Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ki hogyan szokott szerepezni,...

Mick94 kérdése:

Ki hogyan szokott szerepezni, illetve mi volt a legjobb illetve a legrosszabb szerepjátékos emléketek? (Írásos szerepjáték)

Figyelt kérdés

Kérdésem bővebben az lenne, ilyen közvélemény kutatás szinten, hogy milyen stílusban, formában, műfajban, shipben kényelmesebb nektek? Pl e/1 vagy e/3, csillagozásos vagy regényes, hetero/yaoi/yuri, oc vagy adott karakter.

Aztán mennyire nehéz megtalálni a tökéletes szereppartnert, milyen kikötéseitek vannak a partnerrel szemben? Mi volt a legrosszabb és legjobb emlék szerepjátékaitok során?



2016. okt. 31. 20:01
 1/5 Torpiix válasza:
100%

Én E/1-ben szerepezek, csillagozásos módszerrel, elég hosszan, de ez partnertől függ:3

Saját karakterrel játszom /nemmelleslegAskon/, de vannak animékből átvett karaktereim. A legtöbbjük fiú.. annak ellenére, hogy lány vagyok:D

Yaoizni szeretek legjobban, de a hentai sem áll túl messze tőlem~

Askhoz kötődő legjobb szerepes-pillanatom van csak..

Volt egy emberke elég sok karakterrel, akik közül kivalasztottam a fő karakteremhez egyet.. életem legjobb választása volt:D imádtam vele játszani, csak idő közben en is eltuntem, ő meg függesztette magát..

A legrosszabb meg folyton bővül.. 1-2 szavas reagokkal nem tudok mit kezdeni xD

2016. nov. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is E/1-ben szeretek játszani, így számomra kényelmesebb.

Milyen az a csillagozásos módszer? Bár gondolom ebből a kérdésemből ki is derül, hogy én inkább regényszerűen írok. Régebben úgy volt, hogy csak a saját karakterem mondandóját írtam én és a partnerem meg az övét, de ez ilyen gportalos szerepjátékos oldalakon volt így főleg, ahol úgymond ez volt a "norma".

Általában yaoi (shounen-ai, sosem írok szexjelenetet) és hetero szerepjátékokban vagyok jelen, de egyszer szívesen kipróbálnám a yurit (aka shoujo-ait) is ^^

Anno csakis saját karakterekkel játszottam, de újabban animés karaktereket is veszek át, viszont eleve már létező fandomba nem szívesen importálok saját karit.

Nemigen vannak kikötéseim, csak legyen viszonylag türelmes, ne legyen akaratos és ne legyen nagyon-nagyon borzalmas a helyesírása. De ezzel még nemigen volt bajom szerencsére :)

Legjobb élmény az, hogy most az egyik barátnőmmel szerepezek, végre, minden percét élvezem és mindig alig várom, mikor kapom tőle a legközelebbi reagot (aztán pedig ahogy agyalhatok a történeten amíg én váratom őt... amíg nem viszem túlzásba az időhúzást, addig nagyon szuper <3)

Legrosszabb élményem meg hát... most töröltem ki vagy öt mondatnyi tömény panaszt, szóval inkább rövidre fogom xD Idegesített a szereppartnerem, mindenki ismeri azt, amikor valaki nagyon tudja de azért annyira mégsem, viszont előtte már volt admin máshol meg minden egyéb. Eltűnik de te miért nem vagy fent, miegymás. Itt persze én is felszívódtam hamar, kétszer még visszatértem, de mivel láttam, hogy az adott oldal halott, végleg le is álltam vele. De egyszer ezt is meg kell tapasztalni, azóta én is meg biztos ő is fejlődött :)

Most animeszerepjatek.hu-n játszom, jó kis oldal bár néha kicsit lassan folynak a dolgok, hiszen mindenkinek rengeteg dolga van. Mindenesetre ha érdekel, én csak ajánlom ^^

