Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Minecraft Redstone segítség?

Minecraft Redstone segítség?

Figyelt kérdés

Olyan rendszert akarok csinálni ami gombnyomásra ad egy hangot (ezt meg tudom oldani) majd X ideig felkapcsol egy lámpát. A Lámpa felkapcsolást is meg tudom oldani,csak az a baj,hogy egyből lekapcsol,nekem pedig mondjuk 10-15mp-ig szükségem lenne a fényére.

Tehát kellene:

-1 pittyenésnyi hang (megoldom)

-kb 10-15mp-nyi világítás


Nézegettem videókat,de csak órajeleket látok,azokat pedig magamtól is ki tudom logikázni,tehát nem vagyok előrébb.

1.8.8-as verzió (szerver)


Köszi a válaszokat


2019. szept. 30. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:

több megoldás is létezik, attól függően mennyi helyed van. A legfapadosabb megoldás, hogy megy a lámpához a jel, akkor azt kibontod 7 oszlopra.


1. oszlop 1 repeater 1-es álláson

2. oszlop 1 repeater 3-as álláson

3. oszlop 4 repeater 3-as álláson mindegyik

4. oszlop 7 repeater 3-as álláson mindegyik

5. oszlop 10 repeater 3-as álláson mindegyik


valahogy így néz ki (| redstone, x repeater)

|

|

|||||

XXXXX

|||||

|

|


A másik, hogy bekapcsoláskor egy folyamatos jelet generálsz, amit egy pistonos rendszer lassítással akaszt meg, majd amikor a pistont kinyomod az indít egy új jelet, ami törli a folyamatos jeledet, ez kicsit bonyolultabb, de kisebb hely kell neki.

2019. szept. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a 3. oszlopnál nem 4, hanem csak 2 repeater van, ez valamiért kimaradt, tehát 1, 1, 2, 4, 7, 11 stb. Addig húzod el ameddig akarod (meg a redstone jelet ad neked)
2019. szept. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Végülis komparatorokkal (vagy mikkel) sikerult megoldanom :D

Így (i=fáklya,v=komparator,x=redstonepor,+=repeater,∆=lámpa)


i

x

+

xx

vv

vv

vv

xxxxxx∆


A repeater csak azert "kell" ,hogy a komparator maximalis jelet kapjon.

Ha jol ertem akkor ez a rendszer (videoban lattam amugy) ugy mukodik,hogy a komparatorok egymastol bizonyos erossegu jelet vesznek fel es ez a jel szepen lassan csokken ,mivel a végeken redstone van és ugye az nem erosit a jelen.

A komparator nem erosit a jelen ,csak tovabbitja.

2019. szept. 30. 20:04
 4/6 anonim ***** válasza:

nem comparator, repeater, a kettő teljesen más.


Ez a repeater (ismétlő)

[link]


A comparator-on 3 pöcök van, nem 2.


Ezzel csináltam neked egy egyszerű ábrát, hátha így jobban érthető.

[link]


[link]

Ezek mind repeaterek, aminek a craftolásához 2 redstone fáklya kell, nem pedig 3.

2019. szept. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ahogy én irtam le az komparatorral mukodik:D


Amit te irtal az is mukodhet ,de sokkal nagyobb helyet foglal es hiaba kell 1 repeaterhez csak 2db redstone faklya,ha a tobb kell repeaterbol,mint komparatorbol.

A kompis megoldassal kb 15-20mp-t tudok nyerni es csak 12 blokk kell neki

2019. okt. 1. 09:26
 6/6 anonim ***** válasza:
ha működik, akkor az is jó, persze, írtam ez elején, ezek fapados megoldások.
2019. okt. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!