Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Reversi nevű játékhoz jó...

Reversi nevű játékhoz jó stratégia, taktika és ötletek kellenének a győzelemhez. Hogy tudnék könnyebben nyerni?

Figyelt kérdés
Ez valami logikai játék, aki ismeri, tudja. Gép ellen szoktam játszani, de még kezdő beállítással is gyakran megver.
2011. szept. 7. 13:59
 1/8 anonim válasza:

Küldd előre a tankokat, azok elfoglalják az ellenséges tüzérséget, ők az A csapat. A térkép jobb oldalán halmozd fel a gyalogosaidat, őket oszd fel B, C, mondjuk L és Á osztagokra. Hátul legyenek a robotok, ők lesznek az Ű csapat. Amikor az A csapat elveszíti a harcot, mert biztos elfogja küld oda a B és Á csapatokat, oldalról meg intézd el őket az Ű csapattal. A bázis felé vedd az irányt, de csinálj új tankokat, ezek legyenek megint A csapat. A bázison találkozol Z-vel és N-nel, ők elég komoly ellenségek. Az egész csapatod belefog pusztulni, de akkor még ott van C és L, őket küld oda hogy lefoglalják őket amíg kész van A. Ha kész van A, küld oda őket is, így már sikerül legyőzni Z-t meg N-t. Na most vigyázz, mert jön Q és gránátokkal dobál. Csinálj gyorsan egy gránátfogót, ő legyen mondjuk Q-ELLENES. Ha kész van Q-ELLENES intézd el vele Q-t. Közben csinálj újra tankokat mint A, és a B, C, L és Á katonai csapatokat is gyártsd újra. Q-ELLENES-t hozd el a csatamezőről, később szükséged lesz rá. A-val,B-vel és C-vel (Á és L marad) lecsaptok a bázisra. Mikor majdnem elpusztítottátok jön egy ÚJ-Z az ellenségtől, ezt Á-val és L-lel intézd el. A többiekkel meg fejezd be a bázis lerombolását.


Remélem segítettem.

2011. szept. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem Te egy másik játékról írtál. Amire én gondolok, abban egy 8x8-as vagy 10x10-es stb. beosztású táblán fekete és fehér korongokkal játszanak egymás ellen. Lényeg: ha vízszintesen, függőlegesen vagy átlósan közvetlenül körbe tudod venni az ellenfél egy vagy több korongját, akkor azok a Tieid lesznek (színt váltanak). Az nyer, akinek a végén több korongja (bábuja) lesz. Tehát ez egy (táblás) logikai játék.
2011. szept. 7. 16:24
 3/8 anonim válasza:
hát én nem nagyon stratégiai szempontból nyerek figyeld a lehetőségeket és próbálj minél többet a te szinedre cserélni
2012. okt. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Valami általános stratégia, taktika csak van, ami általában győzelemre vezet. Én eddig arra jöttem rá, hogy törekedni kell valahogyan a játékmező sarokpontjait magunknak megszerezni, mert akkor többet saját színünkre fordíthatunk, továbbá védve vagyunk a közrefogástól (hátba támadástól).
2012. okt. 30. 20:56
 5/8 szántóvető ***** válasza:

[link]

online szoktál játszani?én azt hittem hogy jól játszok(bénább progikat lenyomtam),letöltöttem dridra a reversi online-progit és stabil 20%-körüli a győzelmi mutatóm :)

2013. márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szántóvető ***** válasza:

[link]

online szoktál játszani?én azt hittem hogy jól játszok(bénább progikat lenyomtam),letöltöttem droidra a reversi online-progit és stabil 20%-körüli a győzelmi mutatóm :)

2013. márc. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ahhoz hogy könnyebben győzelmet arass, a sarkokat kell "elfoglalni" + a széleket.

Utánna már általában könnyű.

2013. szept. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Valóban a sarkokat kell elfoglalni, de nem szabad "nekirontani", ahogy sokan csinálják: a sarokmezővel átlósan szomszédos mezőre rakni a saját korongunkat, mert akkor biztosan az ellenfél nyer.

Van néhány formula, mellyel elfoglalható valamelyik sarok.

Pl. ha az ellenfél a szélen egy korongját a sarokmező mellé teszi, igyekezni kell az ellenfél e korongjától szintén a szélre, de tőle olyan messzire helyezni a saját korongunkat, hogy az ellenfél és köztünk 3 mező maradjon üresen. De az se baj, ha a szélen két (nem a sarkon lévő) ellenféli korong között van 3 üres mező. Mindkét formáció sarokfoglaláshoz vezet.

2013. nov. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!