Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért Göthe? Miért lett a...

Miért Göthe? Miért lett a Newton Scamander-ből Göthe Salamander?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy jó helyre írtam-e de nem találtam semmi olyan helyet ahova mehetett volna a kérdés. Szóval tegnap megnéztem a Legendás Állatok és megfigyelésüket (angolul néztem) és ott ugye Newton Scamander-nek hívják Newt-ot viszont a magyarban Göthe Salamander-nak. Miért nevezték át?

#film #állat #mozi #Harry Potter #legenda #Newton #megfigyelés #Göthe Salamander #Newton Scamander
2016. nov. 28. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Remélem nem jut eszedbe megnézni az egész Harry Potter sorozatot eredeti nyelven mert akkor 2hétig ide fogsz járni,hogy miért nevezték el máshogy ezt miért lett más neve ennek... stb!


A válasz: Csak.

2016. nov. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Newt az angolul gőtét jelent. Nem pontosan gőte, mert a Newtonból ered. Ezért magyarban Göthe.

Az eredeti Scamander nevet egy görög istenről kapta, a hangzása miatt, mert hasonlított a "salamander"-re. Magyarban is szalamandrához honlót akartak, így lett Salmander.

Szerintem találó fordítás magyar verzió lett.

2016. nov. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem - bár én is mindig angolul nézem/olvasom - ez kifejezetten az a sorozat, ahol ennél zseniálisabban fordítani nem is lehetne.


Előttem tökéletesen leírták a szójátékot: Newton amellett, hogy fizikus, a 'newt' (gőte) szóra is emlékeztet. Díjazni kéne, hogy ebből sikerült Göthe (Goethe mint író, költő)=gőte kifejezést alkotni. :D


Az állatnevek, bájitalok és varázsigék szintén mind-mind megérnek egy misét. Általában meg szoktam nézni, mit hogyan fordítanak, mert ezt a kreativitást nagyon jó lenne eltanulni. :)

2016. nov. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3-assal egyetértek, zseniálisan lett lefordítva. Ugyanazt adja vissza magyarul, amit angolul.
2016. nov. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Igazából félig angol félig magyar vagyok és mindig angolul nézem a filmeket (mindegyik HP filmet angolul láttam) és nem tudtam, hogy a Göthe mit jelentett ezért nem értettem. :) De köszönöm.
2016. nov. 28. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!