Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Gazdaságon alapuló/normálistól...

Gazdaságon alapuló/normálistól bonyolultabb RTS-ek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szervizben van a gépem, és most egy másodlagos, gyenge XP-s laptopot használok. Ezért, gondoltam, ha már úgyis itt az XP, megpróbálkozok néhány régi játékkal, amit nem (vagy legalábbis nehezen) futtat a Windows 7.


Rá is akadtam a Seven Kingdoms-ra, hú, ezt amúgy is szerettem mindig, ezt biztos elviszi a gép, hozzá is fogtam.


Lenyűgöző. Ilyen mélységig (hát ez sem túl mély...) még sosem foglalkoztam a játékkal, és nagyon megragadott, főként azért, mert bár RTS, nagyon nagy figyelmet fordít a gazdaságra, ellentétben pl. az Age of Empires-el, ami lerendezte azzal, hogy "építs egy farmot, küldj rá egy parasztot oszt' le van rendezve az egész játékra". Nem, itt karavánokkal kell szállítsd a gyáraid/bányáid/piacaid között a nyers, illetve feldolgozott anyagokat. Ezeknek ellenére mégsem veszít a katonaság sem a fontosságából, hiszen háborúzni ugyanúgy kell... tehát egyszerűen jóval összetettebb, mint a többi.


Na szóval ilyen RTS-eket keresek, és ami fontos, hogy RTS legyen, ne TBS!


Ha nem éppen a gazdaságra épít, csak egyszerűen valamilyen szempontból bonyolultabb, az sem rossz, de lehetőleg gazdaság legyen.


Ja, még annyi, hogy tényleg inkább "birodalom-szimulátor" legyen, tehát egy egész királyságot kelljen irányítani (Age of Empires, Empire Earth stb), ne egy osztagot, mint pl. Company of Heroes.


Középkori témájú játékok előnyben!



2014. jan. 30. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Settlers 4
2014. jan. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Jöhetnek még :)

2014. jan. 30. 18:07
 3/4 anonim ***** válasza:
anno 1404
2014. febr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. febr. 15. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!