Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi az oka, hogy sok ember így...

Mi az oka, hogy sok ember így viszonyul az online játékokhoz?

Figyelt kérdés

Frusztrált, ideges, szitkozódik.


De nem csak akkor, ha veszít, hanem csapattársakat is.


Ha valamit elcseszek, az összes felmenőmet elhordjak mindennek.


De múltkor keresett itt valaki Fortnite csapattarsat Duo-hoz, mondom tegyünk egy próbát.


Eddig csak Solo-ban nyomtam 1 meccset mentünk, sajnos nem sokáig húztuk, erre a csávó azonnal kilépett a Lobby-ból és törölt a friendlist-ről.



Ez az egész nem a szórakozásról szólna?


2022. okt. 8. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen emberek lelkileg nyomorékok, ne foglalkozz velük. Jól írtad, PONTOSAN a szórakozásról kéne szólnia. Csak sajnos sok ember túl kompetitiv.
2022. okt. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kompetitív tulajdonsággal van a gond hanem a megfelelő mederben tartásával.
2022. okt. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

4-5 db Online FPS-el is játszom, keresem az emberek társaságát, de csak csalódás folyamatosan. Jó, nyilván lelkileg nem török össze a viselkedés miatt.


Gondolom a sz*r munkahely, iskolai gondok, egyéb életviteli problémák miatt itt élik ki magukat, teljesen nyilvánvaló. Nem hiszem, hogy pl. egy milliókat kereső professzor vagy mérnök így viselkedne egy videójátékban, munka után, este.


De ha már ott rossz nekik, inkább azon javítanának, minthogy egy játékban akarják megváltani a világot....


A szorosan együttműködő játékokat (pl. R6: Siege) már mondjuk teljesen befejeztem, mert mivel nem vagyok egy Aim GOD, ha valamit félrenézek, ömlik mindenkiből a trágya, mert nem bírják elviselni, hogy nem egy e-sport player a csapattársuk, aki lehozza nekik a kört.


A chat letiltása, vagy figyelmen kívül hagyása se mindig megoldás, mert frusztráltságból simán "le teamkilleznek", vagy akár elérik hogy kirúgjanak.

2022. okt. 8. 16:51
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek ma már egyre kevésbé értik, mit is jelent a szórakozás. A példádban szereplő is azt hiszi, hogy csak akkor érezheti jól magát, ha le tud győzni másokat, és azt érzi, hogy ő több, jobb náluk.
2022. okt. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én régóta eldöntöttem, hogy online csapatalapú játékot csak barátokkal. Nem kell nekem ez a toxicitás, ami sok emberből árad. Nyilván én szerencsés vagyok, mert van egy viszonylag széles baráti köröm akikkel tudok mindenfélét játszani. De fontos, hogy ők nem "játszópajtik", hanem az IRL barátaim, akik egyébként játszanak is. Szerintem sokkal egyszerűbb, és könnyebb értelmes játszópartnereket találni, ha elsőkörben olyan embereket találsz magad köré az életben, akikkel megvan a közös hang. Így jó eséllyel a játékokhoz is hasonlóan állnak hozzá. Nekem is van olyan ismerősöm, aki amúgy nagyon kompetitív, de ha velem/velünk játszik, akkor visszavesz belőle, mert ott az a lényeg hogy barátokkal szórakozunk, nem az, hogy izzadunk.
2022. okt. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem nincs egyetlen egy barátom sem így 30 évesen, aki online játszana, és nem is bírok találni. 15 évesen tele voltam "multis haverokkal", de ők mind kikoptak.


Elég nehéz így, mert a single játékokat nem kedvelem, a multihoz pedig egy jó társaság aranyat ér. De azt vettem észre, magában a játékokban nem igazán lehet találni játszótársakat, mivel egyrészt vissza se igazolnak, mint ismeretlent, másrészt megvan az ő barátlistájuk biztosan.


Fiatalon én osztálytársakkal kezdtem multizni, és rajtuk keresztül bővült a kör.


Amúgy, ha olvassa egy toxic ember ezt a kérdést, igazán leírhatná, mi zajlik le a fejében, vagy az az illető is, aki annyira hevesen keresett egy játszóhavert itt Fortnite-hoz, aztán egy darab vereség után blokkolt, ahelyett, hogy elmondta volna, mi legyen a taktika, hol hibáztam stb.


