Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Van a "birge" kártyajátéknak...

Lalalulu kérdése:

Van a "birge" kártyajátéknak másik neve?

Figyelt kérdés
A szüleimmel, testvéreimmel és a mamámmal szoktam "birge" kártyajátékot játszani. Mivel egy dologban nem értünk egyet(abban hogy az osztótól jobbra vagy balra kezdjük a játékot), próbáltam rákeresni a neten, de nem találtam még olyan kártyajátékot sem hogy "birge". Nem tudom ti mennyire vagy egyáltalán ismeritek e a játékot, de ismeritek e más nevét a játéknak?!

2014. júl. 11. 13:48
 1/6 A kérdező kommentje:
a játékot magyar kártyával játszuk
2014. júl. 11. 13:50
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy le kellene írnod a játék menetét, hogy esetleg más is rájöjjön melyikről van szó. Mert ha ez a birge esetleg csak nálatok ismert elnevezés, akkor senki se fogja tudni, hogy melyik. Egyébként általában az óramutató járásával megegyezően zajlanak az ilyen dolgok.
2014. júl. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Játék menete: Az osztó mindenkinek ad 5 lapot majd a paklit lerakja az asztalra és az alá fordítva berakja a adut másnéven a tronfot. A játék lényege hogy minél hamarabb kies. Pároztatni kell. Az ellenfélnek lelehet rakni 1, 2(1pár(zöld hetes meg mak hetes) + egy kísérő) vagy 5(2pár(zöld kilencet meg piros kilences, meg tök alsó meg zöld alsó)+1 kísérő) lapot. Ezt vagy kiüti vagy felveszi. A kiütés úgy zajlik vagy egyforma színű nagyobb lappal ütöd ki (pl. zöld hetesre zöld nyolcast) vagy aduval(pl. ha piros az adu, zöld hetesre piros kilencest). Ha négyen játszunk akkor ez addig megy míg valaki nem lesz a „birge” ( azaz ő marad bent legutoljára). Nem tudom hogy érthető e de ezt mi így játszuk. Nagy segítség lenne.
2014. júl. 11. 17:11
 4/6 A kérdező kommentje:
már tudom :DD Ötös hülü :DD
2014. júl. 19. 21:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokat keresgéltem a neten, mire rábukkantam erre az elnevezésre. Eddig azt hittem csak a nagyszüleim találták ki, mivel a környezetemben senki nem hallott róla. Egyébként érdekes módon nálunk "Disznózás" néven ismert. Bár, hogy honnan ered az elnevezés, fogalmam sincs. :) Azonban eddig egyik ehhez a kártyajátékhoz kapcsolódó név alatt sem bukkantam rá a részletesebb leírásra. Nálunk egyébként mindig annak osztunk először aki nyer, aztán pedig a 2. helyezettnek és így tovább. Amúgy ti is úgy játsszátok, ha például disznó (ász) a tromf, akkor az kicserélhető alsóval?
2017. aug. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
54%
Én hühü néven ismerem ezt a játékot, kiskoromban sokat játszottunk ilyet :D
2021. ápr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!