Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a Szent Johanna gimi című könyv sorozatról?

Figyelt kérdés

2020. márc. 30. 01:51
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Szerintem csodás könyv sorozatát. Ha elkezdi az ember olvasni, akkor le se tudja tenni.

Szerintem Laura remekül megfogalmazta. Ráadásul még vicces is. Egyébként ez a sorozat verekedik a Bexi sorozattal. ( szerintem)

Ha még nem olvastad, akkor ajánlom, hogy tedd meg. Tuti nem bábos meg.☺️

2020. márc. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha valakinek bejönnek az ilyen típusú könyvek, akkor oké. Nekem speciál nem. Semmi extra nincs benne, meg maga a szürke kisegér összejön a suli legmenőbb pasijával felállás is idegesít. Az olyan könyveket szeretem, amik annak valami pluszt. Amiben valami esetleg megfog, és akár utána is gondolkodok rajta. A Szent Johanna gimit még jó pár éve olvastam, amikor fiatalabb voltam, de már akkor sem jött be.
2020. márc. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Eszméletlenül vicces könyv, és tényleg nem lehet letenni. Bárkinek ajanlom! Nagyon jó!!!
2020. ápr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Justawoman16 válasza:
65%

Szia! A Szent Johanna Gimi a lehető legjobb választás ha egy olyan könyvet akarsz olvasni, ami letehetetlen. Én többször is kiolvastam már, és mindig meg tudott lepni valami újdonsággal.

Nagyon bele tudod élni magad, elhiszed, hogy te is közéjük tartozol, rólad is szól a történet.

Nekem személy szerint a kedvenc könyvsorozatom Laurától, így én csak ajánlani tudom bárkinek.

2020. ápr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
11-12 évesen olvastam, és nagyon imádtam! Tény, hogy nem egy elgondolkodtató, mély olvasmány, de ettől függetlenül nagyon szórakoztató, tiniknek bátran ajánlom! Ha szereted beleélni magad történetekbe, akkor tetszeni fog! Mivel a sztorija hétköznapi, de elég részletesen, humorosan van leírva így egyáltalán nem unalmas szerintem! :)
2020. ápr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon jó! Ajánlom!
2020. jún. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én még általános iskolás koromban olvastam, 2011- 12 körül találtam rá. Hát mit ne mondjak, elég magas elvárásaim voltak a könyv olvasása után a gimnáziumtól... a valóéletben semmennyire sem voltak "szent johannások" a középsuliban eltöltött évek, emiatt kicsit haragszom is az íróra :D

Ezen kívül ittam minden szavát a könyvnek, többször is újraolvastam, szerintem 11, 12 évesen az egyik legjobb dolog volt, ami történt velem. A mai napig megesik, hogy néha visszaolvasom a kedvenc részeimet, idézeteimet. (pedig már 20 éves vagyok) Idősebb fejjel elég sok helyen irreálisnak vagy cringe-nek találom a történetet, de összességében annak a korosztálynak, aminek szánták ezt a könvysorozatot, tökéletes! De arra is tökéletes, hogy az ember egy pillanat erejéig eljátsszon a gondolattal, hogy minden olyan, mint a Szent Johanna Gimiben :)

2020. jún. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is még általánosban, 2011-12 körül lett valami hatalmas divat a könyv és két barátnőm, meg a könyvtárosnéni vett rá, hogy elolvassam. 2014-ben kezdtem a nyolcadikat, szóval pont jókor fejeztem be :) Viszont gimiig volt még annyi időm, hogy újraolvassam még 1-2 alkalommal.

Csatlakozom az előttem szólóhoz, mert abban az időben az egyik legjobb dolog volt, ami velem történt. És bár sajnos utoljára gimi előtti nyáron volt a kezemben bármelyik könyv is, a mai napig szeretek nosztalgiázni rajta, és újraolvasni kisebb részeket, idézeteket neten.

Mindenféle túlzás nélkül mondom, hogy a könyv mai napig kedves nekem, meg fontos része is volt az életemnek :D többek közt azért is, mert nagyon hasonlítok Renire. Nagyon szerettem a könyveket és elég hamar ki is olvastam őket, meg annyira jó volt annyi idősen merengni, hogy mi lesz majd velem a gimiben. És hát.. a könyv miatt nekem is magasak voltak az elvárások a gimi felé, de úgy összességben szerencsém volt, mert azért voltak hasonlóságok például programok terén bőven. Az osztályközösség azért más tészta, de ilyen téren sem panaszkodhattam.

Egyszerűbb könyv, de én pont így szerettem, nem volt túlgondolva és nem volt erőltetett, szerethető karakterekkel, jó és örökzöld poénokkal.

Most, így egyetemre készülve kedvet kaptam újraolvasni :D valahol szerintem még megvan az első rész, lehet még ma nekiállok :) :D

2020. aug. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előre leszögezem, ez egy ifjúsági regény.


A sorozatra rátérve, úgy gondolom, megvan az a bizonyos kor, mikor úgy el tudja olvasni az illető, hogy még élvezi is. Én 11-12 évesen olvastam és imádtam. De tavaly újra kezdtem olvasni és gimis fejjel néhány dolgot irreálisnak gondolok. Ennek ellenére az egyszerűsége miatt ennyire jó.


A főszereplő nem szimpatikus. Habár jómagam is szerencsétlen vagyok, de ekkorára, mint amit a főhősnő átél, arra már születni kell.


Az ilyen regények egy bizonyos korosztálynak vannak írva.

2020. dec. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!