Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi történik, ha valaki nyer a...

Mi történik, ha valaki nyer a lottón? Mit kell tennie? Hogy zajlik a nyereményátadás?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok.

Érdekel,mit csinál az, aki nagyobb összeget nyer, mondjuk 4-ese van a lottón, 5-ösről még csak álmodni se merek.


2008. szept. 6. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
6%

Hát beviszi a lottózóba a nyertes szelvényt és átadják a pénzt.

Ennyi

2008. szept. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

minden olyan helyen ahol tudsz lottót venni, a gépek mellé valahova ki van rakva egy telefonszám, ahol a nagyobb nyereményeket be kell jelenteni. Ez asszem 2 milla, de nem vagyok benne biztos. Ki van egyébként az összeghatár is írva.

Ezt felhívod, és ott ellenőrizni fognak, hogy biztosak legyenek benne.


A többit nem tudom, mert nem nyertem soha semmit... :S (még az iskolai tombolán is csak vigaszdíjat kaptam, mert olyan sok sorsjegyet vettem, és egyikkel sem nyertem....) :D

2008. szept. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%

A nagynyertesek vonalán kell jelentkeznie. Erre két telefonszám van: Az egyik a negyvenmillió alatti nyeremény, a másik a negyvenmillió feletti nyeremény esetén. Az utóbbi egy mobilszám, ahol egy titoktartási kötelezettséget vállalt és leinformált személy az aki fogadja a hívásokat.

A lottózóba történő "pénzátvétel" nem működik. Ha a szelvényen több, mint kétmillió forint van, akkor a gép annyit ír ki, hogy "nagy nyeremény", és semmi többet. Telefonálni kell.


Ha telefonálsz, akkor el kell mondanod, hogy mi a szelvény száma, és mit tartalmaz a szelvény (mert önmagában a szelvényszám nem elég "meggyőző", azt egy idő után publikálják is), tehát hogy pl. négymezős, öthetes, milyen számok vannak a másik mezőn, mi a joker száma, percre pontosan milyen dátum szerepel rajta és ilyenek.


Majd az adatok hitelességének ellenőrzése után jön az első személyes találkozó. Ekkor a szelvényed eredetiségét ellenőrzik, megnézik, hogy a szelvény megfelel-e az előírásoknak (nem hamis-e, nem manipulált-e). Ezután "gondolkodási időt" kapsz, amelyet egy második találkozó követ. Ekkor kell kitöltened a nyereményigénylést. Meghatározni, hogy melyik bankszámlákra milyen összeget utaljanak át (kp-ben nem fizetnek ki ennyit). Majd ha ezt megadtad, várod a banktól az sms-t, hogy mikor nőtt a bankszámlád kilencnullás összeggel.

Ezt követően még az éves adóbevallásod lesz, melyet a szerencsejáték zrt. készít el. Ezen feltüntetik a lottónyereményed és az adóvonzatát (amit ők már megfizettek, a kiírt összeg már nettó), tehát a te nyereményed hárommilliárdos "álomötös/hatos" esetén kb. 5.000.000.000 Ft, csak kétmilliárd az államé :)


Kb. így zajlik a lottónyeremény átvétele.

Veled csak EGY személy tartja a kapcsolatot, ez pedig az akit telefonon "hívtál". A Szerencsejáték Zrt.-től sem találkozol más emberrel.

2008. szept. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hú de izgi, köszi a válaszokat.
2008. szept. 6. 17:42
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak át kéne élnem egy ilyen telefonbeszélgetést! Bár nem tudom hogy megérné e a 30 forintos percdíjjal... :) :D :D Én egyszer nyerek, TUDOM! :)
2012. ápr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: Nyertél azóta?
2022. ápr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!