Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki az, aki velem együtt úgy...

Ki az, aki velem együtt úgy érzi, hogy a Star Wars előzménytrilógiája közelebb áll a szívéhez, mint az eredeti hármas? 25/F

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék: sosem vitatkoznék azzal, hogy a klasszikus trilógia darabjai jobb, élvezhetőbb és egységesebb filmek, valamint, hogy nagyobb értéket képviselnek, mint az utánuk következő három rész.

Viszont az a helyzet, hogy amikor az előzménytrilógia darabjai mentek a mozikban és arra a korszakra építették akkortájt az egész SW brandet, én akkoriban 10 éves kor környékén mozgó kiskölyök voltam. Engem, a tesóimat, és a barátaimat is nagyon beszippantotta a Star Warsnak ez a fajta letisztultabb, futurisztikusabb stílusa.

Rongyosra néztük VHS-ről a tévéből felvett Baljós árnyakat, egymásnak adogattuk kölcsön A klónok támadásának eredeti, szintén VHS kiadását, és vágtuk a centit A Sithek bosszújának érkezéséig.

2002 körül én is gyűjöttem a Lay's vagy Chio chipsekben kapható karakterkártyákat, amik a második részt promózták. Ha újságosnál jártunk, akkor a szüleimet és nagymamámat mindig kértem, hogy vegyék meg nekem a SW képregények legújabb számát, amik a klónháborús érából meséltek el történeteket. Ha a bátyámmal Cartoon Networköt néztünk, akkor mindig vadásztuk a klónháborús rajzfilmsorozat legújabb részeit. És szintén tesómhoz kapcsolódik, hogy amikor starwarsosat játszottunk az udvaron, akkor is szinte mindig az új filmeket vettük alapul. Ő volt Obi-Van, én pedig Darth Maul, vagy pedig ő Anakin, én pedig Dooku, és botokkal fénykardoztunk :D

PC-n nyüstöltük a Battlefront 1-2-t, a fogatversenyes játékot, vagy épp az első rész cselekményén alapuló darabot. Ja, és amikor a harmadik részt reklámozták, nekünk is volt matricásalbumunk és posztermagazinunk :D

Most így felnőve, hiába ismerem el, hogy az eredeti trilógia az igazi etalon minden szempontból, engem érzelmileg mégis sokkal szorosabb szálak fűznek az előzménytrilógia világához, mert nekem az dominált inkább gyerekkoromban.

Ha mostanában SW könyvet olvasok, akkor is inkább olyan kötetet veszek magamnak, ami a klónháborús időszakban játszódik. És bár egyáltalán nem vagyok Disney ellenes, de sajnálom, hogy az új filmjeikben csak és kizárólag az eredeti trilógia világára építenek.

Érez még valaki hasonlóan, a Star Warssal kapcsolatban?



2019. márc. 17. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Mivel gyerekkorunkban néztük az eredeti SW-t, márcsak nosztalgiából is közelebb állnak hozzánk. De megkockáztatom, hogy valójában az új részek jobbak. Technikailag is, meg mindenhogy. Én már nagyon sok pocsék filmet láttam, így az SW összes része nagyon tetszik.
2019. márc. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Én is jobban szeretem az előzmény trilógiát. Eleve hülyeség,hogy az eredeti trilógiában nincsenek jedik. Ez olyan mint ha Star Trekben nem lenne csillagflotta. Ráadásul rengeteg különleges bolygó, és fajok vannak az előzmény trilógiában. Ennél még az old republic jobb.
2019. márc. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Nekem közel áll a szívemhez az az időszak, a késő 90-es, kora 2000-es évek, elvégre fontos szakasza volt a gyermek- és kora kamaszkoromnak. Sok szép emlékem fűződik az előzmények megtekintéséhez is.

De maguk a filmek, mint a filmművészet darabjai, egyáltalán nem állnak hozzám közel, mert már belátom, hogy enyhén szólva nem túl igényes művek.

2019. márc. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Persze hogy jobb.

Rengeteg bolygó elképesztő látványorgia,tele van badass szereplőkkel,lények tömkelege,sokkal logikusabb és következetesebb sztori felépítés.

2019. márc. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Aki az eredeti trilógián nőtt fel, ahhoz az áll közelebb, aki az előzmény trilógián, ahhoz meg az. Ez ilyen egyszerű. A húszas éveidben jársz, szóval te is az előzmény trilógián nevelkedtél, nyilván az fogja neked visszahozni a gyerekkor élményét, nem az eredeti trilógia. Megmerem kockáztatni, hogy most a jelenlegi Kylo-Rey szériát szétszekálják a régi fanok, de akik most gyerekek majd 15-20 év múlva meg majd ugyanolyan nosztalgiával fognak rá visszagondolni, ahogy a mostani felnőtt fanok az előzőekre. Mivel egyik trilógia sem volt tökéletes, (a maga idejében mindkettőt érte kritika) de a gyermekkort idézi fel két generációnak is és épp most nő fel az új szérián a harmadik.
2019. márc. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Azért nem egészen.

Én az eredeti trilógián nőttem fel mégis az előzmény tetszik jobban ma már.

2019. márc. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én meg az előzményen nőtem fel, történetileg mégis az eredeti tetszik jobban.

Az előzménynek, meg a mostaninak meg a kinézetét szeretem. :D

2019. márc. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43 évesen az eredetit rongyosra nézve bármikor megnézem, akárhányszor, és fogom is...a végtelenségig, az előzmény trilogia is jöhet, de ahhoz kis időnek el kell telnie, és sok részt inkább átpörgetnék, jar-jar-ra gondolok konkrétan. de az újak, valahogy semmit nem mozgatnak meg bennem, a solo-t végig kínlódtam, a rouge one-t végig sem néztem, az új trilogia első két részét megnéztem egyszer, de már nem is tudom miről szól...persze mind megvan 1080p minőségben, talán majd a gyerekeim szeretni fogják
2019. ápr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a korosztályodból sokan, akik azzal nőttek fel. Egy gyereknek nem sok kritikai érzéke van, és az előzmény trilógia látványosabb és mozgalmasabb, így jobban leköti egy gyerek figyelmét, mára pedig már nosztalgikus.
2019. júl. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!