Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Dying Light - Be The Zombie...

Dying Light - Be The Zombie módban hogyan kellene játszani a Night Hunterrel, hogy annak esélye is legyen tapasztaltabb, felfejlesztett emberekkel szemben, akik tudják is, hogy mit csinálnak?

Figyelt kérdés

Youtuben videók vannak arról, hogy játékosok, akik ember oldalon vannak, MÉG AKKOR IS megverik a Night Huntert, ha az modokat használ és csal, akkor tisztességesen hogy kellene játszani, ha az emberek ennyire OP-k a NH-val szemben?

Arról nem is beszélve, amikor ezeken felül még az emberek modolnak.. volt amikor egy ember modokat használva teleporttal hamarabb odaér a nestekhez, mint én zombiként, meg amikor egyszerre kinyírja az összes nestet úgy, hogy nekem még vonyítani sem volt időm, mert épp, hogy beléptem a match-be...


Tételezzük fel, hogy senki sem modol, sem emberek, sem a NH. Mi lenne a helyes taktika?



2023. ápr. 18. 16:30
 1/3 A kérdező kommentje:

Vegyük sorba a Night Hunter lehetőségeit egy emberrel szemben:


Ott van a "legerősebb fegyvere" a pounce: na ezt csak a teljesen új játékosok nem védik ki, akik életükben először próbálják ki a BTZ módot... Még amikor egy pillanat választana el attól, hogy valakit pounce-oljak, a társa egy UV-val, azonnal megszakítja a folyamatot, majd felkaszabol 3 ütésből...


Ott van a tackle: Épületeken csak nagyon kivételes helyzetekben lehetséges, egyébként szinte lehetetlen, mert nekifutásból lehet csak, ezen kívül az esetek döntő töbségében ezt is simán kivédik az emberek.

Ezzel szemben az emberek bármikor tudnak dropkickelni amit kivédeni sem lehet, azután meg egy másik ember meg tol ránk egy szép kis Death From Above-t és annyi is volt.


Ott van a ground pound, ami azon kívül, hogy nem csinál szinte semmit (csak ha már teljesen fel van fejlesztve), érzékennyé tesz és simán lekaszabolnak.


Ott vannak a karmai, amik lószart sem érnek, még a játék is felhívja erre a figyelmet :D Kb 10-15 ütés kell egy embernek, hogy meghaljon, míg 3-4 ütésből betörik a Night Hunter pofáját az emberek és annyi neki.


Ott van az UV blokkoló köpés. Na ez az első dolog, ami ér is valamit. Igen ám, csak kevés van belőle, rohadt lassan tölt vissza és nagyon könnyű elrontani, ezért hacsak nincs meg a messzire célzó köpés, akkor közelre kell menni, és azt már tudjuk, hogy hogy jár a NH, ha az emberek közelébe megy...


Horde spit. Mivel köpés, ezért szintén jellemző rá, ugyanaz, amit fentebb is leírtam, annyi hátránnyal még, hogy ha az ember felugrik egy épületre, utána lószart sem ér, onnan meg nem lehet lerugdosni, mert nincs hely nekifutásnak, ha lenne, akkor is kivédik az esetek szinte 100%-ban...


UV védelem. Néhány másodpercig tart csak, a tackle movement megszakítja, tehát nem lehet bevédeni magad ahhoz, hogy használd a tackle-t, mivel a másik ember le UV-z akkor és megszakad a tackle. Az egyetlen esélyed, hogy a karmaidat használod, amihez neked 15 ütés kell, ellenben egy embernek 3-4, ha meg többen vannak, akkor meg még annyi sem értelemszerűen. Ja, és az UV védelem amíg tart, sokkal jobban is lehet látni, tehát annyi a stealth-nek is, ami a NH egyik erőssége lenne (lehetne, de nem az). Ja, és Safezone-on belül ez sem működik, így ha valamelyik játékos folyton odabújuk, akkor meg lehet ölni tulajdonképpen, csak mi is meghalunk és időt veszítünk.


A másik lehetőség lenne, hogy UV védelem + horde spit.. Na ez valamennyire be szokott válni, de ha tapasztaltabb játékosokkal állok szemben, akkor felmennek egy épületre és szépen kivárják, míg elmúlik az UV védelmem, meg a horde spit jelölésük is, de addig sem tudok velük mit kezdeni, mert mint mondtam, lelökni nem tudom őket a tetőről, mert kivédik, ha meg 1v1-be megyek rájuk, meg felkaszabolnak.. EGYEDÜL IS, nem hogy ha többen vannak.


Ott van a vonyítás.. ha használod, téged is látnak, ami valahol fair is, de az embereknek meg ott van a a survivor sense, ami meg ugyanazt csinálja, így meg nem sok értelme van akkor, mind1 lenne, ha mindkét fél folyton látná egymást a térképen.


Amikor meg meghal az Night Hunter, akkor nincs úgymond egy "egérútja" hogy addig ne tudják ölni a nesteket, simán lehet kaszabolni őket.. a játék még az orrod alá is dörgöli, hogy nyomatja a nestek kaszabolásának a hangját, amíg épp újrateremsz... TÖK MESSZE, hogy még azzal is időt hagyjanak az embernek, hogy kinyírja a nestet, amíg odaérsz.


Egy ember ha tapasztalt, egyedül is simán elbánik a Night Hunterrel annak sutasága miatt.


Két ember, ha tudják mit csinálnak, akkor egyik UV-zik meg lő shotgunnal, fedezi a másikat, a másik meg a nestekre megy, már nem nagyon tudom elképzelni, hogy nyerjen a Night Hunter, max ha nagyon, nagyon tapasztalt és 3-as mutációja van és minden spitre képes és jól is használja őket...


Három ember meg tudja csinálni ugyanazt, mint amit kettő, csak még hatékonyabban, esetleg elmehet solo útra lefoglalni a night huntert (mert neki meg több esélye van 1 emberrel szemben és az a célja, hogy öljön), de addig őrizetlenül maradnak a nestek, amire ott van a 2 másik ember... és amíg az embereknek a nestekből elég megölni 5-öt, addig a Night Hunternek KÉTSZER ANNYI embert kell kinyírnia a nyeréshez.


4 játékossal meg már akkor is majdnem lehetetlen feladat, ha noobokkal van dolgunk, a legjobb esélyünk akkor van, ha ki pc-zünk egy noobot, aki nem használja az UV lámpát és mindig lehet pouncolni, így ha szerencsénk van, hamarabb megvan a 10 kill, mint az 5 nest destroy és nyerünk...


Ezek tükrében mi lenne egy olyan stratégia, amivel van esélyünk Night Hunterként akár 4 tapasztalt, teljesen felfejlesztett emberrel szemben?

2023. ápr. 18. 16:57
 2/3 A kérdező kommentje:
*Az UV védelmet a pounce szakítja meg, ezt akartam írni, csak már kevertem őket
2023. ápr. 18. 16:59
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezt kihagytam: Az embereknek 275 hp-juk van ha ki vannak maxolva, addig a Night Hunternek 150. Egy összeütközésnél ráadásul az ember meg tudja azt csinálni, hogy elhasznál egy medkitet és folyamatosan healel (egészen addig, amíg vannak medkitjei) addig a Night Hunternek a legjobb esélye akkor van, ha megvan az UV heal köpése (level 3 mutationtól lehetséges) és az is csak addig a rövid ideig, amíg tart, nem lehet belőle végtelen készlete úgy, mint az embernek.
2023. ápr. 18. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!