Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ez a kérdés annak szól, aki...

Ez a kérdés annak szól, aki látta a Kaptár filmeket és a resident evillel is játszott már! (? )

Figyelt kérdés

Tehát, bele is kezdenék...

Még egyszer leszögezem, hogy azok, akik csak a filmet látták ne ítélkezzenek a kérdés elolvasása után!

A kérdésem az lenne, hogy ki szerint felháborító a Kaptár trilógia? Szerintem szégyen. A Capcom már biztos megbánta, hogy engedélyt adott a film elkészítésére.

Amikor először láttam a Kaptár 1. részét (jó régen), egyszerűen nem hittem a szememnek, hogy milyen hihetetlenül szar lett. Elemezzük csak. (a néző szempontjából:) A film elején rögtön az Umbrella laboratóriumában kötünk ki. (már a helyszín sem stimmel) Rendben, semmi baj. Ez apró hiba. Utána egy (még) ismeretlen ember összetör egy T-vírust tartalmazó kapszulát. (a vírus kitörésének módja sem stimmel) De még mindig semmi baj. Akkor még azt mondtam magamban, hogy mindjárt jön Chris Redfield, a főszereplő, de jó lesz, láthatom filmben. Erre mit kapunk? Egy totál ismeretlen főszereplőt kapunk. Úr isten, na itt lett vége nálam mindennek. Innentől már tudtam, hogy az égatta világon semmi köze nem lesz a RE-hez. Ki az az Alice??? Hol van Chris és a S.T.A.R.S többi tagja? Hát igen... Lássuk csak a zombikat, akik hát, ... Vértelenek. A zombikról ennyit, még azokat sem sikerült kellőképpen megcsinálni. Most nézzük a B.O.W-okat. Az egész filmben egyetlen egy darab B.O.W-ot sikerült berakni, ami egy hunterhez hasonlított, bár azt is elég gyengén sikerült megvalósítani. Lássuk a főellenséget. A hatalmas Ozwell E. Spencer. Aki a resident evil 5 gold editionba halt meg. Jóval később, mondom később a Raccoon City-i eset óta. Nézzük a filmben mikor hal meg. Az az egyetlen B.O.W öli meg, amit gyengén sikerült utánozni. Mellesleg!!! Ozwell E. Spenceren kívül egyetlen egy ismert RE szereplő sem került a filmbe. Hát gratulálok... Szép munka volt! Akkor ennyit az 1. részről. Összegezve: Ozwell E. Spenceren, a T-vírus elterjedésén, az Umbrella laboratóriumon kívül az ég világon semmi köze nem volt a resident evilhez, amit szerettek volna filmbe megcsinálni, de nem sikerült. Tehát elmondhatjuk, hogy ez egy nagyon gyenge film.


Jöjjön végre a 2. rész, ahol már kicsit több ismert szereplő lesz a RE-ből, sőt, itt már hasonlít is egy KICSIT a RE-hez, de még is harmatgyenge lett. Kezdjük a műfajjal. RE: Túlélő-horror

És igen, az is volt!

Kaptár 2: Apokalipszis: Túlélő-horror HELYETT sikerült egy jó kis akció zombi lövöldét csinálni a film nagy részéből. Ehhez a nagyszerű teljesítményhez is gratuláljunk a film készítőinek!

Kezdjük is a RE-ből ismert szereplőkkel, akiket sikerült berakni a filmbe:

Jill Valentine

Carlos Olivera

Ashford és lánya


Újabb gratuláció a filmhez:

Hol vannak az IGAZI főszereplők???

Hol van Leon S. Kennedy és Claire Redfield???

És Jill Valentine mit az atya úr istent keres Raccoon City-ben most? Na jó... De mégis egy apró dicséretet kapott a film, méghozzá történetileg.

Próbálták, ismétlem próbálták ugyanazt a történetet betuszkolni, sikerült is de harmatgyengén. Ada Wong sem kapott szerepet benne, ezt még hozzátenném. Sőt, William Birkin sem, aki ha jól tudom a RE 2-ben fontos szerepet kap, de nem... Miért is? Nem kell ide G-vírus! Maradjon csak a T! Hát igen, sikerült újra NAGYON mellélőni. És persze itt is itt lesz a kis kedvenc főhősnőnk, Alice! Tapsvihart neki! Amit már az elemzés elején is említettem, a műfaj. A kaptár 2-nek semmi köze a túlélő-horrorhoz, de még a horrorhoz sem! Alice egyszerűen csak egy motorral beront a templomba és leöli a B.O.W-okat. A katonák meg ezerrel gyilkolják a zombikat.

