Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan kezdjünk dungeons and...

Hogyan kezdjünk dungeons and dragonsozni?

Figyelt kérdés
A barátaimmal beszéltük meg, hogy lenne hozzá kedvünk, csak kb senki nem ért hozzá semennyit. Én valamennyit játszottam már régebben, de azt nagyon leegyszerűsítettük magunknak, úgyhogy végülis én is kezdő vagyok. Pénzt nem tudom tudunk e költeni rá, azt már láttam, hogy vannak online letölthető karakterlapok/kézikönyvek akár magyarul is, de nem teljesen értem melyik mire vonatkozik. Vagy pl varázslatokra, varázstárgyakra,szörnyekre nem is találtam. Tudnátok segíteni hogy hogyan kezdjünk hozzá?

2022. okt. 20. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először csatlakozzatok egy közeli, elérhető szerepjátékos klubhoz, vagy társasághoz, hogy belerázódjatok a "szakmába". Ott gyakorolni is lehet, meg informálódhattok az eszközök, kiegészítők piacáról.
2022. okt. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát az a nagy helyzet, hogy érdemes egy tapasztaltabb mesélőt szereznetek valahonnan. Nem full tragédia, ha végül olyan valamelyikőtök mesél aki már játszott valaha bármilyen szerepjátékot, de akkor rengeteg gyerekbetegségen fogtok átesni amit leküzdeni nem is frusztráció lesz. Ha viszont nem találtok tapasztalt mesélőt (ami amúgy nem garancia arra, hogy jó is lesz:D) akkor javaslom Youtube-on Kildar csatonráját, rrrrrengeteg jó tippet mind mesélőknek, mind játékosoknak, hogy mikre érdemes figyleni a jó szórakozás érdekében.


Az anyagok

Amire szükségetek lesz, az a PHB, azaz a Player's handbook, illetve a Dungeonmaster's handbook. Jaigen, meg angoltudásra:D

De nem is kell feltétlen átbújni az egész PHB-t, igazából ha már ezt elolvasástok és magatokévá teszitek, a játékmenet javarésze meglesz:

[link]


Ez egyébként szó szerinti idézet a PHBból. Általános internetes szabály, hogy google-be ha beírsz bármit és mögé teszed, hogy "5e" akkor feljön a DnD 5e szabálya a témában:D

ééés ugyanígy a fajoknál, kasztoknál is. Én nem is használom amúgy a PHB-t csak így keresésekkel találom meg az oldalakat amik hivatkoznak rá. De fontos, hogy a PHB legyen a forrás, mert sok kiegészítő van és ha nem tudjátok mi mire épül, elvesztitek a balance-t.


Amit ajánlok, hogy rögzítsétek, hogy a kezdő játékhoz csak a PHB-t, A DM guideot és a Xanathar Guide to Everything könyvet hasnzáljátok. Minden egyebet mellőzzetek, hiába nagyon epic varázslatok vannak benne, nem éri meg.


Apropó varázslatok. Javasolt nem varázslókkal kezdeni. Barbár, fighter, esetleg monk, rogue, vagy ha nagyon akarunk egy kis mágiát, akkor ranger. A mágiatudó kasztok bonyibbak. Nem sokkal, de ha a játékkal való ismerkedés a cél, épp elég lesz az alapmechanika megtanulása.


Kalandhoz pedig válasszatok egy modult. A mines of phandelver című modul elég közismert, kezdőknek megteszi.


Ráhangolódásképpen nézzetek online játékstreamet, pl a Taverna youtube csatornáját ajánlom, de a legelső videójukkal kezdjétek, úgy értelmes hogy mi honnan mi. Én a puszta hallgatásától rengeteget szedtem magamra a szabályokból, játékismeretből stb...:D


Pénzbe kb semmi nem kerül. Mármint... iggggen, a könyvek pénzbe kerülnek, de kb minden tartalom elérhető a neten ingyen:D De ha kell bármi, írj rám, átdobok pár PDFet.


Ami még kelleni fog az a grid. Azaz a térkép amin jtászotok. Asszem a modulok adnak párat, de na. Ugyan online játékot nem ajánlom, de ha arra kerülne sor, akkor a Roll20 ingyenesen elérhető része bőségesen elég. A legegyszerűbb, ha élőben összeültök laptopokkal és ot tmozgatjátok a bábukat. De persze lehet nyomtatott papíron is lépkedni, csak a méretek miatt az problémás kivitelezni. Bábúnak meg igazából bármi jó, nem kell full-fancy 3D nyomtatott jószág.


Ha kell bármi segítség, írj nyugodtan!:)


Illetve érdemes belépni a Magyar Dungeons and Dragons facebook csoportba, ott is kaphattok némi segítséget, de amúgy ha egy részlettel vagy lore-al kapcsolatos kérdésetek van, szinte biztos, hogy azt már valaki feltette korábban:D Ilyenkor jön a tökéletes keresési technika "hogyan köröz a városőrség egy alakváltó karaktert 5e":D Nyilván angolul, ez elkerülhetetlen.


Hajrá!

2022. nov. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!
2022. nov. 10. 14:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!