2016. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én először fórum alapú szerepjátékos weboldalon kezdtem ( lanawin) itt még mesélő is voltam sokáig, de aztán abbahagytam és kimaradt pár év. Aztán rájöttem, hogy léteznek facebookos csoportok, ahol szerepjátékos partnereket lehet találni, és már pár éve ezen keresztül játszom. ( Egyébként 6 év áll mögöttem ) A stílus az változó, de én mindig alkalmazkodom, tudok bárhogy írni, nem okoz gondot, ha váltanom kell a csillagozásról a regényes formára. Én angolul is szoktam szerepjátékozni, ott pedig úgy írnak, ahogy a könyveket is megjelentetik, szóval legtöbbször az a kényelmes számomra. Legkedveltebb nálam jelenleg a yaoi, aztán a hetero. Yuri-t nem kedvelem, soha nem is játszottam még. A műfaj is teljesen változó: szeretem a középkori high fantasytól kezdve a sci-fit, a sima real life játékokat is. :) Az E/1 és az E/3 között váltogatok, mindig úgy írok, ahogy a aprtnerem is, de ha én választhatok akkor az E/3-mat szoktam, mert a könyveket is így szokták írni és így véleményem szerint sokkal jobban leírható maga a karakter és a világ amiben elhelyezzük. Ha E/1-ben ír valaki akkor csak azt írhatom le, amit az én karakterem a világból észlel, lát, észrevesz és ez már le van így szűkítve :) Persze az E/'-nek is megvannak az előnyei. Azt viszont gyűlölöm, ha E/2-ben kezelik a karakteremet. Én mindenben toleráns vagyok viszont ezt nem szeretem. ( Valószínűleg azért, mert 6 éve férfi karakterekkel játszom ( semét) és ha E/2-ben kezelnek akkor egyszerűen kizökkenek a játékból, zavar :) A tökéletes partnert nagyon NEHÉZ megtalálni. Én még nem találtam meg a 6 év alatt, de ez mindenkinek mást jelent szerintem. Én olyan partnert keresek, akinek jó az, ha heti 1-2 reagváltás van csak, mivel én nem nagyon érek rá. Viszont az az 1-2 reagom, az minőőségi, hosszú és úgy írom, mintha könyvet írnék, tehát választékos szóhasználattal, fantáziával. Kikötésem nem szokott lenni, engem nem szokott zavarni az elírás, sem pedig az ékezethiány, ha látom az irományban a "tehetséget" vagy ha valaki kezdő akkor a fejlődőképességet. Ami a legfontosabb számomra az a lelkesség. Ha nincs meg a lelkesség, akkor számomra nincs meg a motiváció és anélkül nem érdemes játszani sem :)

A legjobb emlékem, hogy mesélőnek választottak a lanawinen, mert szépen fogalmaztam :D A legrosszabb pedig, amikor egy órán keresztül chat szerepjátékoztam facebookon egy lánnyal, aki egy alig egy mondatokkal reagált, de az is tele volt hibákkal és nem tudta megérteni, hogy mit jelent az E/2 és miért nem szeretném, hogy használja xd Rónai Zsuzsi... bocsi :D

Hűűű de hosszú lett... :D Ez már egy reag hosszúsági válasz lett. Szeretek hosszan írni, de most már abba kellene hagynom xd

2016. nov. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3: A leírásod alapján tudnék neked mondani egy oldalt (ha nem ismered) amin szerintem jó magadhoz illő partnereket találnál :D Ott sokan írnak hosszan és "ritkábban" (olyan szinten, hogy a heti 1-2 reag kb gyorsnak számít). Ha gondolod, privátban elküldhetem a linkjét :) A kommentemet kitörölnék, ha ide írnám, csak azért.
2016. nov. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Húúú,hol is kezdjem...nos én kifejezetten E/3-ban és csillagozva szeretek a leginkább szerepjátékozni, főleg a saját OC karaktereimmel szeretem. Leggyakrabban viszont hentai-t és yaoi-t szoktam játszani. A tökéletes partnert viszont ISZONYATOSAN NEHÉZ megtalálni, én magam sem találtam még meg ehhez a tökéletes partnert xd (7 éve szerepjátékozok). A legjobb emlékeim a viszonylag hosszabb szerepjátékokból maradnak meg (volt olyan ami több mint 1 és fél évig volt életben), viszont amik a legjobban idegesítenek azok a nagyon rövid reagok(nem egyszer szúrták ki a szemem 1-2 soros írásokkal miután én egy hosszú és igényes reagot írtam meg nekik, ilyenkor általában elmegy a kedvem a szerepjáték folytatásától :d), az hogy szinte soha nincs fent és nincs semmire sem ideje (ezt nem szeretem), aztán a sok helyesírási hiba egy-egy reagban (ha már tökéletes partner kereséséről van szó akkor mindig fontos számomra hogy legalább helyesen tudjon írni az illető). Általában az állatos szerepeket szeretem a legjobban, de nem áll messze tőlem a fantasy világ sem pont úgy ahogyan a sima emberes szerepjátékok sem (apokaliptikustól a vámpírosig szinte bármi xd). Főleg a yaoi-t részesítem előnyben de a hentai-t is szeretem (általában én szoktam yaoi-ban a seme lenni, hentai-ban pedig én szoktam a sráccal lenni xd).
2017. szept. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!