Várjunk csak... Kimaradt valaki. Akit sikerült mégjobban, méglátványosabban elcseszni a készítőknek! Nemesis! Emberek... A film vége kész röhej. Nemesis nekiáll verekedni a kedvenc szereplőnkkel: Aliceval. EZT NEVEZEM ÉN HORRORNAK!!!! Ennyi elég is volt a 2. részből.

Összegezve, itt látszik, hogy az 1. résszel ellentétben már próbáltak valamit csinálni, sikerült is de nagyon gyengén.

Jöjjön a 3. rész, a Kaptár 3: Teljes pusztulás

Na ez volt az, ahol a világon semmit nem követtek a RE-ből. Azon kívül, hogy Claire Redfield, Carlos Olivera névrokonok a RE-vel, azon kívül semmi hasonlóság nincs. Sőt, valaki William Birkin szerepét is átvette. Dr. Isaac, ugyebár. Ezek már a dead spaceből is lopnak neveket, miért nem lepődöm meg rajta. Természetesen a kihagyhatatlan, megkérdőjelezhetetlen, kedvenc főhősnőnk újra színen van. Sőt, sikerült természetfeletti erőre szert tennie. SŐT, itt már nem is fegyverrel harcol, hanem két karddal vágdossa a zombikat. Ennek már valóban semmi köze a RE-hez :SSS Aliceből szuperhős lett, Claire és Olivera abszolút más szerepet kapott, mind amit kéne, William Birkin helyett DS főszereplője lett a főgonosz. Ezt nem is vesézem tovább. Főleg a végét, amikor Aliceből többszáz is lett. Mintha nem lett volna elég egy is. Le se írom, hogy hogyan halt meg a végén Tyrant barátunk.

Összegezve, ahogyan a 2. résznél kezdtek a lényegre térni, itt mindent tönkrevágtak. Ennyi.


És most jön a 4. rész!!! A túlvilág!!! Nézzük is... Hogy hol van Sheva Alomar nem tudom, de kaptunk helyette Clairet, szóval sebaj. Ebben viszont már Wesker is személyesen jelen lesz, akit szintén szánalmasan utánoztak. Ebben a részben jelenik meg először Chris Redfield. Természetesen supergirl Alice sem maradhatott ki. Na Chris hol van? Börtönben? Újra gratulálok a készítőknek ehhez a nagyszerű ötlethez. Na menjünk a végéhez. Albert Wesker vs. Chris Redfield, Claire Redfield!!! Hú, de izgalmasan hangzik. Micsoda harc lesz!!! Az elején még egész jók a jelenetek a harcban, de sikerült tökéletesen elbénázni ezt is Alice közreműködésével. Tehát Wesker Christ és Clairet betessékel egy tartályba, majd megy Alicehez. De nem ám, hogy harcolna vele, inkább a parazitával akarja felfalni Alicet. Szánalmas... Alice pedig egy shotgunnal átlövi a fejét és a parazitát. Újabb gratuláció! És ahogy Wesker végleg meghal, ez még szánalmasabb.

Összegezve, a 4. rész egy FOS!

A RE 5-ben miért tudták olyan látványosan, jól megcsinálni Wesker halálát? Hogy az Uroboros vírussal a lávában elkapja a helikopter kötéllétráját, majd kap a pofájába két nagy rakétát. Persze a filmben sem Tricellt, sem Uroborost nem említenek, ugyanaz a rohadt unalmas T-vírus maradt.

Kell nekünk ez? Kell ez a RE fanoknak? Meg azoknak, akik már játszottak a RE-vel és utána a filmet is megnézték? Engem felháborított! Belese merek gondolni, hogy mi lesz az 5. részben a Retributionba. Szerepelni fog benne Leon S. Kennedy és Ada Wong is. Már félek is, hogyan fogják őket is megalázni a készítők, ahogy tették ezt Chrissel, Weskerrel, Oliveraval, Spencerrel.


Számomra az eddigi egyetlen RE film a degeneration, magyarul a bioterror volt. Itt legalább mindenki a maga szerepében volt. Leon a kormány egyik legjobb embere (Lásd: RE 4), és második találkozás Claireval. (Leon számára) És a vége ha jobban belegondolunk egy kicsit drámai is. Nem kell ide Milla Jovorich féle kaszabolós akció, sem boxoló Nemesis, nekünk resident evil kell! Nem Kaptár!

