Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hova (kiknek) jelenik meg...

Hova (kiknek) jelenik meg Magyarországon az a rengeteg könyv?

Figyelt kérdés

Bármelyik könyvesboltba belépve azt látom, hogy tonnaszám állnak az újabbnál újabb kiadványok, a legkülönbözőbb kategóriákban, szépirodalomtól a tudományos művekig. Ezt persze nem tartom rossz dolognak, de elgondolkodom néha, vajon tényleg mindnek megvan a célközönsége? Ennyire sokan olvasnak ebben az országban, hogy megéri ennyi mindent kiadni? (A mindennapi tapasztalat nem erre utal, de ez egyéni meglátás persze).


Valakinek valami gondolata erről? Létezik valami "olvasási statisztika"?



2020. jún. 11. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, egyetlen könyvkiadó sem a veszteségre adja ki a könyveket...

Kőkemény piacfelméréseik vannak (ami persze nem válik be 100%-osan), és persze a "méretgazdaságosság" is szerepet játszik: nagy példányszámban olcsóbb az egy könyvre jutó nyomtatási, terjesztési, stb. költség.

2020. jún. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Hidd el, egyetlen könyvkiadó sem a veszteségre adja ki a könyveket..."


Hát sejtettem, hogy a kiadók részéről komoly költségvetési megfontolás előzi meg a könyvmegjelentetést, csak elképzelnem nehéz, hogy ennyire sokan olvasnának :)

A méretgazdaságosságot tehát úgy érted, hogy ilyen szempontból jobban megéri a kiadóknak, ha X "fölös" példányt nyomtatnak is, mert még így is olcsóbbra jön ki?

2020. jún. 11. 14:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok könyvkiadási szakember, csak szoktunk időnként publikációkat megjelentetni (tudományos témák), ill. egyéb információs anyagokat nyomtatni, és ismerem az árkülönbségeket.


A fölös példányt még mindig elkótyavetyélhetik harmad áron, kféle diszkontokban, stb. stb.

2020. jún. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megéri mivel egy egy sorozatnak lehet több tízezer fanatikus rajongólya de mellettük ott vannak a egyszerü fogyasztók akik az adott kategóriát szeretik. HA nem elég nagy a haszon az előző részekről nézve akkor nem forditják le. De előbb utóbb az emberek fojtatést követelnek és egyre többen lesznek mert az idő folyamán egyre többen olvassák az előző könyveket. Attól is függ külföldön mekkora sikere volt. Veszteségbe ritkán futnak bele. Max olyan kategóriás könyvek kiadásánál ami nem annyira népszerü. Meg ott van a több ezer könyvtár aki meg fogja venni a könyvet szintén a fogyasztók kérésére.
2020. jún. 12. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért érheti meg nekik, mert nem kér kenyeret a könyv. Ha van elég tőkéje a kiadónak, gondolom, beletolja a pénzt, aztán előbb-utóbb csak eladják a megfelelő darabszámot, hogy nyereséges legyen a kiadás. Most egy 2011-es kiadású könyvet rendeltem meg igen borsos áron.


Van, amit én sem értek. Sci-fi, fantasy - rendben, elfogy. Nyelvkönyv - elfogy. Útikönyv, albumomk - hagyján, megveszik ajándékba. No de például a szakácskönyvek??

2020. jún. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem miota bejottek a kindle-ok es audio bookok, mar nem annyian olvasnak konyveket papir formaban, mint elotte. En szeretek olvasni a hagyomanyos formaban, de rengeteg ismerosom digitalisan tolti le es olvassa a konyveket
2020. jún. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Remélhetőleg a könyvolvasás blőd, ízléstelen magasztalása nagyon de nagyon gyorsan el fog tűnni a köztudatból. A könyvek hallgatása audiobook formában sokkal egészségesebb, elsősorban a szemnek. Rengeteg a rövidlátó, a számuk világszerte rohamosan emelkedik, és ennek egyik fő oka az olvasás, meg persze a digitális eszközök használata. Legalább egy kártékony tényezőt ki lehetne iktatni azzal, ha megszűnnének az egészségre káros, hagyományos könyvek. Főleg a gyerekek szemére kellene vigyázni, és nem erőltetni nekik az olvasást gőzerővel. Én régen rengeteget olvastam, ennek köszönhetem az erős rövidlátásom (részben), ma már csak és kizárólag hangoskönyveket fogyasztok. Gyerekek kezéből pedig szó szerint kivenném a könyvet.
2020. nov. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az igen, az már trollkodás köbön :D
2020. nov. 26. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!