Nekem is megvannak a magam bajai az életben bőven, de nem válok egy pszichiátriai őrjöngővé játék közben, mert pont az segít rajtam, ha átélem a játékot és kikapcsolódok kicsit...


Nem tudom, hogy ezek az emberek a való életben hogy boldogulnak, vagy alakítanak ki valós emberi kapcsolatokat.


Bár így teljes zéró társasággal lehet elgondolkodok inkább a singleplayer játékokra való áttérésre...

2022. okt. 8. 22:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogsz találni idővel normálisakat is. 12 évesen volt egy játék, ahol egy szingapúri lánnyal jókat játszottam, szerintem velem egyidős volt, vagy kicsivel idősebb :D . Még képeket is küldtünk egymásnak a családjainkról, egymásról :D Aztán idővel megszakadt a kapcsolat. De mindig szívesen gondolok vissza rá. Volt egy másik játékban szintén abban az időben egy másik lány, de az magyar volt. Beszéltük, hogy találkozunk egyszer, de még előtte az a kapcsolat is elhalt. Volt több futó haverom is a különböző játékokban, annak ellenére, hogy kislány voltam (PC játékok voltak). Sőt, lett egy tartósabb barátom is, akivel párszor még találkoztam is, bár őt egy játékos fórumon ismertem meg. Vele is megszakadt már a kapcsolat, de még a családom is ismerte, találkoztunk párszor, de azóta már csak évente kb. egyszer ráírunk egymásra. Nem tudom, hogy azóta mit változtak ezek a játékok, hogy ennyi a bunkó, én azóta kifejezetten egyedül játszható játékot szoktam játszani. Szerintem túl sokan túl komolyan veszik, és túl stresszesek lesznek tőle, és eleve stresszesen állnak neki.
2022. okt. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én nekem is szép emlékek fűznek hozzá. Pár osztálytársammal megerősítettem a kapcsolatot, együtt multiztunk agyba-főbe, klánt alapítottunk. Aztán jöttek ismeretlenek is. Sajnos, nem lett belőle valódi személyes barátság, de néha ráírok pl. az egyik ilyen volt játszótársamra 1-2 évente, és ő is jót mosolyog rajta, milyen volt több mint 1 évtizede a sok online együtt töltött idő.


Akkor még játékokban is találtam simán embereket, akiknek küldtem egy invite-ot xfire-on, elfogadták, és napi szinten beszélgettünk... Ennyi volt...


Most nézzük meg pl. egy átlag Fortnite közösség tagjait, milyen személyekből áll össze.... Vagy pl. a PubG mobile után kb. "majdnem detoxikálnom kellett magam" annyi rasszizmus, sértegetés és primitívség után, amit az emberek műveltek ott.


Ma az van, hogy full idegbeteg mindenki. Én rólam köztudott volt, hogy mindig is átlagos képességű voltam FPS játékokban, szóval nem tudtam sohasem kiemelkedő lenni valamiért, de én ezeket a játékokat szerettem, és elfogadták, hogy nem én leszek az, aki mindig lehozza a meccset.


Lehet a korom gond, vagy a világ változott ennyit, de kipróbáltam ezeket az új online FPS-eket, és így 30 évesen, lassan 1 év újrakezdés után kimondhatom, egyetlen egy havert nem tudtam találni, pedig nem vagyok egy kőbunkó.


Valószínű a mai világ is rátesz erre egy lapáttal, hogy senkise vagy, ha nincs 100 diplomád, a fiataloknak a munkaerőpiacon egyre brutálisabban kell egymással versenyezni, hogy kinek lesz munkája és kinek nem, a szülők mentalitása és nevelése is sokat változott szerintem.

2022. okt. 10. 21:17
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Én battle.neten ismerkedtem a legtöbbet. De annyira nem izgat az ismerkedés. Starcraft 2 coopban én is morci vagyok, ha valami kezdő miatt bukom a meccset.
2022. okt. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NTBS ***** válasza:
Sok online játékos, csak ott ér el sikereket, ezért frusztrált játék közben.
2022. okt. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!