Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Egy kicsit megdöbbentett a...

Scream85 kérdése:

Egy kicsit megdöbbentett a lottózóban az eladó hozzáállása. Történt ilyesmi már másnál is?

Figyelt kérdés

Ma szerettem volna venni egy sorsjegyet, megkértem a lányomat hogy válasszon ő, erre azt mondja az eladó, hogy nem választhat mert nem múlt el 18éves 🤔

Még ha azt mondom hogy pl egy 16éves bemegy önállóan hogy vegyen egy sorsjegyet és ő annyira ragaszkodik a szabályokhoz hogy megtagadja akkor azt mondom oké...de egy 4éves kislányról beszélünk akit az apja meg akart kérni hogy ő válasszon neki sorsjegyet.

Mit gondolt, ezzel őt most közelebb viszem a szerencsejáték függőséghez vagy mi? :D

Eddig ilyen még sehol nem volt hogy ne engedték volna meg neki.


Csak nekem furcsa ez a túlbuzgó hozzáállás?



2022. okt. 24. 16:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

"Mit gondolt, ezzel őt most közelebb viszem a szerencsejáték függőséghez vagy mi? :D"


Igen, és nem is megalapozatlan gondolat. Félreértés ne essék, engem is mindig megkért anyám kicsiként hogy mondjak lottószámokat, és kétlem hogy a legtöbb ember problémázna igen, de ha tényszerűek akarunk lenni, akkor igen, ezzel nagyobb kockázatának teszed ki annak, hogy szerencsejátékfüggőség alakuljon ki benne. Lehet erre nekik van szigorú előírásuk, nem tudom.

2022. okt. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

Sűrűn ellenőrzik és durván büntetik őket, ha kiskorúnak adnak el. Ugyanúgy az élelmiszerboltokban, ha apuci sörét a kislánya fizeti ki az odatartott kártyával, akkor azt a sorban mögöttük álló ellenőr úgy fogja venni, hogy kiskorúnak adtak el alkoholt.

Baromság, persze, de a szerencsétlen eladóknak az állásuk forog kockán, érthető, ha túl óvatosak.

2022. okt. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Egyértelműen túlbuzgó volt. Attól, hogy a gyerek választ, még nem ő fog fizetni, vagy ha ő adná oda a pénzt, akkor az árus megtagadhatja az eladást, és akkor az jogosnak is tekinthető. A gyerek meg attól nem lesz függő, hogy időnként vesz a szülő a jelenlétében 1-1 sorsjegyet. Az édességtől is csak akkor lesz függő, ha állandóan azzal etetik otthon, de ha csak időnként kap, akkor szintén nem lesz az.
2022. nov. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%

Az eladónak igaza van. A törvény szerint járt el. Ott van a pultnál is kiírva, hogy 18 éven aluli nem vehet részt, nem működhet közre szerencsejátékban. Amit csináltál, a törvény szerint kiskorú veszélyeztetése, mintha bevitted volna a dohányboltba, vagy alkoholt akartál volna vele vásároltatni.

Ha nem figyelmeztet téged, ki is rúghatják. Olyan, mintha a borral töltött poharat a gyerek kezébe adtad volna.

2022. nov. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#4 Otthon úgyis ő kaparta le...úristen, beleviszem a rosszba :D

És amúgy ugyanez az eladó miért is nem zavarja ki a kis 14-16éves suttyókat, akik oda járnak tippmixelni? Akkor mindenkivel tartassa be!

2022. nov. 8. 23:28
 6/18 anonim ***** válasza:
52%

#5 "Otthon úgyis ő kaparta le...úristen, beleviszem a rosszba :D"


Az már a te sarad, nem az övé. Ahogy az is, ha bemész cigit venni a 14 éves Petikének. Attól, hogy te, saját hatáskörödben ki tudod kerülni a törvényi intézkedéseket, attól még azoknak megvan a helye.

2022. nov. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#6 Soha nem vettem és nem is fogok fiatalkorúnak sem cigit, sem alkoholt!


A másik meg, hogy ahhoz már nagyon elcseszett gondolkodásúnak kell lenni, ha valaki azzal érvel hogy mert egy ilyen kisgyerek évente 1szer vagy 2szer húz egy sorsjegyet az apjának, azzal én most elindítom a lejtőn és akármilyen függősége lesz! :D Ezt te sem gondolhatod komolyan....vagy ha igen ott már nagy bajok vannak.


Gyerekkoromban én is a testvéremmel mondtunk apámnak számokat a lottójához, amikor néha napján játszott....mégsem lett semmilyen szerencsejáték függőségünk.

Ahogy gyerekkorunkban belekortyoltunk a sörébe is, mégsem lettünk alkoholisták....na erre varj gombot! :D


Amúgy ha meg ennyire ragaszkodni kell szerinted a szabályokhoz, akkor ahogy ezelőtt is írtam, igenis vonatkozzon mindenkire és ne kivételezzen az illető!

2022. nov. 9. 09:12
 8/18 anonim ***** válasza:
49%

"A másik meg, hogy ahhoz már nagyon elcseszett gondolkodásúnak kell lenni, ha valaki azzal érvel hogy mert egy ilyen kisgyerek évente 1szer vagy 2szer húz egy sorsjegyet az apjának, azzal én most elindítom a lejtőn és akármilyen függősége lesz"


Nagyon nem érted, mi? Az, hogy TE hányszor viszed el őt lottózni, az újfent a TE dolgod, TE tudod, és NEKED van ráhatásod. Az ott dolgozó ebből semmit nem lát. Neki MINDEN esetben el kell utasítania a kiskorúak számára a szelvények eladását. Ő nem tudja, te hányszor viszed el, ő nem tudja, mennyire komoly hatással lehet rá, ő neki MINDIG a legrosszabb eshetőség szerint kell eljárnia.


A gyerek számára MINDEN kihatás a szerencsejátékra POTENCIÁLISAN veszélyezteti őt. Ennyi. Csak ez számít. Hiába mondod hogy de nem lesz tőle baja, meg hogy évente egyszer-kétszer viszed csak el. Nekik nem dolguk, sem joguk bármit is mérlegelni. Saját hatáskorükben MINDEN potenciális ráhatást meg KELL akadályozniuk. Akár szükséges szerinted, akár nem.

2022. nov. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Te meg azt nem veszed figyelembe amit én mondok....tartassa be a szabályt, de akkor MINDENKIVEL!

Akkor tagadja meg azoktól is a játékot, akiket én említettem, hogy nap mint nap a 14-18 évesekkel van tele a hely akik szintén sorsjegyeznek, tippmixelnek,stb.


Mert ha így kivételezik akkor én is tudok köcsög lenni és utánajárok hol lehet bejelentést tenni hogy igenis kiszolgálja a 18 év alattit!

2022. nov. 9. 17:04
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

8


Ha te berakod az üzletben a kenyeret a kosaradba, akkor fizetés nélkül kiviszed? Attól, hogy a gyerek húz egy sorsjegyet, még nem jön létre az eladás ténye, amíg kártyával vagy pénzzel nem tesz ráutaló magatartást, amit az árus már valóban joggal meg is kell, hogy tagadjon.

2022. nov. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!