Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » XBOX360 vagy PS3? (többi lent)

XBOX360 vagy PS3? (többi lent)

Figyelt kérdés

Jön a karácsony, jön az leárazás:D

Nem tudom eldönteni, hogy PS3-at vegyek, vagy XBOX-ot (360)

Ötleteket kérnék, hogy melyik a jobb és miért??

És ha már megveszem valamelyiket mely játékokat vegyem meg hozzá? 3 játékra gondoltam amiben benne van:

-Lövöldözős, akciódús FPS (pl. MW3 v. BF3)

-Egy olyan játék amivel eltudok lenni akármikor amikor unalmamban leülök egyet játszani (pl. Red dead redemption v. GTA4)

-És egy olyan amivel eltudunk lenni ha pl. átjön az egyik haverom, és tudunk vele 2-en játszani (pl. fifa 12 v. valami verekedős:D

Amiket példának mondtam azokat csak példának mondtam:D Lehet mást is ha tudtok javasolni. Várom a tippeket, ötleteket:)


2011. dec. 22. 15:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
48%

Öcsém, kapcsoljatok már write only üzemmódból!!!!!!!!!

Millió ilyen kérdés van, olvassátok el, k*rvaunalmas ugyanazt leírni 5 percenként...

2011. dec. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
90%

Na szóval akkor le írom az én álláspontomat. !XBOX 360!

Xbox érvek:

-Elérhető áron van.

-Legtöbben ezt használják.

-Grafikailag ugyan ott van mint a ps3-om.

-Olcsóbbak a játékok hozzá.

-Lehet kiegészítőket venni a játékokhoz.

-Tetszés szerinti témák avatár cuccok gémer képek.

Xbox hátrány:

-Nem tom ps3-on hogy megy mert xboxos vagyok de az xboxra venni kell xbox live-t hogy tudj online játszani.


Ps3:

- Mivel nincs ps3-am ezért nem akarom lefikázni, de nagyon drága és csak annyival tud többet hogy blueray-t (nem tom hogy írják :) is lejátszik.

2011. dec. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
100%
Azt vedd meg, amelyiknek jobban tetszenek az exkluzív játékai, és ami barátaidnak/ismerőseidnek van, akikkel esetleg játszanál.
2011. dec. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló: Ahány ilyen kérdés volt mindig csak ugyanazok a sablonos válaszok voltak... Nem volt teljes magyarázat vagy ahhoz hasonló valami, hogy az ilyen hülyék mint én is megértsék.

2. Válaszoló: Köszi!:) Végre valaki adott egy értelmes, leíró választ, hogy mért, meg hogy mért ne...

3. Válaszoló: A játékok szinte ugyanazok, és egyik haveromnak sincs egyike sem, hanem én vennék egyet, és ha nekik jó vagy valamelyik tetszik nekik akkor őkis gondolkoznak, szal már 3 oszt.társam van aki gondolkozik hogy vegyen-e.

Továbbra is várok válaszokat, a játékokkal is kapcsolatosan;) (Ha valaki megkérdezné: Nem flashelem,chippeltetem ki egyiket se, úgy vegyétek:)

2011. dec. 22. 16:56
 5/74 anonim ***** válasza:
67%

Második válaszolóra ne hallgass, semmit sem tud a PS3-ról, csak a boxról, így hülyeségeket beszél.


Xbox ára kb 50k, PS3 ára kb 55k, tényleg nagyon drága, ahogy ő írta.

Már csak ez alapján is lehet tudni, hogy kicsit sincs otthon a témában, csak valakitől ezt hallotta, és akkor másnak próbál segíteni, de téves infót ad, aztán lehet így beszél rá valami szarra.

Semmivel sem olcsóbbak rá a játékok.

PS3-ból többet adtak el, milyen meglepő, megint hülyeséget mondtál (mellesleg az eladások nem számítanak, szarból is el tudnak adni milliókat).

Ugyanolyan kiegészítőket lehet kapni ps3-hoz is.

Az avataros dolog igaz, de ez aztán tényleg nagyon fontos funkció.

Illetve grafikailag mondhatni ugyanaz, PS3 exkluzívok azért szebbek valamivel, illetve a 3D csak ps3-on létező dolog.


PS3 amúgy mindenben jobb, de ha warezolni akarsz boxot vegyél.


PS3 előnyök:

- blu-ray lejátszó

- sokkal (tényleg sokkal) több exkluzív játék

- ingyenes multiplayer

- jobb multimédiás képességek

- böngésző


X360 előnyök:

- talán 5 ezer forinttal olcsóbb

- a 4-5 éves játékok boxon szebbek (ezt csak azért írtam, hogy ne csak az az egy előnye legyen, nem valami hatalmas előny ez sem)


Játékok:

1) Lövöldözős: kezdjük a legjobbal: MGS4, aztán van még itt egy Uncharted trilógia, Dead Space, inFamous (bár itt nem fegyverekkel lövöldözöl), stb.

FPS: Killzone, Resistance, BF3, Codok

2) Ez rajtad múlik, hogy milyen játékok jönnek be, nekem pl. egy Fallout 3 örök kedvenc marad, bármikor leülök elé elkap a hangulata

3) LittleBigPlanet, Resident Evil 5, meg kb az összes amibe van co-op.


Amiket nem lehet egyik kategóriába sem besorolni, de alap címek:

Heavy Rain, God of War, Demons Soul, Skyrim, Dark Souls, meg még rengeteg, most ennyit írtam.

