Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Angliai magyarok! Ti szoktatok...

Angliai magyarok! Ti szoktatok kint járni moziba?

Figyelt kérdés

Vagy inkább megvárjátok míg felkerül magyarul valami torrent-es oldalra a film?


Nemsokára költöznék ki, de félek a filmektől, hogy esetleg valami fontos szót nem értek, és emiatt élvezhetetlenné válna nekem a film.


(Cambridge-es C1-es nyelvvizsgám van, szóval jól tudok angolul, de azért nem egy C2.)



2016. dec. 29. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Szvsz, ha egy film megértése annyira gondot jelent és egy-egy szóra még a szövegkörnyezetből sem tudsz asszociálni, add vissza a nyelvvizsgád. Mire eljutsz egy felsőfokú nyelvvizsga szintjére a filmeknek már régesrég nem kellene, hogy gondot jelentsenek.
2016. dec. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Olyan szavakra hogyan asszociáljak, hogy "rézgálic", "magyalfenyő", "epehólyag-gyulladás", "köszvény", "hemlokfenyő","kovasav""vesekéreg-gyulladás"?
2016. dec. 29. 17:02
 3/4 anonim ***** válasza:
39%
Micsoda szerencse, hogy ezek olyan szavak, amik minden filmben elhangzanak. Ja, nem. A felük esetleg kórházsorozatokban, legalább azt le tudod majd venni, hogy valami betegség vagy anyag és nem akadályozza a történet megértését.
2016. dec. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

Amikor kijottem Angliába alig makogtam valamit angolul. A házban volt Netflix és az éhezok viadalát néztem meg eloszor angolul. Kb semmit nem értettem meg abból amit beszéltek, de így is lehetett érteni, hogy mi torténik. Persze évek alatt most már nem okoz gondot megérteni a filmeket. Van mozibérletem amivel hetente megyek moziba.

A legrosszabb amit tehetsz ha magyarul toltod és nézed meg az egyébként amerikai filmeket. Így elveszik a szinkron (felejtsd el azt a tévképzetet, hogy a magyar szinkron jó) és így nem fog fejlodni a tudásod. Szóval azt mondom, hogy nem kell félni a filmektol. Ha valamelyik szónak a megértése problémát okoz és azt érzed, hogy enélkul nem érted meg a filmet, akkor gyorsan elokapod a telefonod és kiszótárazod, mert itt bármelyik elofizetéshez vagy feltoltéshez hozzá van csapva a mobilnet.

2016. dec. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!