Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miről szól a Warhammer?

Miről szól a Warhammer?

Figyelt kérdés
Láttam a trailereket, néztem róla gameplayt is, és eléggé érdekel. Mi az alap koncepció? Miért harcol egymással a birodalom és a káosz hordák? Azt hallottam, hogy a birodalom támadta meg őket, és, hogy káosz istenek is vannak. Eléggé érdekel a története. Ha valaki esetleg le tudná írni, nagyon megköszönném :)

2016. aug. 6. 00:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
1983 óta bonyolódik a Warhammer Fantasy története, több mint 1500 könyv és 600 magazin szól róla. Ne várd, hogy egy kommentben összefoglaljam!
2016. aug. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
több mint 1500 könyv? Ez komoly?
2016. aug. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én se ismerem jól az univerzumot, csak Félix és Gotrek regényeket olvastam, de ajánlom ezt a videót, most fogom megnézni én is. https://www.youtube.com/watch?v=Yu--RvjiyUA
2016. aug. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

#2: Ebben benne vannak a szabálykönyvek, seregkönyvek, egyéb kiegészítők is (némelyik csak 16-32 oldal, de az angolok ezeket is könyvnek nevezik). De a regények száma is 500 fölött van:

[link]

2016. aug. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#1: Minek válaszolsz, ha nem szolgálsz semmi olyan információban, ami a kérdésemre adna választ? Azt várod, hogy elolvasom az összeset? Egy könyvet is össze lehet foglalni dióhéjban - ne mondd, hogy nem, rengetegszer csináltam, németül és magyarul is. Ha nem áll szándékodban válaszolni a kérdésre, akkor ne szaporítsd a kommenteket. Érdekes módon mások tudtak értelmesen hozzászólni. De mindegy. Csak téged minősít.


A többieknek köszönöm!

2016. aug. 6. 10:54
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
#5: Egy könyvet, filmet, játékot össze lehet foglalni egy pár mondatban, egy 30 éve bonyolódó komplett univerzumot nem. De nem bánom, foglald össze nekem csak a Biblia történetét dióhéjban!
2016. aug. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#6: Érdekes módon több angol is össze tudta foglalni - ha olyan szinten beszélnék angolul, nem is tettem volna fel a kérdést. Én még mindig a hozzáállásodat nem értem. Ha nem tudsz semmi olyannal szolgálni, ami a kérdésre adna választ, akkor minek válaszolsz? Csak szaporítod a kommenteket. Szóval megkérnélek, hogy ne írj több hozzászólást, ha nem a kérdésre válaszolsz.
2016. aug. 6. 12:10
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

#7: Értelmes, tiszta, világos választ adtam, mégpedig azt, hogy ennyi információt nem lehet így összefoglalni. Nem trollkodtam, nem sértegettelek, nem trágárkodtam, de -mivel neked nem tetszett a válaszom- elzavartál a sunyiba, hogy minek szólok bele.

Én 25 éve festegetem a Warhammer figuráimat, építem a terepasztalokat és tereptárgyakat, vezetek Warhammer szerepjátékos kampányt, gyűjtöm a könyveket és újságokat, játszom a videojátékokkal. Te megnéztél egy pár videót egyetlen Warhammer játékból, és mégis jobban tudod, hogy össze lehet-e foglalni az Öreg Világ történetét egy fórum-kommentben. Jól van, legyen neked igazad...

2016. aug. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Alighanem19 ***** válasza:
Én csak a magyarul megjelent regényeket olvastam, de még azokat sem tudnám röviden összefoglalni, nem hogy az összeset... :(
2016. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#8: Egyértelmű, mivel én nem egy mindenre kiterjedő, részletes leírást szerettem volna, hanem egy kis kiegészítéssel annyit, amennyit kérdeztem. Hogy tudjuk-e miért harcol egymással a két fél, illetve igaz-e, hogy a birodalom támadt elsőnek, és ha igen, ismerjük-e az okát. Illetve, hogy tényleg léteznek-e káosz istenek, és mekkora mértékben befolyásolják a történet cselekményét. Nem egy részletes leírást szerettem volna, mint amit az angol oldalon láttam, hogy az Old Ones meg hasonlók, mivel úgysem tudom, kik ők, mi a jelentőségük. Ahelyett, hogy rögtön leharapod a fejem amiatt, hogy én hogy merészelek ilyet kérdezni, meg lehetetlen ezt összefoglalni, egyszerűen csak pár mondatban, nagy vonalakban megválaszolhattad volna a kérdéseket. Ha én nagyon ismerném a Bibliát, ennyi ideje foglalkoznék vele, és nekem feltenne valaki egy kérdést a keresztre feszítésről, Ninive pusztulásáról meg Dávid és Góliát történetéről, össze tudnám foglalni röviden - mert, hogy nem az egész Biblia részletes elemzésére volt kíváncsi. De, ha nem személyesen kérdezte, hanem mondjuk egy fórumon, de nekem nincs kedvem leírni, akkor nem szólok hozzá, nem törődök vele. Például, te eddig háromszor szóltál hozzá, de új információt nem szereztem tőled. Tehát a három hozzászólásod eddig teljesen értelmetlen volt. Ismételten megkérnélek, hogy amennyiben csak vitázni szeretnél, és nem a kérdésre válaszolsz, kérlek, ne szólj hozzá.


#9: Elhiszem, azonban már az is elég lett volna, ha valaki nagy vonalakban válaszol az általam feltett pár kérdésre, nem egy részletes olvasónaplót szerettem volna, hanem tényleg csak az alap koncepciót, a legfontosabb információkat, tömör változatban. Bár valószínűleg ezek szerint én tettem fel rosszul a kérdést, vagy nem hangsúlyoztam ki eléggé az ott szereplő kérdéseket, hogy eddig még kielégítő választ nem kaptam :)

2016. aug. 6. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!