Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Fantasy karaktereknek nevek?

Fantasy karaktereknek nevek?

Figyelt kérdés

Egy ideje már érlelődik a fejemben egy történet. Most jutottam el oda, hogy elkezdjem a vázlatok megírását, összerakjam rendesen a cselekményt. A nevekkel viszont gondban vagyok. Egy teljesen saját országban játszódna a sztori (tehát nem valami alternatív jelenben/múltban egy létező helyen vagy titkos varázsvilágban, mint pl a HP-ben).

Szerintetek jobb lenne létező neveket használnom, vagy inkább alkossak sajátokat? Nem szeretnék idegen hangzású neveket, gondoltam nőknek virágok neveit, de a férfiakra nincs ötletem. Meg nem túl elcsépelt az? Még sosem voltam ilyen tanácstalan írás terén:D



2020. jan. 15. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Nézd mit találtam Googlen:


[link]


De beírod, hogy "fantasy name generator", és kidob még pár oldalt, ha ez nem tetszene.

2020. jan. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket:)

Az oldalt egyébként ismerem, és a kérdés inkább az, hogy már létező neveket használják, vagy próbálják saját neveket kitalálni. És amennyiben utóbbi, jó ötlet a virágnevek irányában elindulni, vagy próbálkoztak mással?

De tényleg köszönöm a linket, lehet találok ott valamit, ami inspirációt ad.

2020. jan. 15. 19:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, csak legyél következetes. (pl. ne legyen Balázs és Agyar nevű szereplőd is)


Ha saját neveket találsz ki, a természet a barátod. Virágnevek, ahogy írtad, de mehetnek más növények, drágakövek, színek, állatok nevei is. Akár kombinálhatod is őket. Ha jól válogatsz, beszélő nevek is válhatnak belőlük. (pl. egy Róka nevű szereplő, aki ravasz).

2020. jan. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a helyeknek találtál egyedi neveket,javaslom a szereplőid is kapjanak egyedi neveket.

Ne név generátort használj ;/

2020. jan. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz:)

A színeked nagyon jó, hogy mondtad, ez meg sem fordult a fejemben.

Generátort nem akartam használni, mivel nem akartam külföldi hangzású neveket, de egy-egy angol név tényleg adhat ötletet. És igen, így jobban passzol a városok, országok nevéhez. Még egyszer köszi!

2020. jan. 15. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!