Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan csináljak hamachi-val...

WRECKtheLEMON kérdése:

Hogyan csináljak hamachi-val minecraft szervert?

Figyelt kérdés
Sziasztok,már nagyon régóta küszködök vele de még mindig nem jöttem rá a titkára, hogyan csináljak minecraft szerót hamachi-val? Már interneten is szétnéztem alaposan de eddig semmi sem vált be, valaki aki ért hozzá le tudná írni nagyon alaposan lépésről lépésre?
2016. márc. 18. 15:56
 1/4 íazazazazaza ***** válasza:

Számos videó van erről, és mindegyik alapján meglehet csinálni kb de azért leírom :D


Tehát:

- Letöltöd Hamachi-t és bejelentkezel, csinálsz egy hálózatot. Ezzel már megvan a fele kb :D


- Letöltöd a játszani kívánt verzóhoz a szerver jar-t(szerintem ne exe-t, jar jobb.)


- Beteszed egy mappába az asztalon vagy valahol ahol eléred könnyen.


- Elindítod, és létrehoz majd néhány file-t.

[link]


- Megnyitod az eula.txt-t.


- Abban átírod az eula=false-t eula=true-ra.

[link]


- Most elindítod a jar-al megint, és elvileg megjelenik majd egy ablak, ez alapból legenerál egy világot, és létrehoz még pár file-t.

[link]


- Ha úgy néz ki neked is mint nekem akkor zárd be.(consolba írd be hogy stop)


- Most a mappában találsz egy "server.properties" nevű file-t, ezt társítsd jegyzettömbhöz, majd ha megnyitotta akkor láthatod hogy itt a szerver beállításait tudod kezelni.


- Itt az online-mode=true-t írd át online-mode=false-ra.(Ez különösen akkor fontos ha tört minecraft,és persze ismerőseid is csak akkor tudnak feljönni ha ezt átírod(ha nekik nem eredeti))

[link]


- Most indítsd el megint a jar-t. Elvileg ugyan azt az ablakot kell kapnod mint előbb. Most már megy a szerver.


- Vissza Hamachi-hoz-> Hogyan is csatlakozz ?


- A serverre a Hamachi ipv4 címeddel tudsz majd felmenni, és a barátaid is, DE CSAK akkor ha benne vannak ugyanabban a Hamachi hálózatban

4pv címed kimásolása:

[link]


- Most hogy kivan másolva a cím amivel csatlakozhatsz a szerveredhez, csak minecrafton belül kell hozzáadni a szervert(ugye bemásolod a hamachi ipv4 címedet, ismerőseidnek is ezt kell tenni):

[link]


- Mostmár elvileg ott kell lennie a szervernek ami működőképes:

[link]


Ha esetleg nem enged fel haverokat akkor engedélyezd tűzfalban a java-t vagy kapcsold csak ki egyszerűen ameddig toljáok.


Remélem elég alapos voltam, de ha továbbra is vannak kérdéseid akkor írj :)


Bocs az esetleges hibákért, ha rossz képet linkeltem be, megesik, de siettem :P


Üdv, :D

2016. márc. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még annyi lenne a kérdésem hogyha van egy kész mappom akkor hogyan csináljam meg hogy az legyen a szerver mappja
2016. márc. 19. 14:19
 3/4 íazazazazaza ***** válasza:

Hali újra,


Beírod windows keresőbe : %appdata%

Majd enter akkor megnyit egy mappát, ugye ott van a minecraft mappája a .minecraft.

Belemész és ott a saves mappában vannak mapok, jobb klikk arra amelyiket akarod és másolás.

Ezután a szervered mappájában jobb klikk beillesztés.


Most megnyitod a már használt server.properties filet, megintcsak jegyzettömbel, és a level-name=world-hoz beírod a bemásolt mappád nevét ami mondjuk az hogy "NewMap", akkor így fog kinézni: level-name=NewMap

Megjegyzés: Nem nagyon szereti az ékezeteket :D


Elmented a filet, elindítod a szervert és elvileg a te mapodat tölti majd be mostmár.


Ui: Ha admin akarsz lenni akkor beírod ezt a consolba:op neved


Ha még van kérdésed írj nyugodtan :)


Üdv, :D

2016. márc. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyenlőre ennyi, márcsak wifi lenne otthon, csakmert a héten költöztünk. A válaszodat köszönöm.
2016. márc. 19. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!