Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Minecraftban a nether és a...

Pintér László kérdése:

Minecraftban a nether és a rendes világ között 8-as szorzó van, igaz? Akkor miért nem működnek a portálok rendesen?

Figyelt kérdés
Hiába teszem lent a netherben a portált a fenti világ portál koordinátájának pont a 8-adára és a nether tetején lévő portált is hiába teszem a fenti világ portáljának pont a 8-adára. Folyamatosan összeakad és a kettő fenti világ portálja ugyanúgy folyamatosan 1 netherben lévő portálba visz mind a kettő, a nether tetejére nem visz. Ugyanez kettő másik portálnál ahol mind a kettő a nether tetején van, de a kettő fenti portállal folyamatosan összekeveredik és nem a jó portálba dob utazáskor. Már szétrobbanok tőle... mások videóiban olyan jól működik, Nálam folyamatosan összeakad. Hiába ütöm ki, építem újra, hiába gyújtom be, de majd csak a másik portálon keresztül jövök át rajta, 1-2 átlépésig jó, utána összeakad.
2023. jún. 10. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

milyen verziót használsz?

nem biztos, hogy stabil.

A nether tetejére pedig magadtól kell felmenned pl. ender pearl segítségével és ott megépíteni a portált, illetve a földi portálok legalább 128 blokkra legyenek, vagy még messzebb, hogy ne akadjanak össze...

én már olyannal is találkoztam pár éve, hogy nem mindegy, hogy a portálnak melyik oldalán mész be

2023. jún. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
és igen, a nyolcas szorzó működik
2023. jún. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1.19.4. Tudom hogy kell feljutni, nem azzal van a bajom, hanem, hogy folyamatosan összeakadnak a közeli portálok. Egyiken bemegyek, másikon kijövök, majd azon vissza de nem arra a portálra dob vissza, amin elsőnek bementem. Akkor a nether tetején egy chunkba csak egy portál legyen? Csak mert 128 blokk távolság a földön, az a netherben 16 ami egy chunk. Ez lehet a baj, hogy a földi portál a netherben lévő 1 chunk távolságon belüli portálokat keveri? Csak láttam több videót farmokról, például wither skeleton farmról, ahol a földön pár blokknyira volt egymástól a két portál, messze nem 128.
2023. jún. 13. 13:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Robbantsd ki a nether tetejét bugokkal (B terv), aztán lesz járásod a 2 hely között


Ezen kívül a véleményem, hogy elég az is, ha a felvilágban csinálsz egy jeges utat (2 portált összekötve), aztán a másik portál pont elég messze lesz ahhoz, hogy ne legyen ebből baj

2023. jún. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem szükséges Nekem a kirobbantása. End cityben gyakorlatilag végtelen ender szem van, szóval az Én feljárásom a nether tetejére nem sztori. Csak a tervem az lett volna, hogy falusi farmból a falusiakat átteleportálom a netherbe, így mindig tud születni új, onnan meg egy pár blokkos folyosóval vissza a földre mondjuk egy vasfarmba. Csak az oda-vissza utak folyton összekeverednek. Van amikor jó, de van amikor azt mondja, hogy alma.
2023. jún. 14. 22:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Új falusi születéséhez miért kéne nether? Ha új dimenzióba kerül, akkor úgy érzékeli, hogy "már nincs meg" az a falusi?


De amúgy így már értem a problémát

2023. jún. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
1.20-as világot játszok és sajna még mindig hibásak a portálok. Igaz, hogy 8 blokkon belül építel portált, akkor összeakad, de ha ez véletlen megtörténik és egy blokkal arrébb rakod a portált, akkor még mindig össze van akadva. Ilyenkor megint csak 8 blokk kell, hogy ne legyen összeakadva. Nem tudom minek hagytál ezt így meg.
2023. aug. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De legalább lehet bambuszból deszkát csinálni! :) Végre nem kell fátvágnom! Azt az Életben is rühellem.
2023. aug. 8. 21:56
 9/10 A kérdező kommentje:

"Új falusi születéséhez miért kéne nether? Ha új dimenzióba kerül, akkor úgy érzékeli, hogy "már nincs meg" az a falusi?



De amúgy így már értem a problémát"


Erre írtam kommentet anno, nem küldte el? Amúgy igen. Így elég az az 3-5 ágy és 1 vagy 2 ágyat csapóajtóval a második blokk magasságába tenni így az átjárót kb 1,9 blokkra leszűkíti és így azokba az ágyakba csak a kicsik tudnak menni, de az ágy és a falusiak között van egy szakadék lenyitott csapóajtókkal, ami egy vizes mosással a leesett falusiakat egy portálba sodorja azzal meg a nether tetejére mennek elzárva így a rendes világban üres lesz az ágy. Nem tudom már pontosan, hogy hogyan oldottam meg az új falusiak leejtését, amit írtam az csak egy szerintem megoldás, már nem emlékszem, mert úgy rémlik trükkös volt és kellett rafkózni vele.

2023. aug. 8. 22:00
 10/10 A kérdező kommentje:
Na jó.. nagyon bénán írtam le, már kicsit fáradt vagyok. :D A lényeg, hogy működött.
2023. aug. 8. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!