Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Negyven, ötven év felettiként,...

Negyven, ötven év felettiként, melyek a kedvenc GAME top 10 játékaid, milyen gépet preferálsz (számítógép, telefon, PS, Xbox)?

Figyelt kérdés

Rád is jellemző, hogy kevesebb játékot nyomsz, de azt alaposabban kiélvezed?

Online is játszol vagy inkább offline, egyedül?

Mennyi időt töltesz átlagosan a game világban?

Gyerekeid (fiatal kollégák, barátok), mennyire befolyásolnak a játékválasztásban, hatással vannak rád?



2022. dec. 22. 11:57
 1/7 A kérdező kommentje:

Természetesen magánemberként kérdezem, nem holmi felmérés miatt. Jómagam 51 éves vagyok, négy gyerek apja, ebből kettő kamasz lakik velünk. Hozzájuk képest én öregnek számítok játékok terén, már nélkülük már nem követném komolyan az új játékokat. Jellemzően a lassabb, megfontolást igénylő játékok érdekelnek jobban, a gyorsabbakból csak néhány köt le, ill. megy. 🤔😉🎮

Én számítógépen dolgozom, így azt preferálom, ám a játékidő harmadát PS5-ön nyomom. Telefonon minimális időt játszom, akkor is csak pár perces game-eket.

2022. dec. 22. 12:03
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Age of empire II.-öt kezdtem néhány napja👍
2022. dec. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

PC-n AOE II a sztár, azt nem tudom megunni. 🙃 Kétnaponta 1 - 2 óra, hétvégén, szabadidő esetén, akár 4 - 5 óra is összejön.

- Worms játékok néha, elég ritkán egyéb kisebb játékok, melyek 15-30 percre lekötik a figyelmem, kikapcsolják az agyam


PS5 hetente 1 - 2 alkalommal kb. 0,5 - 2 óra.

- Gran Turismo

- Monopoly Fun Family Pack

- Horizon Forbidden West

- Horizon Zero Dawn

- Detroit: Become Human

- Subnautica: Below Zero

- LEGO Star Wars The Skywalker Saga

- LEGO The Hobbit

- Overpass Day One Edition

- Pinball FX3

2022. dec. 22. 12:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
45 vagyok. PC-n játszok néha (nem napi rendszerességgel), miután a gyerek bealudt. Az utóbbi években Grim Dawn, Torchlight 2, Oblivion, Skyrim, amik mennek. Telefonon az Orna az egyetlen játék, ami hosszabb távon leköt.
2022. dec. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

hm... idén lettem 50 sajnos:(

91 óta van pc-m, 2018 óta ps, azóta pc-n nem játszom

hörcsög típus vagyok, mindig kell valami új, a piros ruhás nő, mert az milyen hű de jó, ugyanakkor nagyon kevés játékot játszom végig. és huszon évesen is így volt, és negyvenesként is. a lassú elmélyedés is jellemző rám, nekem 270 óra volt az rdr2 sztorija, 200 óra a Horizon Forbidden West, és míg más végigjátsza 85 óra alatt a Cusimát (nem így kell írni) én a chapter 2-ig jutottam el.

közel 200 megvett játékom van, ehhez képest az rdr2 online-ba tettem 3000 órát

amúgy a konzol vásárlást nem bántam meg kicsit sem, előtte a pc-s játékok többsége már nem hozott lázba, évek teltek el mobilon: castle clash, summoner wars. azért a skyrimmel elvoltam illetve vmi furcsa szokás folytán karácsonykor mindig előszedtem a Sims-t

2022. dec. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

50f

PC-n játszom. Ami nem igényel annyi energiát, ami már az élvezet kárára menne, azokat a badge-okat, mellékküldetéseket elérem/megcsinálom.


Nekem igazából szinte csak nosztalgia a játék. Az újak nem annyira érdekelnek, meg nem akarok sok pénzt költeni egy gépre, amin elfutnak. De volt már hogy újat (Diablo) próbáltam, és beleuntam.

Én az alábbiakat játszom újra és újra végig

Warcraft 2, 3

Starcraft 1, 2

Fallout - New Vegas

Fallout 3

Baldur's Gate 1-2

Quake 2

2022. dec. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még az a 47 éves pasas vagyok aki a jó öreg specrumon tolta a nyolcvanas évek közepétől kilencvenötig és attól kezdve nem állt le ezekkel és PC-n folytatta. Persze voltak kihagyások tini korban a csajozás és bulik miatt és később mert a költözéssel voltam elfoglalva. A gyerek nem volt akadály, sőt a kedvenc játéka volt a hét éves kiscsajnak a Bad Day La, nem pedig a Sims-es csajosságok. Szinte mindennel játszottam már, olyannal is ami kis szériás amatőr fejlesztésűek és véletlenül bukkantam rá. Kedvenceim a nagy nevű FPS-ek, a stratégiaiaiakkal nem szeretem húzni az időt és a 2D sem az én világom a spectrum óta. Gamer fénykorom a 26-38 éves korom volt. Azóta sajnos hirtelen romlott a szemem, rohadt szemüvegben nem olyan, nagyon durván megdrágultak a hardverek amik élményben nem nyújtanak sokkal többet és az újabb címekkel egyenlőre nem foglalkozom. Másnak is ennyire konzolosak a mai játékok? Mert én ezt nem tudom sehogy sem elfogadni egyenlőre.
2023. febr. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!