Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik szerepjáték a legjobb...

Melyik szerepjáték a legjobb kezdőknek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy pl. könnyű megtanulni az alapokat, nem nagyon nehéz teljesíteni a küldetéseket, átlátható a kezelőfelület. PC-re kéne. Olyanok érdekelnek inkább, amik nem annyira az akcióra, hanem inkább a történetre fektetnek nagyobb hangsúlyt.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. aug. 2. 23:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Witcher 1

Oké, grafikában meg... hát sok minden másban sem túl erős, de a harc nincs túlbonyolítva, igazából ha felvillan ajel kattintasz és ennyi, főleg ha könnyűre állítod a nehézségi fokozatot akkor tulajdonképpen jelzés értékű a harc.

Cserébe van magyar szinkron, ami ugyan helyenként igencsak... meglepő, de egyébként baromi hangulatossá teszi a játékot. Döntési helyzeteket kell hoznod biznyos esetekben, de amikor meg nem, akkor csak úgy szívhatod magadba a hangulatot.

Nem kell karakteralkotással vesződnöd, csak képzettségeket elosztani játék közben.

Ráadásul beszippant a lengyel fantasy világába, úgyhogy ha felkelti az érdkelődésedet, van 8 könyv, további 2 videójáték epizód és egy 2 évados Netflix sorozat, bár ezutóbbit én személy szerint nem ajánlom.


https://www.youtube.com/watch?v=uSYH-Da6lx4

https://www.youtube.com/watch?v=0UGivIofhVU


Illetve mi mást is ajánlhatnék még a kategóriában, mint az Elder Scolls V: Skyrim-et!

Óriási bejárható világ, tök praktikus fejlődési fa (az a képességed fjelődik, amit használsz, tök praktikus), jó sztori, érdekes tájak, dolgok, végtelen modolhatósági lehetőségek.

Valamilyen szinten személyre szabhatod a karakteredet, de nem kell karakteralkotási pontokkal cseszekedni.

Hátránya viszont, hogy könnyen egysíkúvá tud válni. Sajnos a leggyakoribb interakció másokkal az a harc, ami könnyű fokozaton nemigazán okoz kihívást, de a szerepjátéknak pont az lenne a lényege, hogy sokféleképpen oldhatsz meg szituációkat.


No, nem mintha a Witcherben nem lennének megkötve a lehetőségek, dee a Witcher összességében egy történetet mesél el ami bizonyos keretek között halad. A Skyrim is, de ott a nyitott világ miatt simán lehetne nagyobb igény a jobb személyreszabáshoz. Szóval én, ha sztorit keresel, a Witchert ajánlom inkább.

2022. aug. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Dragon Age: Origins. Könnyű fokozaton szerintem nem vészesek a harcok, ellenben minden megtalálható benne, ami egy jó CRPG-be kell. Az egyik kedvenc játékom a műfajból. A többi Dragon Age játék viszont... hát... mondjuk úgy nem nőtt fel az előd szintjére.
2022. aug. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha nem csak klasszikus fantasy érdekel, a Fallout 3 is jó lehet.
2022. aug. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ajánlatokat! Mindenkinek zöld pipát adtam. :)


A Witcherből mindenhol az Enhanced Edition van, ebben is van magyar szinkron? Amúgy nagy kár, hogy nem csinálnak magyar szinkront több játékhoz, úgy még jobban bele tudná élni magát az ember. Egyébként ez egy kicsit régi játék, jól működik modern gépeken is?

2022. aug. 3. 19:06
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Naja, a szinkron helyenként a beleélést, helyenként a humorfaktort erősíti:D

Őőő szerintem ja, annyira vészesen azért nem régi, nem kéne, hogy gondot okozzon a futtatása.


Igen, itt a csóka Enchanted editiont játszik magyarul, 2022-ben, szóval futnia kell meg menni fog a szinkron:

https://www.youtube.com/watch?v=Baya6ioBrf4

2022. aug. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegyik szerepjáték játszható kezdőként, ha elég segítséget olvasol a neten. Baldurs gate1-2-őt elsőre kijátszottam, Arx fatalist is.
2022. aug. 4. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6os, háááát én ezzel nem értek egyet.

Elsődlegesen a karakteralkotás miatt. Egy tapasztalt szerepjátékos pl fel tudja mérni, hogy karakteralkotásnál hogy éri meg elosztani a pontokat pl Dexteritiy, Strength és Constitution között, és tudja melyik elosztás milyen típusú játékot igényel. FŐleg pl a Baldur's Gate, ami ugye a DnD-n alapul. Vagy pl ott a karizma. ha egy kicsit ismered a játékot, ráérzel mennyi jelentősége lehet egy magas karizmának a játékban. Én pl videójátékban nemigazán tolnám meg a karizmát mert mint videójáték, egyszerűen nem lehet igazán kiaknázni a lehetőségeit. Asztali szerepjátéknál viszont sokkal inkább.


De ha valaki olyan szinten nem szerepjátszott még, hogy a döntési helyzetek és azok következményeit átlássa, mert egyszerűen még nincs tapasztalata benne, akkor annak szerintem ne kelljen egyből a karakterének jellemzőivel tökölnie, hisz fogalma sincs milyen hatással lesz a későbbiekben, úgyhogy max menet közben jön rá, hogy "óóóóóóóóóó elbsztam az egész pontelosztást" :D

2022. aug. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát je, előreolvasás nélkül a Skyrim a legkönnyebb.
2022. aug. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Már meg is van a Witcher! :) Aki telepíti a Gog Galaxy appot, az ingyen megkaphatja az Enhanced Editiont. Egy csomó extra is jár hozzá. Minden simán megy. Tegnap kezdtem el játszani vele a könnyű fokozaton. Tök jó, hogy mindent elmagyaráz lépésről-lépésre és utólag is el lehet olvasni, meg a napló, amiben mindent meg lehet tudni az összes dologról, ami a játékban van. Tetszik, hogy a párbeszédek bejátszások, és ezen kívül is sok van belőlük. Olyan, mintha egy filmet néznék, aminek én is a részese vagyok, és alakítani tudom a történetet. A magyar szinkron még többet dob rajta. Meg a szép grafika, a hangulatos zene, és Geralt... :) Nagyon karizmatikus férfi, és olyan nyugodt hangja van, minden helyzetben higgadt marad.

Köszönöm szépen 1. válaszoló, hogy ajánlottad nekem ezt a játékot! Eddig csak hallomásból ismertem, nem is gondoltam, hogy ilyen jó.

Azért a többieknek is köszönöm az ajánlásukat, majd egyszer azokat a játékokat is kipróbálom! :)

2022. aug. 5. 20:16
 10/13 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit:)

Egyébként a Witcher 1-ben ami nekem még nagyon tetszett azok a kis levelek. A játék során különböző naplóbejegyzéseket vagy leveleket vagy jegyzeteket fogsz találni mindenfelé. Alapból kedvelem ezt a fajta mesélési módszert, de miután elolvastam a könyveket és újrajátszottam a játékot, gyakorlatilag új szintre léptek ezek a szövegek:D Az egész játék folyamatosan utalgat Geralt nagy történetének egyes mozzanataira.

Most már 3 Witcher játék van, szóval ha be is fejezed az első részt, lesz mivel folytatnod, de a harmadik rész megkezdése előtt én feltétlenül ajánlom a könyveket is elolvasni. Legkésőbb akkor. Sokkal több értelme lesz.. mindennek:D

2022. aug. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!