Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Asimov melyik könyvével...

Asimov melyik könyvével érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

Robotika, birodalom, alapítvány, űrvadász sorozat, van valami összefüggés közöttük?

illetve sorozaton belül lényeges az időrendiség, vagy megírási sorrendben érthetőbb?

vagy melyik a legjobb, függetlenül időrendiség, és írási sorrendtől

köszi


2020. ápr. 17. 18:43
 1/1 belapus ***** válasza:

Ami - néhol lazábban, néhol szorosabban - összefügg az az Alapítvány–Birodalom–Robot-univerzumba tartozó könyvek.


[link]


Vannak olyan könyvek is, amelyeket már nem Asimov írt, de részei az univerzumnak.

Az Űrvadász-sorozat különálló a fentitől.

Talán lehetne az Acélbarlangokkal kezdeni, bár nem igazán tudnám megmondani a sorrendet, mert én - anno - a klasszikus trilógiával kezdtem, ugyanis az volt csak elérhető.Aztán évekkel később olvashattam el a többit, ahogy megjelentek, de így is érthető volt.

2020. ápr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!