Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Van más rajtam kívül aki...

Van más rajtam kívül aki 40-50 év körüli, azaz tényleg felnőtt, de mégis nagyon szeret játszani? Igazi játék értelemben.. Szóval én társasozni-kártyázni, tollasozni-más sport csapatjátékok, számítógépes játékozni, random kérdésekkel ismerkedni

Figyelt kérdés

multiplayer játokat játszani, együtt történeteket kitalálni, szeretnék szerepjátékozni (azaz az RPG, a többszereplős történetmesélős). Igazából az életet úgy élem, hogy ahol lehet belehozom a játékot a gyereknevelésben meg mindenhol. De kevés felnőttet ismerek aki szintén ilyen. Nem infantilizmus, egyszerűen jó játszani.

A RPG-t még sosem próbáltam ki de nagyon tetszik, ennyi idősen hogy lehetnék kezdő ilyen játékos? Néztem angol oldalakat, internetes játékhoz, nem tudom hogy kellene elkezdeni. (egyébként nő vagyok, és néha még azt is dobókockával találom ki hogy melyik szobában pakoljak) Fura ez?



2020. júl. 19. 19:07
 1/3 A kérdező kommentje:
A GeoGuessr-en szerettem barátokkal játszani, de sajnos már nem lehet, ahhoz hasonlót ismer valaki?
2020. júl. 19. 19:08
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem lennék nős, most megkérném a kezed. :)

(Amúgy a feleségemet is a World of Warcraft MMORPG-ben ismertem meg.)

Jómagam 43 éves vagyok, és egyre JOBBAN élvezem a játékokat, még többet is szeretnék játszani, ha időm engedné. Ha minden igaz, július 30-án jelenik meg a Dungeons and Dragons szerepjáték legújabb kiadása magyarul, akkor feltétlenül elkezdek szervezni egy partit, akikkel játszhatunk.

Én meg vagyok róla győződve, hogy egy ország mentális egészsége tükröződik a játékkultúrájában is. Nálunk aki felnőtt, annak tilos játszania, mert az a gyerekeknek való. Meg is látszik, hogy mennyire vidám, játékos, toleráns, befogadó nép vagyunk. Ja, nem!

Sok helyen éltem Németországban, ott egy átlagos családnál 20-30 féle társasjáték van, és igencsak aktívan játsszák is őket. 50-es vagy még idősebb orvosok, menedzserek nem grillezni és sörözni jönnek össze hétvégenként, hanem mondjuk Catan Telepeseit játszani. És fel sem merül senkiben, hogy ez valami dedós, elítélendő dolog lenne. Ég és föld a hazai állapotokhoz képest.

2020. júl. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia! De örülök az üzenetednek, jó tudni, hogy nem vagyok egyedül ezzel. Nekem is van pár más országbeli barátom, pl. Feröer szigetek, és rendszeres programja felnőtteknek az együtt játék. De a Google-guessr-t is egy walesi baráttal kezdtem online együtt játszani.

Ami jó, hogy Mo-n van egy baráti kör akikkel szabadulószobába járunk úgy 1-2 havonta, az egy jó játék, illetve néha a parkba egy hétkövezés nevű játék, stratégiai, rohangálós nagyon izgalmas.

A Dungeons and Dragons-t hogy tervezed élőben vagy online? Bocs ha rossz a kérdés, szeretnék, de szerepjáték még nem volt sajnos :(

Hogy kezdhetném ezt kipróbálni kezdőként? Angolul is jó lenne nekem.

2020. júl. 21. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!