2011. dec. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:

Szerintem egy dolgot vegyel figyelembe.

Gondolom utana is kolteni akarsz ra, ezert nem chippelteted ki, szoval move vagy kinect.

Nezd meg a jatekokat hozza, melyik tetszik jobban.

Ugye kinectnel a kamera teged vesz, teljesen ures kezzel lokod vissza a labdat, vagy tancolsz, szorfozol.

Move-nal egy kis bot van a kezedben, a kamera azt erzekeli, de ugyanugy te is benne lehetsz a tv-ben. :) Senki ne mondja, hogy mindegy, vagy, hogy ugyanolyan, mert nem. Probaltam mind2-ot, ugyanez volt a bajom nekem is, mielott valasztottam. :D


Szerintem az elonyok, hatranyok:

PS3:

-megbizhatobb

-blueray lejatszo

-halkabb a gep

-tobb embernek van, tehat konnyebb csereberelni, hasznaltan venni, eladni

-kezreeso joystick

-ezekenyebb az olvasofeje, amitol sok lemezt visszadob

-nem ismeri az .srt formatumot, ami a felirat a divxhez


XBOX:

-tenyleg olcsobbak a jatekok ra, (a jatekok, nem csak az alapgep!)

-a joystickja nem annyira esik kezre

-hangosabb az alapgep


Jatekok grafikajaban nincs kulonbseg. Inkabb szerintem tenyleg a Move vagy Kinect alapja donts, ha kesobb szeretnel venni hozza valamelyiket, mert ahoz a jatekok kulonbozoek.

2011. dec. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:

Előző:


ismerőseim 80%-a megveszi a játékot, de se a Move, se a Kinect nem érdekel senkit.

Kinect-re csak gyerekeknek van igazán jó játék, Move-ra meg csak kevés a hardcore játék, nem is fogynak annyira.



"-nem ismeri az .srt formatumot, ami a felirat a divxhez"


Ezt az AviAddXSub program megoldja, egy 3 órás filmet is kb 1 perc alatt "átalakít", és ki/be kapcsolható a felirat.

2011. dec. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:

Utolso:

Attol, hogy a te ismeroseidet nem erdekli sem a kinect sem a move, attol meg a kerdezo miert nem veheti ezt figyelembe, lehet, hogy ot erdekli.

Es a kerdes arrol szolt, hogy mi a velemenyunk, tippunk, mert venni szeretne, es nem tud donteni.

Nem pedig arrol, hogy nem tud donteni, ezert dontsunk mi helyette, hogy mit vegyen.

A felirat problemahoz: koszi a program nevet, majd kiprobalom. :)

2011. dec. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 A kérdező kommentje:

Köszi az összes választ!:)Szóval, ha jól fogtam az adást akkor PS3-at jobbnak vélitek, és csak annyi a baja, hogy kb. 5000 Ft-al drágább, és érzékenyebb az olvasófeje, plusz nem ismer egy formátumot ami orvosolható probléma... Egyébként nem nagyon érdekel a kinect, vagy a move mert nekem nem jönnek be ezek a dolgok, de azért ezek miatt tisztelem a technikát hogy idáig eljutottak. Mozgással, hanggal kezelni egy gépet... (Nem akarod parasztkodni, de azért na:D) A játék tippeket is köszönöm, válogatok belőle:) Még amit szeretnék tudni:-Hogy akkor PS3-on teljesen ingyenes a multi és nem kell hozzá semmi beüzemelés, stb.?:O

-PS3-on teljes böngésző van minden oldallal, legalábbis kb. az oldalak 80%-val?

-És ha jól tudom PS3-on is van valami féle avatar, amit szintén csak neten láttam, hogy egy emberkét csinálsz és egy ilyen "közösségi téren" mászkálhatsz csetelhetsz stb. Ez létezik, és ha igen akkor hogy működik?:O

2011. dec. 22. 21:26
 10/74 anonim ***** válasza:
100%

Nekem személy szerint Xbox 360-om van, és ennek, véleményem szerint, igenis vannak előnyei. (pl: A Halo sorozat Xbox exkluzív, és, bár tudom nem tűnik előnynek, a Halo játékok kihagyhatatlanok, ha bejön a sci-fi meg az FPS.)

Viszont már eléggé úgy tűnik, hogy a PS3 mellett döntöttél, szóval nem foglak amolyan hárdkór Microsoft fanboy módon meggyőzni próbálni :D

A "közösségi tér" amit legutóbb kérdeztél Xbox 360-on az Xbox Live, PS3-on pedig a PlayStation Network. Xboxosként is bevallom, A PSN óriási előnye az, hogy ingyenes, míg a Live nem. Ezeken a tereken tudsz multizni, csetelni stb.

Pár szó még a Kinectről, Moveról:

A Move (PS3) szükségli, hogy Nintendo-stílusú technológiát használva, egy amolyan hosszúkas controllert tarts a kezedben.

A Kinect (Xbox 360) viszont kamerás, tehát nem kell semmit fognod a kezedben. Szerintem igenis zsír (bár nekem nincs, de barátoknak igen) a mozdulataiddal operálni a játékon kívüli menüt. Másrészt pedig nem csak gyerekeknek vannak rá játékok: ott van pl. a Kinect-exklúziv Rise of Nightmares, ami nem éppen gyerektartalmú (túlélőhorror).

Itt különben, ha lejjebb görgetsz a Comparison részhez, találsz egy full összehasonlítást a konzolokról: [link]

2011. dec. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!