Aki egyetért velem, az jelezze itt!

Aki valami hibát vesz észre az elemzésekben nyugodtan javítson ki, már rég láttam a filmeket!

Aki pedig nem ért egyet, nem kötelező kommentelni!

Hogy maradjon meg a kérdés, ne az legyen, hogy törlésre kerül ez, mert nem kérdés:


Egyetértetek velem, hogy a Kaptár egyenesen szánalmas?


2012. máj. 16. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nem volt kedven vegigolvasni, de...

a jatekipar egy dolog, a film meg mas

a nezd a filmet, jatszd a filmet vagy forditva nem jo kombinacio

2012. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kicsit kicsapongtál, de azért felfogtam a mondanivalód lényegét. :D


Meg kell hagyni, a Resident Evil filmek valóban messze NAAAGYON messze kullognak a játéksorozat mögött. Nagyrészt eltérnek a sztoritól, erőltetik ezt a drága Alice-t (akit utálok mint a szart, Milla Jovovich-csal együtt), T-vírusoznak ezerrel (amit szeretek, de lássuk be, a RE sokkal több mindenen alapul, mint ahogy említetted például a B.O.W-ken).


Ennek ellenére a Kaptár filmeket előrehaladásuk sorrendjében egyre kevésbé utálom, pont azért, amit írtál, egyre inkább igyekszenek az eredetihez csatlakozni. Na nem azt mondom, hű de jól csinálják, de legalább csinálják. Egyébként ugye Wesker lelépett még a negyedik rész végén, és a helikoptert vagy mit robbantották fel, amin rajta volt, de egy későbbi jelenetben lehet látni, ahogy az égen szánkázik, valszeg egy ejtőernyővel, szóval meglehet, hogy még találkozunk vele. :)


Lényegében mégis egyetértek veled, és az ötödik rész. Hát bizakodjunk, mert ha valaki megmentheti a sorozatot, az nyilvánvalóan csak egy ember lehet:


LEON KIBA S. OTT KENNEDY

2012. máj. 17. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
És még mindig én vagyok, az előző. Annyit még a témához, a magyar címfordítás... enyhén kapják be az összes fa..omat a Kaptárjukkal együtt.
2012. máj. 17. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Fölösleges ezzel foglalkozni én mindig nagy rajongója voltam a játékoknak és amit a filmmel az borzalmas, de a filmeknél nem az volt a lényeg, hogy megfeleljenek a játék rajongóinak hanem, hogy eladható legyen és csináltak (ha csak filmként nézzük) egy közepesen jó akció-horrort. A másik ehhez hasonló példa amikor az Eragon könyvből csináltak filmet, szörnyű lett a szereplők fele kimaradt stb.


A Degeneration pedig azért lett más mert azt a Capcom csinálta Sony-val válvetve, köze nincs a élőszerplős filmekhez.


Amúgy meg nem akarok senki megbántani, de Capcom részéről már az 5 és az ORC is iszonyú lett, mint játék ok, de mint Resident Evil...kár erről beszélni, így elég nagy közhely, hogy a "RE már nem a régi". Remélem azért a 6 majd jól sikerül.

2012. máj. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

ma 03:16


Igen, valóban egyre messzebb kerültek az eredeti történettől az egyre újabb részekkel és egyre egyedibbé változtatták.

Akkor beszéljünk egy kicsit erről.

