Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Tudnátok ezekhez hasonló...

Tudnátok ezekhez hasonló játékokat ajánlani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mindig is szerettem az építgetős, túlélős játékokat, ahol azt építesz, amit akarsz, és azt rombolsz le, amit akarsz.


Amiket próbáltam:

Minecraft: Mai napig imádom. Még általános iskolás koromban ismertem meg(most egyetemista vagyok, szóval nem most volt :D ), és szeretem is, de legyünk őszinték, grafika terén elavult, akkor is, ha kell neki gép.


Space Engineers: Szintén az egyik kedvencem(pontosabban régi kedvencem), de a kreatív építgetés csak bizonyos ideig köt le, illetve ennek a játéknak nincs értelmes túlélő módja. Annyiból áll a túlélő mód, hogy meg tudsz halni, de a random ellenségek miatt ez sokkal gyakrabban következik be, mint szeretnéd, és akkor kb. mindent elvesztesz. A hajót legalábbis, amin vagy, azt biztos.


Empyrion Galactic Survival: Mint az eddigi kettőt, ezt is imádom. Van rendes túlélő mód, rendes skillfa, az építés sokkal egyszerűbb, mint a Space Engineers-ben, és az irányítás is könnyebb. Ami negatívum számomra, hogy gyakran előfordul, hogy frissítés után nem kompatibilis a játék a régi mentéssel(legalábbis nem teljesen, pl. ami az új játéknál alap felszereltség, azt nem kapod meg régi mentésnél), illetve a környezeti hatásokat(sugárzás, hő, stb.) nem gondolták át rendesen, és irreálisan gyorsan megöl. Nem beszélve a túlságosan is kitartó szörnyekről, amik a fél bolygón át üldöznek, de megfordulni nem tudsz, hogy visszatámadj, mert akkor háttal haladva lassabb vagy, és megölnek. Ergo, úgy kell játszanod, hogy ne égj szét a sivatagban(ami lehetetlen, ha nem a legrövidebb úton mész), de közben kerüld el az ellenséget, mert ha meglát, csak idő kérdése, és meghalsz(tehát besz*ptad). Egy kisebb gond(vagy nem gond, ez csak nézőpont kérdése), hogy a felszín bányászásakor szerzett dolgokat nem tudod letenni. Ehelyett van egy amolyan terrain feltöltő eszközöd, ami úgymond betömi a lyukat, de a tömött részen a textúra eltér a felszín többi részétől. És lesz a füves mezőn egy szürke folt, ami nem tűnik el. Erre mondanám azt, hogy akkor nem piszkálom a felszínt, de ha a támadók szétlövik, akkor szintén csak foltos lesz. És nem akarok úgy építeni, hogy hamarosan egy csatatérre fog hasonlítani a placc. :D


7 Days to Die: Mily' meglepő, ez is az egyik kedvencem. Igazából itt negatívumot nem is nagyon tudnék mondani. Talán csak a víz viselkedése, hogy ha egy vízen lévő blokk eltűnik, akkor egy elég csúnya grafikai bug kerül a helyére. Ezzel a játékkal valójában csak a hangulata a gond(időnként). Ha zombis túlélő játékot akarok, akkor ez a tökéletes játék a számomra. Viszont ha csak építgetni akarok, békésen éldegélni(mert épp nincs kedvem lövöldözni mondjuk), akkor a sok hulla, szemét, meg hátborzongató hang mindig átlagon felül tartja a pulzusomat, ami nem is lenne gond, ha az lenne a cél. :D


Szóval a játék, amit szeretnék:

-Grafika nagyon nem számít, de azért ha lehet, a Minecraft-nál legyen jobb.

-Legyen bőven lehetőség az építés terén.

-Minden blokk legyen kiüthető. Szóval lehessen ásni, bányászni, akár a hegy belsejében is. Ez mindenképp fontos lenne!

-Mindenképpen legyenek túlélő elemei! Élelem, víz, stb... Nem kell annyira részletesnek lennie, hogy betegségek, csonttörés(mint a 7D2D-ban), de ha ilyenek is vannak, az se gond. :D

-Mint mondtam, túlélő legyen, szóval legyenek benne ellenségek, de azért ne haljak meg fél percenként. És ne legyek feltétlenül rákényszerülve a harcra. Vagy ha mégis, akkor én legyek a célpont, és ne rombolják le az építményeimet. :D

-Ha a világ véletlenszerűen generált, az is csak előny, de ha előre megtervezett, az is jó, ha tudsz rajta módosítani.


Ezek lennének azok a feltételek, amelyeknek szeretném, ha eleget tenne a játék. Kerestem rengeteget, de végül mindig csak a fent említett játékokra bukkantam. A Rising World keltette még fel az érdeklődésemet. Esetleg ha valaki most is aktívan játszik vele, szívesen fogadnám a véleményét róla. Illetve a Dual Universe érdekel még, de az túl drága, és túl kevés információ van róla ahhoz, hogy megvegyem. A No Man's Sky-t is nagyon szeretem. Azzal meg az a gond, hogy a játék lételeme a felfedezés. Építeni viszont csak bázist tudsz, ahhoz pedig le kell mondanod a felfedezésről, mert amennyire tudom, a térképen waypoint-okat elhelyezni nem lehet. Szóval ha eltévedsz, bukod a bázist. Esetleg ha majd lehet saját anyahajót építeni, és azokkal is leszállni bolygókra, akkor fog érdekelni.


Szóval ebben kérném a segítségeteket. Mint mondtam, sokat kerestem, de csak ezeket találtam. Ha esetleg valaki ismer még hasonló építgetős, túlélős játékokat, nagyon örülnék, ha szólna. Előre is köszönöm a válaszokat! :D



2018. dec. 14. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Terraria, Starbound, Subnautica, Stranded raft, ha valamelyikhez van kérdésed írj.
2018. dec. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt nem mondtam ugyan, de mindenképpen 3D-set szeretnél, illetve ha lehet főleg szárazföldön legyen, vagy csak részben vízen. És az is nagyon fontos lenne, hogy a blokkok újra letehetők legyenek. De azért köszi a választ, jöhetnek még! :D
2018. dec. 14. 18:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Stranded Deepet próbálf ki. Megéri
2018. dec. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!