Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme megmagyarázni egy rpg-ben hogy a játékos gonosz karaktere miért az?

Figyelt kérdés
Mármint sok ember k'csög a való életben is, egyesek szimplán azok. Pedig még hatalom sincs feltétlen a kezükben. A dragon age originsben a nemesmber karakterem azért olyan amilyen mert a bátya árnyékában élt, aztán ugye megölték a családját és akarata ellenére warden lett. Alapból büszke volt, lenézte a szegényeket és a közembereket, megvetette az elfeket és mindenkit úgy kezelt amilyen rangban van hozzá képest. Ennél több magyarázatra szerintem nincs szükség. Én úgy szerepjátszom hogy egy ambíciózus valaki aki átlép bárkin. Nem gyilkol soha csak az élvezetért, de örömét leli ha erőszakra kerül sor.
2023. nov. 25. 19:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Hogy neked micsoda problémáid vannak....
2023. nov. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen szerepjáték akkor lesz élvezetes, ha bele tudod élni magad a karakterbe. Ez akkor a legegyszerűbb, ha van egy koncepciód a világnézetéről, a viselkedéséről, a múltjáról, a mozgatórugóiról.


Ezt jó ha a DM-el is megosztod már előre, mert néha nem egyértelmű egy külső félnek mit miért csinálsz. A játékostársak irányában meg helyzetfüggő.

2023. nov. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A játékostársakkal meg sem osztom mert metagamingelni fognak.
2023. nov. 25. 20:21
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
A Dragon Age Originsbe mióta van multi?
2023. nov. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nincs, ez szimla immerzió részemről.
2023. nov. 25. 21:34
 6/16 A kérdező kommentje:
Amúgy röhej hogyy az egyes így fel lett pontozva.
2023. nov. 25. 21:35
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért pontozták fel, mert a kérdésnek álcázott valami kb pont ezt érdemelte.


Ami a szerepjátékokat illeti, mint írták, ha jobban ismered az adott karakter háttértörténetét, könnyebb azonosulni vele. Lehet egy bűnronda orc a legcukibb séf a világon, míg egy gyönyörűnek nevezhető női/férfi tünde egy szadista népírtó, népkínzó, égetnivaló rohadék aki ezer éves szenvedést szabadított a világra.

Ha többet tudsz róla, akkor könnyebb megérteni mit miért tesz. Az, hogy a tettei logikusak vagy sem, lényegtelen, itt a megértésen és a beleélésen van a hangsúly. Az sem elhanyagolható ha jobban ismered a sokszor 'szomorú' hátterét, megesik rajta a szíved, lehet csak eltévedt az életben, vagy egy rakat hulladék a kezdetektől :D

2023. nov. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
A single player számítógépes RPG-kben nem sok értelmét látom a szerepjátszásnak, hiszen a gépet nem érdekli, hogy te mennyire éled bele magad a karaktered bőrébe. Az igazi, asztali RPG az más tészta. Ott én például ellene vagyok az előtörténetnek, amit a játékos köteles felolvasni a többieknek. Ha valaki meg akarja osztani a történetét a többiekkel, akkor azt tegye meg a játék folyamán, mondjuk egy táborozás vagy egy sörözés közben. Én kb. két évig meséltem egy csapatnak, ahol az egyik karakter beépített ügynöke volt az ellenséges birodalomnak, és folyamatosan szabotálni próbálta a parti előrehaladását. Csak én, a mesélő, és az adott játékos tudtunk róla, a többiek teljesen ledöbbentek, mikor megtörtént a nagy leleplezés.
2023. nov. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8.Azért van annyi dialógus stb lehetöség hogy szerepjátszon az ember.. Nem tudom egyesek hol élnek.
2023. nov. 26. 16:28
 10/16 A kérdező kommentje:
Rpg mindig is a szerepjatszásról szólt nem a statról
2023. nov. 26. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!