Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerintetek lehetséges lenne...

Szerintetek lehetséges lenne lego-ból olyan repülőt építeni ami képes repülni (távirányítóval)? Ha igen akkor hogyan?

Figyelt kérdés

2020. febr. 6. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Megfelelően erős motorral biztosan.
2020. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Erős motorral igen. Simán. De helikoptert szerintem egyszerűbb - nyilván azt is elég erős motorral.


A repüléshez ugye - nagyon lecsupaszítva - két dolog kell. Egy megfelelő méretű szárny, ami fel tud feküdni a levegőre és egy megfelelően erős motor, amely kellő sebességet biztosít, hogy a levegő a szárny alá tudjon áramolni és felhajtóerőt létrehozni.

2020. febr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát ennél egy kicsit pontosabb választ vártam. Mert azt is kérdeztem, hogy hogyan!
2020. febr. 6. 18:30
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Bocsi, hogy nem vagyunk mérnökök...
2020. febr. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan építenéd? Második vagyok újra.


Szépen kiszámítod, hogy mekkora felületű szárnyra van szükséged adott tömeg megemeléséhez és ehhez kiszámítod, hogy mekkora motorra van szükség, hogy megfelelő sebességgel képes legyen mozgatni a gépet.


Mivel a lego alapból nem túl áramvonalas, ezért elég nagy felületű szárnyra lesz szükséged. Valamint ugye huzalozásra, a gyűrőlapátok mozgatására. Ha ez nem lenne elég, meg kell tervezned a távirányítást is.


Szóval valljuk meg, nem egyszerű dolog.

2020. febr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
nem gyűrő... csűrőlapátok... elirtam :D
2020. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazság szerint a második válaszoló leírta a hogyanját is. Úgy tudsz ilyet építeni, hogy megfelelő szárnyfelülettel illetve elég erős motorral építed meg a repülőd.
2020. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
5 percig nem tudtam választ írni. De azt akartam mondani, hogy bocsi a beszólásomért. Csak azért mondtam azt mert nem láttam a magyarázatot. De aztán lejjebb tekertem és megláttam. Szóval bocsi. De attól még nem kell neked is beszólni!
2020. febr. 6. 18:39
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat. Nekem van egy lego hajtóművem és hozzá egy távirányítóm. Egyébként ha valaki le tudná írni, hogy hogyan lehet lego-ból repülő képes helikoptert csinálni, akkor azt is megköszönném.
2020. febr. 6. 18:48
 10/12 anonim ***** válasza:
Van, aki már épített ilyet: [link]
2020. febr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!