Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan kell a Timeline kártyaj...

Hogyan kell a Timeline kártyajátékot játszani?

Figyelt kérdés

Kollégától kaptam karácsonyra a Star Wars Timeline kártyajátékot és még nem bontottam ki, csak megnéztem a leírását. Azt értem, hogy kártyák vannak benne a jelenetekkel és sorba kell rakni őket, de ezzel hogyan lehet érdemben társasjátékozni? Hogyan kell játszani, hogyan működik?

Mert ez csak így nekem nem tetszetős és továbbadnám egy másik ismerősömnek, ha bebizonyosodik, hogy nem érdekel engem. Ezért sem szeretném kibontani. Szóval akinek van ilyenje vagy más témájú Timeline játéka, az leírná nekem, hogyan is folyik ezzel a játék?



2021. dec. 22. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:

A játékszabály minden Timeline kiadásban ugyanaz:

[link]


Minden játékos kap négy (vagy házi szabály szerint, de ugyanannyi) lapot, a feltüntetett adatokkal LEFELÉ. (Pld gondolom rá van írva, hogy melyik epizód hányadik percében volt az adott képkocka, -- ahogy a történelmi témájúakban az évszám van megadva -- ez most lefordítva, rejtve van. A másik, csak képes oldal van láthatóan felfelé.)


A húzópakliból középre tesszük az első lapot, ezt már adatokkal FELFELÉ.

Ezután a következő játékos mindig húz a nála levő lapok közül egyet, és ki kell találnia, hogy időrendben előbb vagy később volt, mint a felfordított lap, illetve amint több is fel van fordítva, akkor ezek közé hogyan illeszkedik. (Amelyiknél szerinte előbb volt, attól balra, amelyiknél szerinte később volt, attól jobbra helyezi el, vagyis ha már több lap is le van téve, akkor valahová közéjük is kerülhet.)


Most már ellenőrizzük az adatokkal megírt oldalát, vagyis felfordítjuk a lapot.

Ha a játékos jó helyre tette, ezzel megszabadult a kezéből egy laptól.

Ha nem a megfelelő sorrendet állította be, a lapot kicseréljük a húzópakliból egy új lapra, azt adjuk a játékosnak adatokkal LEFELÉ a régi (már ellenőrzött) helyett. Így marad ugyanannyi kártya előtte, de a hozzá tartozó adatok továbbra is rejtve vannak.


Az nyer, aki előbb szabadul meg a lapjaitól.



Ez egy játéksorozat, tematikus. Ha jól emlékszem, nem csak időbeli sorrendes van, hanem pld állatok súlya szerinti, (egy zebra kisebb, mint egy ló, de nagyobb, mint egy szamár...)



Aranyos party játék, ha nem kerül elő túl gyakran. Nyilván egy kis idő és pár játszma után megtanulják a játékosok az egész sorrendet, és akkor már nem lesz kihívás: ideje csereberélni valakivel, akinek más tematika szerinti ugyanilyen játéka van. Enélkül nem túl jó a játék "újrajátszhatósága", és unalmas lenne, de a csereberélés ürügyén új játszó partnerekre, társasjátékos csapatokra bukkan az ember.

2021. dec. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Cardline egyik változatára gondoltam :D

[link]


A lényeg, hogy ez is ugyanaz a játék, más kártyákkal. :)

2021. dec. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Á! Köszi szépen! Jó arc vagy!

Akkor ez eléggé továbbadós játék lesz, nem baj, egy karácsonyi ajándék ismerősnek kipipálva vele. :D

2021. dec. 22. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!