Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hány féle képpen lehet elkezde...

Hány féle képpen lehet elkezdeni egy sakkjátszmát?

Figyelt kérdés
2007. máj. 19. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi okból kifolyólag kell ez neked, de a válasz 20.


A 8 paraszttal lehet lépni egyet vagy kettőt, ez 16,

illetve a huszárral lehet kiugrani darabonként kétféleképpen a parasztok mögül, ez 4.


Összesen 20.

2007. máj. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
6%

Ettől azért több nyitás létezik. Léphetek a parasztokkal egyet(8), kettőt(8), egy-egy paraszttal egyet-egyet(28), egy paraszt és egy más figura(ez is jó sok lehet). :)

Nem vagyok sakkozó, matekot tanultam egy kicsit, de keress könyvtárban sakkozásról szóló könyveket.

2007. nov. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5%
nem tom hogy érted de sztem 2 az egyik a huszár amivel tutsz lépni a másik meg a gyalogos
2009. aug. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Én még fiatal sakkos vagyok 20on aluli,és én sokat ugy verek le,h elosszor csak a csikoval lepek,es azzal fele jatekost letorlok az ellenfeltol!

Jó tanács:Találj ki,saját stratégiát!

2010. ápr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

"Ettől azért több nyitás létezik. Léphetek a parasztokkal egyet(8), kettőt(8), egy-egy paraszttal egyet-egyet(28), egy paraszt és egy más figura(ez is jó sok lehet). :)

Nem vagyok sakkozó, matekot tanultam egy kicsit, de keress könyvtárban sakkozásról szóló könyveket."


A jó válasz 20.Ahogy az egyik válaszoló elmondta 8-8 gyaloglépés+2-2 huszár lépés ez 20db lépés.

Ez a dupla kezdés vagy mit tudom én minek hívják ez NEM HIVATALOS SZABÁLY!

Én ha játszom egy Fide-versenyen nekem is egy körben egy lépésre van lehetőségem.NEM KEZDHETEK KETTŐVEL!

Meg a játszmalapot sem úgy tervezték hogy 2 lépésnek legyen helye.Egy körben mindkét játékos 1-et léphet.


A kérdezőnek: ne törődj vele más mit mond, 20 a jó válasz.

2010. ápr. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!