Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kell JÓ könyvet írni?

Hogyan kell JÓ könyvet írni?

Figyelt kérdés

15 éves létemre elkezdem írni egy fantasy regényt, már egy oldal megvan, de szükségem lenne némi tanácsra, hogy hogyan legyen mindenki számára élvezhető?

Magamat, ítélve elég sok ötletem van hozzá, de tudtok pár oldalt ami a segítségemre lehet?


Köszike:)


2008. nov. 15. 19:07
1 2 3
 1/21 yuda ***** válasza:
100%

ha vannak ötleteid,akkor már fél siker...pár oldal ,amit kértél:


[link]


[link]


[link]


itt katt a címlap szóra: [link]


[link]


némelyik hasznosabb,mások kevésbé,de ha már ott vagy időzz el... :)

2008. nov. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%

Egy kiváló honlap arról, hogyan írjunk regényt, novellát, forgatókönyvet. Ráadásul magyarul!

www.pannonscript.byethost11.com

2009. ápr. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
100%
bocs,címe újra. [link]
2009. ápr. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
80%

Ha igazán jó könyvet akarsz írni,kövesd a szempontokat!

1.Gyűjtsd össze azokat a dolgokat amikről szívesen írnál!

2.Válassz ki belőlük egyet vagy többet és próbálj meg kitalálni egy igazán jó sztorit!

3.Fogj tollat vagy ceruzát és egy füzetet,majd kezdd el írni a történetedet!Ha elméletileg jó,gyakorlatilag is az lesz!

4! Csak olyan dolgokról írj,amit ismersz,élvezel,szeretsz és tetszik neked,mert ha nem érdekel a téma:

a)Nem fogod befejezni a könyvet.

b)Elkészül,viszont nem érdekel senkit.

HA SZERETED AMIRŐL ÍRSZ A KÖNYVEDET IS SZERETNI FOGOD!

HA AZ ÍRÓ SZERETI A TÉMÁT MINDENT BELEAD,HOGY JÓ LEGYEN A KÖNYVE,ÉS AKKOR SZERETNI FOGJÁK MÁSOK IS!

2009. szept. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Én is most szeretnék írni. 16/f :D
2010. jan. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Én is ezt az oldalt ajánlom!

16 éves vagyok, nekem már megvan 50 oldal, de persze folyton javítgatom, amikor megtaláltam ezt az oldalt teljesen megvilágosultam! Én mindent, amit fontosnak találtam kijegyzeteltem a noteszembe.

Ha tényleg komolyan gondolod az írást, akkor figyelmesen olvasd el ezt az oldalt.

Amúgy miközben olvasod és gondolsz egy olyan könyvre amit kívülről belülről ismersz rájössz, hogy tényleg így vannak felépítve a könyvek, ettől sokkal érthetőbb, felfoghatóbb az egész amit olvasol!

Pár tanács:

Én mióta elkezdtem írni, vettem egy kis noteszt, elneveztem Elmélkedőnek. Ezt mindenhova magammal hordom, mivel ha jön az ihlet rögtön le kell írni amire gondolsz. Mert mire haza érsz elfelejted, vagy nem olyan intenzív. Vagy ahogy meghallasz egy szót, nevet, kifejezést ami megtetszik csak leírod. Így nem felejted el.


Én miután elolvastam azt a honlapot amit linkeltem, elővettem egy könyvet, fogtam egy ceruzát és miközben olvastam, mellettem volt a jegyzet amit készítettem és a szerint aláhúztam a könyvben mindent, ami a jegyzetben szerepelt. Így sokat tanulsz, magadtól is menni fog a történet felépítése. Már több könyvet is ugyan így kiveséztem. Iszonyatos módon segít. Legalábbis nekem segített! :)


Jó alkotást!

Love&Peace.

2010. jan. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Ja és még 1.

Gépen írd. Nekem Open Office progim van és nagyon fantasztikus. :)

Ha kézzel írod, egy füzetbe az lassú, sok munkát igényel és természetesen keveset tudsz írni, mert az ihlet időben nem mindig tart sokáig. Lehet csak 2-3 óráig van meg a lendület, amit kézzel megírsz 2-3 óra alatt, annak akár a dupláját is megírhatod ennyi idő alatt.

Ne törődj a helyes írási hibákkal, majd amikor úgy érzed, már nincs ihlet nem tudsz mit írni, vagy csak elfáradtál. Vissza tekersz és mivel úgy is aláhúzza a gép a hibás szavakat kijavítod. Másnap mielőtt elkezdenéd folytatni olvasd el amit írtál, ha eszedbe jut még valami akkor pótold be stb. :)

2010. jan. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

Az én tanácsom annyi lenne, hogy végezz rengeteg gyűjtőmunkát (hogy ne legyenek benne logikátlanságok, hibák... ez arra jó, hogy nehogy valami dolog szemet szúrjon az olvasónak, ami nem úgy van. Ha ez történik, akkor akkár az olvasó a sarokba is vághatja a könyvet.), és próbáld meg felépíteni a sztorit - ez azt jelenti, hogy írd meg két-három oldalban az egész regény cselekményét.


Ez a két dolog nekem már bevált, hiszen két könyv van már a hátam mögött (egy 300, és egy 210 oldalas... de persze tudom, hogy a minőség a fontos), annak ellenére, hogy csak 14 éves vagyok.

2010. máj. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
100%
"a jó író abbahagyja, ahol mások folytatnák, és folytatja ahol mások abbahagynák."
2010. nov. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
74%

Én is írok egy könyvet és már majdnem befejeztem,egyébként 12 éves vagyok.Az egyik barátnőm apja egy könyvkiadónál dolgozik és azt mondta, hogy még lehet belőle valami.De ez annyira nem lényeges.Ő adott egy tanácsot, ami nekem sokat segített: Csak akkor írj ha megjött az ihlet, de ha megjött az ihlet azonnal írd le.


ui. Valaki megtudná nekem mondani melyik országok vannak görög és magyarország között? Köszi.

2011. febr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!