Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan tudnám megtanulni...

Hogyan tudnám megtanulni hogyan kell ilyen pokémon és final fantasy féle játékokat játszani?

Figyelt kérdés
egyszerűen nem értem. pl minek használnék egy spellt hogy mittomén nemtom egy kicsit bezavarjon az ellenfelemnek majd a következő körben támadni, mert ezzel lényegében semmit sem nyertél, vagy veszítettél kevesebb életet, vagy nem is tudom.. amikor meg gameplay-eket próbálok nézni róla, csak ilyen kommentek vannak alatta, hogy a de bénán játszik, meg látszik, hogy nem ért hozzá. valami ötlet? mert elkezdtek érdekelni, igaz eddig kicsit unalmasnak tartottam, de lehet hogy csak azért mert nem tudtam hogyan kell játszani

2016. febr. 26. 19:23
 1/5 Krisipoke ***** válasza:

Konkrétan melyikre gondolsz inkább? Mert a Pokémon (mondjuk kompetitív csatái) eléggé különbözik a Final Fantasy-ktől.


Egyébként ha csak végigjátszani szeretnéd a játékokat, azt valószínűleg bármilyen taktikával meg tudod tenni.


Amúgy érdemes megnézni minden támadásnál és varázslatnál, hogy pontosan mit csinál. Pl. a Pokémonban ha olyan támadást használsz, amitől összezavarodik az ellenfél, akkor a következő történik: random ideig (max 4 kör) mindig lesz rá 50% esélye, hogy az ellenfél nem téged támad, hanem saját magát. Szóval ha ez egyszer is bejön, akkor nem csak hogy úgymond visszanyerted azt a kört, amit az összezavarásra "pazaroltál", ráadásul még meg is sebzi magát az ellenfél, sőt, ha mondjuk ez 4x egymás után bejött, akkor gyakorlatilag kaptál 4 kör előnyt, az ellenfél meg folyamatosan sebezte magát. Persze ha olyan az ellefél, akit mondjuk egy támadásból le tudnál ütni, akkor nyilván nincs szükség semmi ilyesmire.


A lényeg, hogy mindkét játéksorozatban rengeteg hatás és képesség van. Mindig, ha egy karaktered/Pokémonod megtanul egy új támadást/varázslatot, érdemes elolvasni, hogy az mit csinál, és aztán átgondolni, hogy azt milyen szituációban tudnád úgy használni, hogy az előnyödre váljon.


Nyilván szinte egyik támadás/varázslat sem lesz olyan, hogy minden szituációban hasznos, de pont ez a szépsége ezeknek a játékoknak részben, hogy fel tudod mérni, hogy mikor milyen taktika lehet a legcélravezetőbb.

2016. febr. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ELőbb nézdd meg az animét, utána játssz.
2016. febr. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! a pokémont néztem régebben, final fantasyból meg ha jól tudom nincs anime..
2016. febr. 27. 12:22
 4/5 Krisipoke ***** válasza:

A Final Fantasyból két anime film van, sorozat nincs. De nem hiszem, hogy sokat segítenének a harcrendszer megértésében :)


A Pokémon rajzfilm meg a játék alapján készült, ráadásul túl sok köze annak sincs a játék harcrendszeréhez, szóval nem feltétlenül ajánlom ezt sem. Főleg, hogy a Pokémon anime inkább kisebbeknek van.

2016. febr. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Általánosságban véve az RPG-kben minden támadási módnak, varázslatnak, stb.-nek van valamilyen jellegzetes hatása. Van, ami adott ellenfelekre jobban (másokra viszont gyengébben) hat, van, ami lehet, hogy közvetlenül nem olyan hatékony, de van valami hosszú távú előnye, és van, aminek taktikai haszna van. Például egy gyengítő varázslatnak közvetlenül, az adott körben semmi haszna nincs, viszont utána ameddig tarta a hatása, minden egyes körben előnyt jelent, hogy az adott ellenfél gyengébb lett.

Tapasztald ki (és/vagy olvass utána), hogy melyik támadási mód, melyik spell milyen hatással bír, és az így megszerzett tudást kamatoztasd! :)

Onnantól kezdve meg rajtad múlik, hogy hogy taktikázol, mikor hogy döntesz, milyen stratégiát alkalmazol.

Ez is a lényege a szerepjátékoknak, hogy a játék adta kereteken belül te a saját éned szerint alakíthatod a szereplőt. Legtöbbször nincs egy adott követendő taktika, többfajta módszerrel, stratégiával is el lehet érni a célt.

A youtube-kommentekre meg nem szabad sokat adni. A kommentelők többsége amolyan tízéves szintjén levő vérpistike, akik attól érzik nagynak magukat, hogy beszólhatnak másoknak.

2016. ápr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!