Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan működnek ezek a spell...

Hogyan működnek ezek a spell szintek dnd-ben? Létezik olyan, hogy átírok egy 1.szintü spellt 3.szintüvé?

Figyelt kérdés
Kező játékos vagyok és nem teljesen értem, hogy ezek hogyan vannak. Mármint azt nem értem hogyha van pl egy 1.szintü spellem van akkor azt megtudom tanulni mondjuk egy 3.szintü spellként? Mármint úgy értem, hogy be vann írva 1.szintü spellekhez de beirhatom mondjuk 3.szintűhöz spellekhez vagy átírhatom hozzájuk?

2022. ápr. 2. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

őőő, na


Vannak a spellslotok. Ugye kezdetben csak 1es szintű spellslotjaid vannak, de később 2-3as szint is stb.

Ez azt jelenti, hogy ennyi darab adott szintű varázslatot tudsz ellőni.

A varázslatok szintje konkretizálva van. Egy 3as szintű spellslotot nem tudsz ezért felhasználni, hogy elsüss egy 1es szintűt. És persze fordítva sem. működik.


DE

1. Bizonyos spellek skálázhatóak, van magasabb szintű verziójuk is. Ez mindig ki van fejtve az adott spellnél, hogy lehetséges-e.

2. Nem tudom a wizard vagy a warlock hogy van ezzel, de a sorcerer tud olyat, hogy "darabjaira szedi" a magasabb szintű spellslotot és cisnál belőle több alacsonyabb szintűt. Ezzel ugye növeli a varázslatai számát, nem egy nagyot lő ell, hanem 2 kisebbet. Nem ugrik be ennek a neve, bocsi.:S


Ez válasz a kérdésedre? Őszintén nem teljesen értettem mi pontosan a kérdés, ezért egyszerűbb volt az egész rendszert leírni:D

2022. ápr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát igazából a kérdésemre nem válasz viszont volt benne hasznos információ amit még nem tudtam. Én arra gondoltam hogy ha van egy spell aminek vann magasabb szintü verziója, de én már beirtam 1.szintü spellnek akkor késöbb mikor már több spell slotom van akkor be/át tudom írni mondjuk 3as vagy 4es spellnek?
2022. ápr. 2. 15:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaaaa

Amikor előre rögzíted, hog ymilyen spelljeid vannak, akkor a zintjét nem rögzíted.

Van mondjuk... áh.. nem vagoyk jártas a spellekben annyira:D De egy klasszikus fireball, biztos annak is van több szintje.


Szóval felírod, hogy van Fireball varázslatod. És azt olyan szinten lövöd el amilyenen akarod (és tudod). Szóval amikor fixálod, hogy milyen varázslataid legyenek, a szintjüket nem kell rögzíteni, ellőheted 1es szinten és 3as szinten is, ha úgy van.

2022. ápr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Áh nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2022. ápr. 2. 15:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Nincsmit

És ne feledd, a fireball mindenre megoldás!

https://www.youtube.com/watch?v=gmAub3iRWaU

2022. ápr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
xdd oké nem felejtem, és mégegyszer kösziszépen :D!
2022. ápr. 2. 15:49
 7/9 anonim ***** válasza:

"A varázslatok szintje konkretizálva van. Egy 3as szintű spellslotot nem tudsz ezért felhasználni, hogy elsüss egy 1es szintűt. És persze fordítva sem. működik."


Én úgy tudom hogy bármelyik spellt elsütheted magasabb szintű spell slottal, maximum nem erősödik tőle. Én legalábbis mindig így kezelem, a 3-as szintű spell slot LEGEFLJEBB 3-as szintű spellre használható, de ugyanúgy elhasználható alacsonyabb szintűre is.

2022. ápr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Aaaaa lehet így van amúgy.

Az sem kizárt, hogy egyik kiadásban így, a másikban úgy:D

2022. ápr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na igen, az első kérdésem az lett volna, hogy hányadik kiadású D&D-ről van szó...
2022. ápr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!