Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudnátok ajánlani gótikus,...

Tudnátok ajánlani gótikus, misztikus, horror témájú-stílusú filmeket?

Figyelt kérdés

Nem feltétlen az a cél, hogy minél ijesztőbb legyen (persze nem bánom), hanem inkább a sötét - misztikus hangulat és a közepes/jó történet.


Edgar Allan Poe és Lovecraft műveit kedvelem, így az ő történeteikből készült adaptációk mind jöhetnek.


Néhány film, ami kifejezetten tetszett:


Shutter Island (történet és hangulat)


Stonehearst Asylum (történet és hangulat, habár örültem volna, ha az utolsó 5 perc nincs ott)


Woman in Black (hangulat)


Illetve, a Harry Potter sorozat "sötétebb" részeit (2, 3, 6, 7) szintén kedvelem a hangulata és a filmművészeti szépsége miatt (erre példa mondjuk a harmadik rész).


Ezekben mind közös, hogy nem egy modern környezetben játszódnak (kivétel a Harry Potter, ahol ez mégsem számít), így elsősorban olyan filmek érdekelnének, amiknek a története szintén nem modern (habár, a (modern) poszt-apokaliptikus filmek (pl. The Road) szintén tetszenek, így ilyen ajánlásokat is szívesen fogadok).



2019. jún. 27. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
A holló (1994)
2019. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Az alap amit ajánlanék az az 1986-os Gothic.


From Hell - ugye az egyik legjobb képregény adaptációról beszélünk, ugyanilyen jó a Sleepy Hollow is, aztán az 1922-es Nosferatu és a vele majdnem egyidős Caligari.


De ott van az Interview with a Vampire, Dracula, én ide sorolnám a szintén képregényfilm The Crow-t, nagyon jó a Gli orrori del castello di Norimberga című film is.


The Raven - ez Poe munkáin alapul.


Bocs, magyar címeket nem tudok, minden filmet eredeti nyelven nézek, a magyarok amúgy is hülye címeket adnak... de IMDB a barátod :)

2019. jún. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok... most nézem, hogy poszt apokaliptik is érdekel.


Szerintem a legjobb A boy and his dog, illetve a Waterworld, valamint The Postman. Nagyon sötét képet fest The Day After című film is.

2019. jún. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bíborhegy

Álmosvölgy legendája

Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei

A faun labirintusa


(Egyik sem igazán horror, de mind gótikus és misztikus stílusú/hangulaú)

2019. jún. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek ment a zöld. :) Ha van még, ne fogjátok vissza magatokat.
2019. jún. 27. 14:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Az erdő 2006.
2019. júl. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A holló - 2012
2022. nov. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!