijött és szerintem nagyon is odafigyeltek az effektekre. Szinte észre sem lehet venni, hogy számítógépes...
2016. nov. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Engem főleg azok az effektek nyűgöztek le, amik nem is (teljesen) számítógépesek. Például hogy a robotok irányítófülkéjét valóban megépítették és a színészek öltözetét tényleg hozzákapcsolták a gépkarokhoz, vagy hogy a letarolt irodahelyiséget elkészítették miniatűr modellekből és egy méretarányos robotkézzel precízen lerombolták.


A többi nem nagyon volt rám hatással, a számítógépes óriásrobotokban és szörnyekben nincs sok újdonság, de legalább a Transformers filmek idegbeteg kamerakezelésével és harckoreográfiájával ellentétben a Tűzgyűrűben követhetőbb volt az akció és valamennyire érződött a harcoló felek súlya. Lehetett volna több napfényes jelenet, de tetszett, hogy azért a sötét harcjelenetek némelyikét kivilágították a város fényeivel.


A robotok és szörnyek dizájnja nemigen ragadta meg a fantáziám, az utóbbiak szerintem jobban tetszettek volna, ha tisztán látom őket és ha színesebbek. Aranyos, hogy úgy tervezték meg őket, mintha jelmezes emberek lennének, de valahogy nem fogtak meg.

2016. nov. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!