Én értem, hogy eredetileg sem azt akarták, hogy 100%-ig ugyanaz legyen. Erre tökéletes példa (ez is csak annak szól, aki látta a játékot és a filmet is) a silent hill. Na, itt a filmmel teljesen megvoltam elégedve. Mind a 2 részével (ha kettő van, én kettőt láttam) A játékból az össz. részt lejátszottam. Igaz, ott is volt a filmben néhány hiba, de nem akkora orbitális hibák, mind a kaptárban. Térjünk vissza a RE-hez. Rendben, tőlem csinálhatnak egyedi részeket is, de akkor már hanyagolják a RE szereplőket nem??? A 4. részben is (underworld) miért kellett betenni Christ és Clairet teljesen más szerepben, mind amiben kéne??? Ha már arra törekednek, hogy legyen benne egy kis eredetiség akkor hanyagolják el teljesen a RE szereplőit, csináljanak legalább új neveket, ne szégyenítsék meg a RE neveket! Hiszen legfőképpen Chris és Leon tették népszerűvé még 1996-1998 környékén a RE trilógiát. Ugye 1. és 2. rész. Erre a filmben teljesen megszégyenítik őket. Egyszerűen (bocsánat a kifejezésért) szar szerepet adnak nekik! Mintha mellékszereplők lennének. Mert a filmben végig drága Alicet próbálják a középpontba helyezni, hogy jaj de szépen kaszabolja a zomokat, közben Chrisék meg csak nézik és repülnek a tartályba. Engem ez felidegesített, megmondom őszintén. A retributionnak meg a trailerek alapján tuti semmi köze nem lesz a RE-hez, de akkor kérdem, én, mi a ****-nak kell nekik egy Leon és egy Ada??? Találjanak ki maguktól neveket.

Bár lehet, hogy így gondolkoznak:

Ha már megszégyenítettük Spencer, Jill, Chris, Wesker, Claire, Olivera nevét, akkor már ne hagyjuk ki a többeket sem. De kik maradtak még ki? Hmm... Hát persze! Rakjuk be Leont Alice egyik felére, Adát pedig a másik felére. De jól fognak kinézni ott mellette!

Ez az én véleményem. Ha legalább kiszednék a kaptárból a RE-s neveket már nem lenne olyan nagy bajom az egésszel (bár lenne, de nem olyan sok mind most)



Egyébként tudom, hogy a degenerationt a capcom csinálta, ezért is lett jó! Csak a capcom csinálja már a RE-s cuccokat! Nem kell ide más.

2012. máj. 17. 19:46
 6/12 anonim ***** válasza:

ja ORC-t is lepasszolták a Silant 6 Games-nek, jó gagyi is lett. Na ez van, de amíg nekm itt állnak a polcon a játékok és bármikor újra végigtolhatom, nem túlzottan izgat, hogy mi mindent tesznek tönkre filmekkel.


Igen a Silent Hill film verziója nagyon jó lett, bár bekell vallanom én csak a 2-őt játszottam végig.


Amúgy neked melyik a kedvenc RE epizódod?

Nekem a Resident Evil 2, az viszi a pálmát. :P

2012. máj. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hú, a resident evil 2-vel nagyon régen játszottam.

Igazából amelyekkel mostanában játszottam az a RE 4, 5, revelations, ORC


Az ORC szerintem is hülyeség lett, de a többi szerintem jó!

Ezek közül a 4 tetszett a legjobban. 2. helyezett az 5 volt, majd a revelations.

Ja, meg a gold editiont kihagytam, az elég rövid volt, de tetszett!

2012. máj. 17. 21:40
 8/12 anonim ***** válasza:
Hja, én valahogy az új részeket nem csípem annyira, bár őszíntén szólva nem lettek rosszak, hisz az eddigi tapasztalataim szerint a Capcom rosszat még nem adott ki a kezéből.
2012. máj. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Rosszat biztos nem.

Igazából az 1., 2., 3. részről csak annyira emlékszem, hogy mi a történet és a szereplőkre. Magára a játékmenetre nem nagyon. De a lényeget értem. A RE 6-ra nagyon kíváncsi leszek!

2012. máj. 18. 14:49
 10/12 A kérdező kommentje:

Meg most jutott eszemben még egy apróság.

A Kaptár 1. rész és a RE 4-ből.

Gondolom már sejtitek, hogy mi az...

Igen, a lézeres szoba. Nem hiszem el, hogy a filmben olyan nehéz lett volna extrém mozdulatokat betenni. RE 4-ben én nagyon meglepődtem, hogy milyen jól megcsinálták. A filmben sírni tudtam volna :S 1 db. lézeres csík jött! Amiben a csapat nagy része meghalt :S A végén meg egy lehetetlen jött, amit nem lehetett kikerülni. Már itt szar az egész... A játékban meg... nem találok rá szavakat... Nagyon jó! A játékban a lézeres kis extrém mozdulatok nagyon tetszettek!

Ja, hát persze... Csak Alice tudhat olyan mozdulatokat. (lásd harc a kutyákkal) Ennyi erőből berakhatták volna CSAK Alicet aztán ő végigdarálja az egész Umbrella csőcseléket... Most nincs igazam?

2012. máj. 21. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!